Резултати од барањето

 1. santelli

  Среќен роденден @Клипче

  Да не мислите дека ќе застанеме со честитки... Не сум имала чест да го запознам лично маестро @Клипче ама еве од мене: најсреќен роденден, биди весел и позитивен :)
 2. santelli

  Среќен роденден @парва

  Со ова вирусиве веќе ни родендени не честитате :) @парва да си среќен и радосен и не станувај модерен со iqos цигари... Тоа ти е за шминку и педери...
 3. santelli

  Сообраќајна (не)култура

  Повеќето од нас голем дел од денот го поминуваат борејќи се со сообраќајот низ градскиот метеж. Сигурна сум дека секојдневно имате различни ситуации и како возачи и како пешаци кои ве оставаат без збор. Секогаш се нервирам кога надвор врне а шизици со коли не застануваат на пешачки да поминат...
 4. santelli

  Влијанието на ЕУ врз изборите во Македонија

  Колку мислите дека ЕУ има влијание на исходот на изборите? Јас искрено верувам дека ќе има позитивен абер во врска со членството во ЕУ токму пред изборите и обид да се истурка сегашнава постава. Колку навистина верувате дека влијанието на европските моќници може да го смени конечниот исход?
 5. santelli

  Колку си ја сакате работата?

  Во денешни турбулентни времиња кога е многу тешко воопшто и да најдеш работа прашањето е и тоа што го работите колку ве исполнува. Многу е тешко и депресивно да се будиш со мачна мисла: кој ќе оди на работа.... Јас лично ја сакам својата работа колку и да е напорна и тешка. Не е тоа што ми била...
 6. santelli

  Скопје 2019

  Одамна не сме го дискутирале Скопје како местенце со истите аномалии и подзаборавени убавини. Во време на трогателно неспособен и блед градоначалник има ли барем нешто што се прави и средува?
 7. santelli

  Што посебно ве нервира во сообраќајот?

  Не знам дали има нешто со слична тема, мислам дека имаше нешто со сообраќајна култура/некултура.... Бидејќи многу време поминувам шетајќи од состанок на состанок по градските улици има некои работи што ми пречат ептен. Не знам дали јас сум со краток фитиљ или имам и други сродни души ама еве...
 8. santelli

  Познавање на македонски јазик

  Долго време ми се провлекува една интерна дилема во однос на нашиот јазик: дали е познавањето на јазикот на државата во која живеете обавеза или не? Ова не го поврзувам со политиката но не можам да не приметам дека дури и некои членови на политичкиот врв никогаш не го користат јазикот на земјата...
 9. santelli

  Среќна Нова Година и среќни празници - медиумски честитки

  Не знам зошто секогаш јавното честитање и заблагодарување ми повлекува водителска реакција да се прекине или скрати во намерата... Јас начекав медиум наречен „Кајгана“ и сакам да го злоупотребам до коска и да им се заблагодарам на сите пишувачи, мислители, креативци, негативци, слушачи и...
 10. santelli

  Омилен македонски сликар

  Колку што можем да приметам многу малку се посветува внимание на нашето сликарство. Бидејќи сум голем обожавател на сликарство, сакам да размениме мислења за нашите автори.
 11. santelli

  Пофалба за направеното

  Не знам дали приметувате колку ни е станато нормално да критикуваме и да наоѓаме мани. Денес поминав по Ул.Македонија и приметив (можеби со задоцнување) преубаво уредени нови зелени површини. Толку беа вкусно уредени што не ми одлута погледот до „Куќата на Мајка Тереза“ ни толку зборените...
На врв Bottom