Резултати од барањето

 1. ice_cube

  Мото собир на МК Ноќни Волци - Кавадарци

  Деветиот мото собир на МК Ноќни Волци годинава ќе се одржи во Кавадарци! Локацијата на настанот е предвидена за истото место на кое минатата година престојуваа учесниците на Мото Рели Македонија. Програма: Петок од 20 часот до рани утрински часови : Back Door Band, Лабаво Лавабо и др. Сабота од...
 2. ice_cube

  Бугарија vs. Грција

  Како што кажува насловот, Бугарија или Грција за летен одмор ? Ко шо слушав моабети, Бугарија било за журки, а Грција за лабав одмор, конкретно зборам за Златни Песоци/Сончев брег и Закинтос. Ако има некој искуство со овие места нека сподели молим вас :)
 3. ice_cube

  Ја/Го викале Х затоа што Х

  Со оглед на тоа што фразава ќе биде хит подолго време, ајде тука да ги ставаме ваквите мудрости како што би ни биле при дофат секогаш кога ќе сакаме да се насмееме :) Ја викале скутер затоа што се полнела за 500... It's on !!! Edit: Ја викале ЛАЈК зашо секој и го ставал :pos:
 4. ice_cube

  Позиционирање на звучници во простор

  Вчера ги земав старите 2 Philips звучници + Philips системче, старо едно десетина години. Ги наместив во мојата соба, т.е само ги спуштив на земја, незнаејќи која позиција би била најдобра како што би се добило солиден звук. Овие денови планирам да довлечам два поголеми звучници, + вуфер за да...
 5. ice_cube

  Корисни COMMAND PROMPT трикчиња

  Ме заинтересира ова откако видов дека во школо на компјутерите може да се влага еден на друг со помош на ТЕРМИНАЛ a.k.a command prompt. Но во школо имаме едубунту, мене ме интересира за Windows Vista. Дали ги знае некој командите, како што би можел да влезам на друг компјутер поврзан на ист...
 6. ice_cube

  Мотор за почетници?

  Кој би бил вашиот избор кога ми можеле да бирате мотор, досега немајќи никакво искуство во МОТОРИ (читај МОТОРИ, а не скутери)? Дали тоа би било некоја бесна 600ка или 1000ка? Или пак 250ка ? Каков тип на мотор би сакале??? Ајде да ве чујам т.е читнам, мое мислење ќе напишам подоцна :)
 7. ice_cube

  Moto Stunts - акробации со моторцикли

  Moto Stunts - или на нашки кажано ,,правење финти со мотор’’ x)) Дали правите нешто со вашиот мотоцикл, кревање на едно, возење без раце итн итн, или се плашите од последиците и си возите мирно и културно? :) Ај вие прво кажете збор два, па после ке набацам некоја слика јас, лично и персонално...
 8. ice_cube

  Druid

  Играм друид, киснам на него. Restoration сум, и сакам доколку има некој поискусен, да сподели искуства за raid и за arena healing. Слободно дискутирајте и за другите 2 дрва, Balance и Feral.
 9. ice_cube

  Medieval II: Total War турнир

  Насловот кажува се. Да пробаме да се собереме и да организираме турнир во Medieval II: Total War. Претпоставувам дека ќе сме малце, но ќе видиме. Прво да видиме кои сме што сме, па после ќе се договараме околу правилата. Уште ова, од сега одберете си држава со која ќе играте. Јас играм со...
 10. ice_cube

  2vs2 Arena Best Team

  Што мислите, кои двајца се најдобри за арена тим, 2vs2? :)
 11. ice_cube

  Слики од вашите ,,миленичиња’’

  Насловот убаво си кажува. Ставете слики од вашиот возен парк, фалење е секако добредојдено :motor::devil3: како до сеа нема ваква тема незнам XD Да почнам прв... На татко ми е чудовиштево :) Имаше и крст на визирот, но гадовите од МВР му го изгребаа и тоа додека моторот беше паркиран на...
 12. ice_cube

  Цени на влезници

  Што мислите, дали кај нас цениве за журки се реални? Се подзамислив за ова, кога прееска у школо ги слушав другариве како за Аца Лукас во Гранд даваат 350 денари, а за Скази знам беше 300. Аца поскап од Скази? :pop: Ова беше еден пример, па вие кажете што мислите за цениве на билетите кај нас.
 13. ice_cube

  Moonwalk

  Доста интересен move, кој многумина се трудат да го направат, а ретко кој може да се пофали дека го прави. Јас сум од овие вториве :) Дали можете да го направите ова и доколку можете, како кога зашто го употребувате? :)
 14. ice_cube

  50 начини да останеш жив на мотор

  1. Имај на ум дека никој не те гледа. За повеќето возачи на автомобили ти си невидлив. Никогаш не прави потег со претпоставка дека другиот возач те гледа, дури и ако си "сигурен" дека те видел. Останатите возачите не ги перцепираат моторите. 2. Биди разумен. Последиците од...
 15. ice_cube

  Четврта скутеријада Скопје 2009

  На 10-ти октомври Сојузот на спортови на град Скопје ќе ја организира четвртата по ред Скутеријада. За разлика од минатата година кога настанот се одржа на паркингот пред салата Борис Трајковски, овојпат скутеријадата е закажана за на градскиот плоштад во Скопје. Бидејќи условите на плоштадот...
 16. ice_cube

  Идиотизам во сообраќајот

  Дали ви се случило некоја гадна случка, каде што ни криви ни должни ќе сте настрадале? Мене ми се случи ова денес и ме инспирира за темава. Идам јас од Железничка главните семафори и вртам накај мостот ,,нов’’ на железничка. И тука има уште едни семафори, на кои беше зелено и си цепам ја со...
 17. ice_cube

  АСУЦ ,,Боро Петрушевски’’

  Автосообраќаен училишен центар. Колку тоа убаво звучи :pos: 2ра година сум во АСУЦ и сакам да споделам збор-два. Ми мрчеа сите блиски и далечни за тоа школо, демек зашто таму си отишол. Иначе, школото е НАЈОПРЕМЕНО од сите државни училишта во Македонија, бидејќи си има своја автошкола и свој...
 18. ice_cube

  Биоенергија, биоенергетичари (општо)

  Што претставува Биоенергијата и дали сте слушнале воопшто? Колку што јас имам разбрано, биоенергијата помага во лечење на разни болести. Е сеа колку е тоа точно незнам, оставам на вас да споелите искуство.
 19. ice_cube

  Zippo

  Zippo lighters. Мора да сте слушнале за нив...Оние упаљачи(:))кои се на бензин и горат без да го држиш чкрапалото:) Јас имам дома едно 7-8 оригинали, баш вчера ги гледав па се инспирирав за темава. Дали вие имате и дали сакате Zippo? П.С.: Знам и доста трикови, глеав од јутјуб :pipi:
 20. ice_cube

  Злато

  Еден МОДЕН ДЕТАЉ, што би рекол Миле Паника. Дали нараквица, ланче(ланец,ланчиште) прстен... Дали вие сакате злато? Дали носите злато...Или па можеби мразите?
На врв Bottom