Резултати од барањето

 1. ficdogg

  Фарбање на Автомобил: да или не?

  Прашај си и во полиција која е процедурата за промена на боја во регистрацијата.
 2. ficdogg

  Дали кола е корисна или повеќе трошок за возење во град како Скопје?

  Зависи за што и колку планираш да ја возиш. Секој ден да патуваш на работа со неа сам во кола е огромен трошок и во поглед на пари и на време. Јас сум скоро цело време на точак, пред коронава и на факс со точак си одев и цело зимо без проблем. Кола палам само кога одиме повеќе души заедно некаде...
 3. ficdogg

  Алати

  На тема менгемиња за столарија, јас се откажав од барање и си направив leg vise
 4. ficdogg

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Не се дигај од седиште.
 5. ficdogg

  Алати

  Со германија немаме проблем со пратки, уште од почетокот има копнена линија поштата со германија така да мош ќе потрае некоја недела, ама ќе стаса. Во нормални услови кога порачував од тука последниот пат ми стаса за нешто помалку од две недели.
 6. ficdogg

  Алати

  Конструкциско биро АД продаваат two cherries затоа се толку скапи, а two cherries купуваш за цел живот. Од овие по хубо и сл, не се лажи да купуваш, поготово ако видиш extoll име. Јас се заебав еднаш и никад више, на слика на нет изгледаа ок, и мене ми беа за нешто ситно. Ама кога стасаа дома...
 7. ficdogg

  Општи вело муабети, прашања, совети

  треба да пишува на самата гума. Ќе биде назначено во бари или psi. Најверојатно околу 3-4
 8. ficdogg

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Немора да значи. Од досегашните тестови на оксфордксата вакцина, резултатите се движеле и до 3 пати повеќе антитела од луѓе што оздравеле од корона. Можно е со вакцина да добиеме повеќе антитела и плус нели сеуште здрав организам за разлика од оние што биле измачени од преживување корона. Е сега...
 9. ficdogg

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Како мислиш не се дува? Да не ти е дефект внатрешната нешто, проба ли да ја напумпаш надвор од обрачот? Прв пат слушам вакво нешто.
 10. ficdogg

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Колку голема гума можеш да ставиш зависи од обрачот, како и вилушката и кочниците. Обично докај 28ка скоро сите роад би требало без проблем да фатат. За поголемо од тоа може само на лице место со некој точкар да провериш. Јас возам 25ки на мојот роад, ама не би сакал секој ден со него низ град...
 11. ficdogg

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Уф, 23ки низ град не е баш најдобра опција. Штом возиш 23ки купи си пумпа како што треба со манометар, се друго е рецепт за дупнати гуми. Немој да губиш време на бензинска да пробуваш не идат тие до толку високо. Како што ти пиша аудиофил, 23ки мора на околу 8 бара да ги напумпаш. Ако не ги...
 12. ficdogg

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Надворешната може да ти е при крај и да не е доволно крута да издржи нерамнини и тротоари, друго е ако не ги проверуваш и пумпаш гумите редовно истото ќе ти се случи, на секоја поголема дупка или тротоар ќе правиш pinch flats. pinch flats ти се најчеста причина за дупнати гуми низ град.
 13. ficdogg

  Алати

  Зависи каква ти треба, можеш кај овие што прават споменици за на гробишта да прашаш, сечење мермер не е лесна работа
 14. ficdogg

  Payoneer/WireCard скандал

  Не се украдени, никад не ни постоеле колку што разбрав. CEO-то и компанија, фиктивно бустале транскации за да изгледаат дека имаат повеќе обрт за да растат акциите.
 15. ficdogg

  Општи вело муабети, прашања, совети

  На роуд возат со cantilever кочници од проста причина што дискови се забранети, демек многу опасни за во случај на сообраќајки. Инаку ако не се тркаш можеш и роуд со дискови да најдеш.
 16. ficdogg

  Раскол! До кога?

  Значи обично не коментирам на вакви теми, ама кликбејт насловот си ја заврши работата. Она што го прочитав е нешто што никад не би го очекувал од некој со мегане-кун на аватар, и мадара во потпис. The world we live in, eh?
 17. ficdogg

  Кредитни долгови

  Оди во банка па кај адвокат, тука специфичен совет нема да најдеш. Прво во банка, и побарај точно колку и кои долгови се директно твои, колку се на нејзино име а ти се водиш како кокредитобарател и колку се на фирмата кај што си пишана како директор. После тоа на адвокат за совет. Почни што...
 18. ficdogg

  Коронавирус (COVID-19)

  Во известувањето специфично беше нагласено дека може преку поплнување на форма на нет, и преку телефон, за да не доаѓаат луѓе во банка. Ова е микс од паника и навика. Од она што гледам, со сите мерки од страна на нлб, буквално прават се што е можно да нема потреба физички лица да доаѓаат во...
 19. ficdogg

  [Купувам - Продавам] Спортска, фитнес и бодибилдинг опрема

  Ако најдеш лента за трчање подобро ќе ти биде. А ако сакаш елиптична справа, барај нешто што не е орбитрек. Јас го имам дома, лош дизајн има, редовно ќе ти се крши кај основата.
 20. ficdogg

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Какво седиште имаш сега? Трнење е бидејќи газот ти седи на меките ткива не на коските. Ова се случува или бидејќи имаш големо и премногу меко седиште, или седиштето ти е многу назад, па седиш на клунот наместо на крајниот дел.
На врв Bottom