Резултати од барањето

 1. acereal

  Помош за Трајан Целески - Тачо

  Нашиот сограѓанин и другар Трајан Целески - Тачо боледува од тумур Астроцитома и итно потребни се средства за операција во Италија. Почитувани сограѓани , граѓани и секаде каде што ќе допре овој апел Ве молиме изразете ја вашата хуманост и донирајте средства за нашиот другар. Трансакциска...
 2. acereal

  Нови македонски таленти.

  Музиката во Македонија во последно е тотално баталена , а со тоа не може ни да се промовираат млади и надежни таленти . Пред едно 10 години имаше една продукција М2 од неа излегоа доста добри пејачи меѓу кои и Елена Ристеска . Сега гледам соседиве од србија имаат одлична емисија за млади таленти...
 3. acereal

  X

  u. j kK Ccct Sent from my ZTE V807 using Tapatalk
 4. acereal

  Vx

  Sent from my ZTE V807 using Tapatalk
 5. acereal

  Џедај Кале - Господар времена !!!

  Малце да ве насмеам можда некој го има гледано али еве за тие што го немаат типов е одлепен скроз се снима секаде тресе глупсти ..... тоа е тоа видите па посмејте се хахах братеуууууу :D Има премногу видеа т.е премногу тресење глупости . :)
 6. acereal

  OLBG.COM

  Не најдов на форумов да се зборува за оваа страница па еве јас да ве упатам малце за што се работи . OLBG е страница каде што се обложувате со виртуелни пари , а со тоа дали добивате или губите т.е доколку сте меѓу првите 5 или во некои натпреварувања меѓу првите 10 на крајот на месецот може да...
 7. acereal

  ФМ14 - Повторување на историјата (Бари 1991)

  Почнав кариера како тренер на Звезда , пред се што навивам за нив а другата причина е што сакам барем на игра да ја вратам славата што ја имале во годината кога се родив. Ситуацијата во клубот на почеток е очајна , во големи долгови се , со мал буџет само 500к за трансфери и мал буџет за плати ...
 8. acereal

  Ми треба програма

  Видов една тема имаше за барање програми ама затворена е , па отворив нова за да прашам некој доколку знае некоја програма за спуштање на слики пример да не ги отварам да ги спуштам една по една туку сите заедно .
 9. acereal

  Sons of Anarchy

  Решив да отворам тема за серијава бидејќи стварно заслужува , тие што ја имаат гледано знам дека ќе се согласат со мене а за останатите препорачувам да ја гледате . Накратко да ви раскажам малку се работи за моторџиски клуб наречен "sons of anarchy" имаат свој бизнис т.е на почеток е само...
 10. acereal

  Killer Karaoke

  Не знам дали некој ги има гледано клиповите на Јутјуб ама вреди да се погледнат и да се згазите од смеење. Водител е Stive-O звездата на Jackass . Иначе ги пуштаат натпреварувачите да пеат и во меѓувреме ги доведуваат во непријатни ситуации но не смеат да запрат со пеењето . Еве линк каде може...
 11. acereal

  Ризик

  Има ли на форумов играчи што ја играат оваа игра ? најдов на интернет има една страница па може да се собериме да поиграме . http://warlight.net/
 12. acereal

  Нова Охридска Севе

  Уште една причина повеќе дека не е компјутер за секое дете ..т.е оваа не е дете ја гледам вака голема е али како дете ми делува . П.С. Со музикава ќе ја стигне за едно 100 години само да не направи видео како неа па да ја замине на брзина :D
 13. acereal

  Имам проблем давајте помош што побрзо

  Извинете најпрво што отворам тема али морав за да ми одговорите побрзо . Пишав во темата проблеми , помош ама не добив одговор . На лаптопов вчера имав меморија 6-7 гб денес ми излезе дека имам само 2.6 гб слободна , се блокираше , кочеше , сега кога го стартувам стои црно 10секунди и се гаси...
 14. acereal

  Totelfootball

  Не знам дали се имате сретнато до сега со играва па решив да ви ја предложам на сите . Оваа игра е исто fantasy manager каде што може да заработите од тоа како изиграл вашиот тим .Правите акаунт и на вашата сметка одма имате 2 евра бонус кои може да ги искористите за да пријавите еден тим .. јас...
 15. acereal

  Горан Папаз

  Барав али не најдов некоја тема .. можда повеќето не го знаат (свири во Суперхикс)дечково али стварно вреди да слушнете што музика прави ! И најновото од него кое лично ме расположи во овие лоши денови за мене... Се надевам има луѓе на форумов што можат да разберат што е добра музика :)
 16. acereal

  Слики и видеа

  Овде може да поставувате слики од убедливи победи како и победи на вашиот мал тим против големите тимови , видеа од головите што сте ги постигнале , слики од некој голем успех на македонија ... не редам слики пошто ги имам скоро сите поставено на претходната тема за ФМ еве едно видео
 17. acereal

  Кошарка, Лондон 2012

  Кошаркарскиот состав на САД на следната Олимпијада која ќе се одржи во Лондон има вистински Дрим Тим. Месецов тие го објавија составот, а во него, ѕвезда до ѕвезда. Најголемата ѕвезда секако е највредниот играч на НБА и шампион со Мајами оваа година - Леброн Џејмс. Интересно е што составот на...
 18. acereal

  Мемориска картичка

  Имам мемориска картичка микро сд .. и ја ставам во адаптер од мини сд потоа во слотот за картички на лаптопот али не можам да ставам ништо во неа .. нешто како заштитена била картичката ми вика .. како можам да ја тргнам тоа заштитата да можам да ставам песни слики во неа ?
 19. acereal

  Ново од нашата фолк сцена! :)

  После Адријана Ацевска со Кеш Кеш се појави и ново видео на некој си Боби Спасенцовски песната се вика Матура и наиде на добар пречек на јутјуб . погледнете и сами .. и после ова го викаат фолк сцена ..
 20. acereal

  Охриѓанец vs чупе од Ресен

  Ај малце да ве насмеам за претходниот пат што ве исплаши изгубената девојка ... ја пронајдоја да не ја барате појке .. иначе типов е еспрес за колење .. на кој му требит нека го побарат :D
На врв Bottom