Резултати од барањето

 1. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Mesecov bi trebalo..eventualno sledniov
 2. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ukaz 94 denes i kaj kjerka mi Stefani
 3. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Чекањето е доста скратено. Јас што чекав си начекав. Син ми од вчера е кај мене во Германија. 4 ипол години точно чекаше. А ќерка ми започна процедура јануари 2019 кај и да е ќе и излезе указот. Таа има веќе Германски .Непишано правило..Кога не ти се брза побрзо оди.
 4. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Значи тие со интервју во 2019 се уште не се почнати. Ти си бил меѓу првите.
 5. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Така е син ми исто се изначека..беше од 03.ноември преку Битола. Сега го има веќе пасошот земено и во вторник 25ти конечнооо доаѓа кај мене во Германија да живеее. После скоро 5 години агонија и чекање, конечно пак ќе сме заедно. Само трпение. Ќе си дочекате сите да си земете пасош во рака...
 6. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Kjerka mi bese 13..posrednikot mi rece deka ne mora nitu da odi, a moze ako saka. I kaza deka ako odi kje ja prasuvaat sigurno.. i ne bese. Nas ne prašuvaa. Toa bese pred 2 god. Sega kako e neznam .
 7. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ne zabo Ne zaboravaj pred da se odjaviš i imeto da si go smeniš ;)
 8. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ma javuvaj se , što ti e gajle što ima 5 meseci pred tebe. Gde svi tamo i gol Asan . :masa: Se zezam ..najrano što e možno 2ipol do 3 meseci, barem taka bese periodov. Sin mi čekaše za malku 6 meseci preku Bitola a imaše členovi na koi za 2-3 meseci preku Skopje im stigna.
 9. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Толку гласно зборат тие во амбасадата ? ;)
 10. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Stigna pismoto pred desetina dena ..pisav togas vo grupava ..vcera se slikaše sin mi za pasoš. Ama proveruvam sega za kjerka mi ..taa e od oktomvri na položitelno. 1618995363 Zvoni sekogas posle 9 nautro
 11. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Stranata na Bugarskoto Ministerstvo za proverka na statusite , ne funkcionira ili samo kaj mene nešto ne otvora ? :vrtioci:
 12. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Isto što i na intervju za vozrasni .
 13. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zvonete sekogas posle 9 nautro..sekogas se javuvaa koga zvonevme..
 14. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Edno info za tie sto cekaat pismoto da im stigne vo Sredec. Sin mi čekaše od 03. Noemvri preku Bitola. Denes ni se javi posrednikot, pismoto mu stignalo vo petok. Konečno ! Posle 5+ meseci
 15. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Sega ni se javi posrednikot ..pismoto stignalo vo petok. Konečnoooo..vo 6ti mesec vleze .
 16. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И кај син ми сеуште ништо..луда работа
 17. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Točno ! Zemaš stan, se prijavuvaš na adresa , 3 platni listi dobivaš i podnesuvaš baranje za spojuvanje na semejstvo.
 18. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Denes mislam deka ne bi trebalo da rabotat vo Bitola i Bugarija..Veligden e .
На врв Bottom