Резултати од барањето

 1. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Тоа веќе е барање со кое можеме да видиме очигледни резултати, да се елиминира единицата алфи комплетно. И за тоа одиме на протест, Грујо педер, полициска држава итн ги осаваме за на форумов а не на улица, на улица бараме алфи да нема. ОК?
 2. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Значи сега бараме да се намали бројот на полиција? За тоа протестираме, јас да се согласувам дека на 2мил. народ толку полиција е премногу, но дај да се одлучиме што конкретно бараме преку протестот. --- надополнето: Jun 8, 2011 2:38 AM --- Што конкретно бараме од Министерката за внатрешни...
 3. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Тоа е тоа, но со седење дома и јадење бурек на форуми не се менува ништо, освен можеби бојата на подочњаците. Доколку сакаме да живееме како што живее цел слободен свет мора прво ние да се смениме, да се научиме да размислуваме разумно и логички, да се отчлениме од партиите, да престанеме да...
 4. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Не го прочитав овој пост и морам да ти се извинам бидејќи лошо те проценив и претерав малце повеќе со мојте постови. Очигледно ти си разумен човек и затоа ти се извинувам, да беше некој едностран-црно-или-бело-неадреталец како што се повеќето македонци нажалост воопшто немаше да се замарам да...
 5. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Фала богу барем некој ме разбира. Сите си ги поврзувате работите како ви одговара и трескате глупости. И да во Барселона протестантите беа тепани непровоцирано, во Лондон иако сум бил не сум запознен со таа ситуација така да нема да шпекулирам за разлика од вас што сеуште живеете со мама и тато...
 6. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Ако треба да ти го одговорам очигледното и ако не ја разбираш мојата субтилност тогаш воопшто нетреба да разговарам со човек од твој калибар. Ама еве заради твојот недостик на интeлигенција ќе ти одговорам, НЕ. На овој народ тука се треба да му се изџвака и објасни до детаљи. Груевски не му...
 7. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Тука (во Барселона) се протестира со отварање шатори, закачување пароли на плоштадот и собирање потписи за подршка. Сосема мирно и цивилизирано и нивните протести траат со месеци. Додека ние ке се собереме 2 - 3 часа ке се дереме како орангунтани низ цел град, ке сопреме сообраќај и ке си одиме...
 8. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Јас сум моментално во Барселона и верувај ми незнаеш што зборуваш бидејќи ситуацијата во Скопје и Барселона воопшто неможат да се споредат, буквално мешаш баби и жаби. Каталонците се светлосни години пред нас, имаат сосема поинаква филозофија на живот и имаат многу, многу ... многу поразлична...
 9. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Ditto! Се разбира дека неможеме без полиција, полицијата е сервис на градот и да ИМА многу професионални ПОЛИЦАЈЦИ но досега, заклучувајќи од мојте искуства нема професионални АЛФИ. Пак го кажувам истото за да прочиташ бидејќи има премногу постови и е тешко да се следат сите. Погледни колку...
 10. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  Тоа мислам дека се подразбира, но сепак во најмала рака треба да се реформира единицата Алфи. Бидејќи како што кажав веќе неколку пати ова не е едиствен инцидент во кој алфите имаат употребувано прекумерна сила и си ги пречекоруваат овластувањата. Лично имам искуство со нив многу пати, никогаш...
 11. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  BooBoo ти верувам дека сакаш да бидеш објективен и праведен иако можеби другите тоа не го гледаат. Но, без разлика што имаат изјавено/снимано/измислено гомнарските-партиски-купени-"медиуми" а во таа категорија ги ставам СИТЕ Македонски телевизии и весници бидејќи навистина објективноста во...
 12. D

  Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

  http://www.google.com/search?hl=en&biw=1024&bih=467&q=%D0%B0%D0%BB%D1%84%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B5+-%D1%81%D0%BC%D1%80%D1%82&aq=f&aqi=&aql=&oq= Дали има потреба уште нешто да кажам? Очигледно е што треба да се направи. Политика, избори, партии, партиски пиони...
 13. D

  Новите пакети DUO Extreme од On.net

  Jas rezervirav pred da odam na odmor nekade prvata nedela vo avgust ne go znam tochniot datum me mrzi da go baram dogovorot. Ziveam vo centar taka da nemashe potreba da chekam. Ceni za megabiti znam zashto imam nekolku serveri na kolokacija vo data centri vo USA, prodavam VPS serveri, pobaraj na...
 14. D

  Новите пакети DUO Extreme од On.net

  Ako preteraat so preprodvanje na linkot shto go imaat za duo extreme ke bide losho, ako kupuvaat se poveke mbits kako shto im se zgolemuva prodazbata ke bide OK za site. Obichno e od 10 do 25 USD za 1 megabit, sigurno internet provajderite dobivaat podobra cena bidejki kupuvaat poveke gigabiti...
 15. D

  Новите пакети DUO Extreme од On.net

  Imam duo extreme od Septemvri mesec, migrirav od wadsl, nemam nikakvi problemi duri dobiv popust od "celi" 155 denari bidejki gi imam plateno site smetki do sega :) Za brzinata navistina e 10mbits, ama najverojatno taa brzina e bustrable bidejki ja dobivash samo na torrenti ili ako koristish...
На врв Bottom