Резултати од барањето

 1. vlatko_95

  Е ова е фотошоп

  Е ова е фотошоп! Вреди да се изгледа :)
 2. vlatko_95

  Проблем со напојување

  Па вака, компјутеров е во исправна состојба ама немаше напојување, па позајмив од кај едно другарче. Е сега слотот на матичната за напојување е поголем од тоа кабелчето што треба да иде таму... како што гледате на сликата.. Е сега не знам дали е до тоа што кога ќе го уклучам напојувањето на...
 3. vlatko_95

  Прочитај повеќе во PHP

  Имам еден портал во php, го средувам моментално, па ако може некој да ми помогне како да го направам она "Прочитај повеќе", за да не ми ги пишува цели текстови бидејќи одземаат многу простор..
 4. vlatko_95

  Најдобар телефон со кверти тастатура

  Дајте ми совет за најдобар мобилен со кверти тастатура, за сестра ми, по можност Нокиа, и со релативно разумна цена.... Фала однапред
 5. vlatko_95

  Nokia N97 VS. HTC Desire

  Вака сега, сестра ми планира деновиве да купува телефон, па сакам да слушнам ваше мислење и критики за овие два телефона. Или пак ако имате подобар предлог слободно кажете ама по можност да е една од овие две марки :) Па очекувам ваши одговори, се надевам што поскоро :)
 6. vlatko_95

  Веб програмирање

  Вака сакам ако може некој да ми објасни или пак да ми даде книга за веб програмирање т.е. поточно сакам да си направам портал... слушнав за ASP.NET но кое е ваше мислење премногу е тешко за почетник или? Дајте ми некој предлог... Иначе малку знам HTML али со тоа неможам да направам портал како...
 7. vlatko_95

  Лектира : "Галебот Џонатан Ливингстон" - Ричард Бах

  Некој да не ја има да ми ја даде раскажана "Галебот Џонатан Ливингстон" - Ричард Бах ? Вака би требало да биде планот : 1. Белешка за писателот 2. Тема 3. Идеја 4. Кратка содржина 5. Главни ликови 6. Највпечатлив момент Благодарам однапред за било каква помош :)
На врв Bottom