Резултати од барањето

 1. Ch_girl

  Фармацевтски факултет

  Дали некој знае кога, каде и како се полага тој испит за фармацевтски техничари? Тоа што знам е дека се иде (?) на пракса 6 месеци, или со други зборови бараш пријатели да ти соберат потписи. Јас мојата пракса си ја изработив, уште пред година и пол, ама од икс причини не полагав тогаш. Па се...
 2. Ch_girl

  ПМФ

  Среќна генерација :) Знам дека лани имаше пракса во Мети, тоа е единствената организирана и платена пракса во изминативе 6-7 години за хемичари. Јас следам огласи константно, ама од овие големи фирми никако не излегува оглас во јавност, или ќе излезе тек откако ќе вработат некој. Единствено...
 3. Ch_girl

  ПМФ

  Се согласувам потполно со Гладиус, и јас со мојата генерација го имавме истото искуство. Туку, глеам тук-там има по некој што дипломирале на хемија... како ви оди со наоѓање работа? Ќе ме израдува некој позитивно или тешко? :unsure:
 4. Ch_girl

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

 5. Ch_girl

  Мачки (општи дискусии)

  Мачкиве мои изгледа се пореметени малце, или малце појќе...имам една сијамка, 7 години ја чувам, ама не се научи кога е февруари и не се научи...уствари за неа 3 пати годишно е февруари :О Озбилно луѓе, сум чувала мачки претходно, ама не биле такви, се знаело кога се парат. Сте имале ваков...
 6. Ch_girl

  Фиксна протеза

  Дали некој до сеа ставал фиксни протези кај Бојо Андрески? Штотуку добив информција дека таму протеза на една вилица е 14 200 денари, што е најефтина понуда до сеа и ми е многу чудно со оглед на тоа што се работи за приватен факултет каде што цените се набиени до максимум.
 7. Ch_girl

  Драга Кајгана

  Кајгано, Продиџи ќе иделе на балканов, еееееееј слушаш ли, ПРОДИЏИ :vozbud::vozbud::vozbud: Се возбудив, а треба да учам, ме чека напорна недела...цел испит за преполагање имам, си ставив здрава нога в трн, ама ќе терам, ко се фатив на оро ќе го доиграм макар и нозе да искршам - Господ нека ми...
 8. Ch_girl

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

  Нешто ѕверско :свиркам:
 9. Ch_girl

  The Prodigy's Warriors Dance Festival во Белград 15.09.2012

  -Продиџи ќе дојдат! -Навистина ќе дојдат! Аааааааааааа фак...нема да заспијам вечерва :vozbud::vozbud::vozbud:
 10. Ch_girl

  Стипендии

  Еве што ми одговорија: Zdravo, Isplatata na stipendiite se vrsi vrz osnova na dostavena dokumentacija i vrz osnova na objavena Programa za ostvaruvanje i razvoj na dejnosta vo studentskiot standard za 2012 god. Po nejzino objavuvanje vo "Sluzben vesnik na RM" ke zapocne isplatata. Pozdrav,
 11. Ch_girl

  Стипендии

  Прееска зборев со една другарка, мајка и се јавила во министерство и и рекле дека во фебруари ќе почнеле да ги исплаќаат стипендиите...Господ да чуват и да бранит, ај в година нека ни ги дадат ако не пак .!.
 12. Ch_girl

  ProdigY

  ^ не мојш да тврдиш со сигурност:pipi: Иначе, Он топик, ги обожавам момциве. Единствен состав што нема утка песна. Мешаат повеќе стилови, и тоа одлично ги мешаат, без промашај. Се надевам во блиска иднина ќе не посетат, да се тресниме од земја малце:vozbud:
 13. Ch_girl

  Стипендии

  Како може ништо во државава да не функционира правилно?! Делува фрустрирачки:mad: Оваа стипендија треба да ни ја даваат редовно, месечно. Да ни го олеснат студирањето со истата, а не да ја чекаме со месеци. Сеа и ја ќе прата мејл на таа адреса и на сите што ги знам ќе им ја дадам, што викат...
 14. Ch_girl

  Македонски пејачи со еден-два хита и крај

  Знае некој што се случува со Марија?:) Девојкава не претставуваше и на детската евровизија, заедно со Лоба И Ерзана?! Можно ли е да нема апсолутно никаква информација за неа на интернет? Освен тие неколку песни што ги има?
 15. Ch_girl

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

  Нешто светско: Нешто наше: :cool::cool::cool:
 16. Ch_girl

  Фиксна протеза

  Вадат ако има потреба, т.е. ако нема доволно место за да се исправат забите, пациентот има тесна вилица и слично. Ама 3 трајни заба се премногу, особено ако е на една вилица:confused: Во секој случај, ако е решена по секоја цена да си ги среди забите, верувам дека ќе нема друг избор.
 17. Ch_girl

  Дали може да сакаш две личности во исто време?

  Да сакаш две личности истовремено според мене не може. Може да ти се допаѓаат, и тоа не две туку повеќе. Пошто нели, никој не е совршен, така и онај кој го сакаме (и ако имаме среќа сме со него) не е совршен (остај те ги поговорките на страна). Ќе има недостаток на некои карактеристики кои би го...
 18. Ch_girl

  Интернет романси

  Немам ништо против, но само со здрав разум и голема претпазливост:) Мене ми се случи такво нешто. Имено, дечкото со кој сум веќе 3 и пол години го запознав на интернет, на еден форум. Продолживме да се дружиме на мсн и на почеток беше само другарство. Несвесно, после секојдневни повеќечасовни...
 19. Ch_girl

  TWILIGHT - САМРАК - филм на годината

  Оф, стварно ме стави во искушение...ќе те имам во предвид ако евентуално ме разочараат со 5тиот дел:rolleyes: Ashley Greene :) I agree...ама сепак, колку што има хејтери, има и фанови, нему си му е арно, а ние мојме да збориме колку сакаме :)
 20. Ch_girl

  TWILIGHT - САМРАК - филм на годината

  Стварно?! Ах, како си ја изиграв судбината...:facepalm: А ако си го сменам мислењето ќе ме поканиш на состанок? Се би направила за да не те изгубам:love:
На врв Bottom