Резултати од барањето

 1. MARCELLO

  Eye Cue на Евровизија 2018

  Eye Cue со песна насловена Lost and found ќе ја преставува годинава Македонија на Евровизија. http://mrt.com.mk/node/46800
 2. Tonchie

  Kraftwerk - СЦ Борис Трајковски - 27.02.2018

  Германските пионери на електронската музика, легендарните KRAFTWERK ќе настапат во Скопје со извонредното 3D шоу од нивната актуелна и исклучително успешна светска турнеја. Концертот на KRAFTWERK во Скопје, како ексклузивен настан во организација на ТАКСИРАТ и Password Production, ќе се одржи на...
 3. Tonchie

  ATB во Македонија - 14.10.2017 - одложено

  Свежо инфо од Фејсбук :) ATB ќе дојде во Македонија на 14ти октомври. Како ќе се обајвуваат нови информации ќе го едитирам воведниот пост.
 4. Tonchie

  Ванеса Меј во Борис Трајковски - 15.5.2017

  Британската виолинистка Ванеса Меј на 15 мај 2017 ќе гостува во Вип Арена „Борис Трајковски“ во Скопје и тоа ќе биде единствен настап на познатата музичарка во регионот, соопшти Прагма продукција, која го организира концертот со поддршка на Министерство за култура и Македонската филхармонија...
 5. Gandradelic

  Новогодишни понуди за пречек на 2017

  Јас идам неколку години по ред во Сектор али после 4 ... и урлам до крај.
 6. Tonchie

  Paul Van Dyk - Metropolis Arena - 03.02.2017

  Пол Ван Дајк повторно доаѓа во Македонија. Мислам дека конечно ќе го видам во живо. FB Event Супер промотивната цена на билетите до 1 декември, ќе изнесува 350 денари.
 7. Tonchie

  SKYE & ROSS - MORCHEEBA во МКЦ - 25.11.2016

  Најновиот проект на членовите на светски славниот бенд Morcheeba, пејачката Skye Edwards и гитаристот и половина од продуцентското дуо на групата Ross Godfrey го потврдија своето гостување во Скопје во рамки на 18-тото издание на ТАКСИРАТ фестивал. Тие заедно со останатите концертни членови на...
 8. Tonchie

  Жан Мишел Жар во ВИП Арената „Борис Трајковски“ - 13.11.2016

  Пионерот на електронската музика Жан Мишел Жар ќе го обележи отворањето на 18. издание на фестивалот „Таксират“ со спектакуларно аудиовизуелно шоу што ќе се одржи на 13 ноември во ВИП Арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Со овој концерт, практично ќе почне 18. издание на „Таксират“, а Жан Мишел...
 9. Tonchie

  Пиволенд 2016 на Кале - 31.8-4.9.2016

  Од 31 август до 4 септември во Скопје ќе се одржи 9. „Гурманскиот викенд со пиво – Пиволенд“. Посетителите пет дена ќе имаат можност да уживаат во дегустација на многу видови пиво, гурмански деликатеси и над 100 музички настапи на три фестивалски бини, информираат организаторите. Локацијата на...
 10. Tonchie

  Тино Кајшаров има нова песна и спот „Земи не“

  Откако случајно го начекав кај Трендо на сајт, решив да го изгледам до крај видеото. И она што ме извади од патики е тоа што опцијата за коментирање беше исклучена на ЈуТјуб, затоа и јас отворам темава тука. Еве го спотот: https://www.youtube.com/watch?v=5Ki1z5EWg1A
 11. Tonchie

  Terry Francis во МКЦ - CINEDAYS музичка програма - 13.11.2015

  Сакав да го шибнам настанов во темата за трансови, ама не иде, технаџија е типов, па отворам нова тема. Звучи ко интересна понуда, башка карта 150/200 :) Во рамките на музичката програма на овогодинешниот CINEDAYS гостува еден од најславните британски андерграунд DJ-и, во исто време и миленик...
 12. Tonchie

  2CELLOS во Метрополис арена - 4.12.2015

  „Таксират“ во соработка со „Охридско Лето“ со гордост го најавуваат првото гостувањето на 2CELLOS во Скопје Супергрупата од двајца, 2CELLOS (Ту Челос) на Лука Шулиќ и Стјепан Хаузер, познати како Хрватите кои го освоја целиот свет, доаѓа во Скопје. 2CELLOS ќе настапат пред македонската публика...
 13. Tonchie

  Таксират 2015

  Веќе се објавени неколку изведувачи во и вон главната фестивалска вечер па да ја отворам и темава :) Главната вечер ќе биде на 7.12.2015 а веќе најавени се: - La Pegatina - Laibach Пред главната фестивалска вечер најавени се досега два концерти: - Рундек Карго Трио во МКЦ на 30.11.2015 И...
 14. Tonchie

  Electric Universe // Alexander Kowalski @МКЦ - 07.11.2015

  Скопје Undercity Festival е уникатно и ексклузивно музичко доживување. Младинскиот Културен Центар со својот специфичен распоред нуди еднинствена можност за паралено случување на две одделни забави во иста вечер на два посебни подиуми а со иста влезница. На два различни музички подиуми ќе се...
 15. Tonchie

  Бела ноќ - 3.10.2015

  Почитувани, пред нас е 11-то издание на манифестацијата БЕЛА НОЌ. На 03.октомври, изберете ги вашите фаворити и повелете на некој од понудените настани. Влезот за сите настани е бесплатен! ГЛАВЕН НАСТАН! : THE STROJ (Словенија) - Плоштад ПЕЛА МУЗЕЈ НА МАКЕДОНИЈА: 20:30 -ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРАЊЕ...
 16. Tonchie

  Greatest Hits 15 // WHITE SENSATION Edition на Саем - 10.10.2015

  Драги журкаџии. На прагот е уште еден од серијалите најинтересни забави со наши дји. Најдобрите 18 Македонски дји на 10 Октомври само за вас и на едно место ќе ги извртат најголемите хитови од Хип Хоп, Хаус, Техно и Транс и ЕДМ сцената. На 10 Октомври, да го обоиме Саем во бело. Задолжително е...
 17. Tonchie

  Виноскоп 2015

  Деветото издание на најпознатиот македонски вински фестивал „Вино Скоп 2015“ ќе се одржи од 30-ти септември до 4-ти октомври... Потврдено е учеството на над 20 најдобри македонски вински брендови кои како и секоја година по промотивни цени ќе ги презентираат своите вина, а ќе има и вкусни...
 18. Tonchie

  GMS + 1200 MICROGRAMS во ФАБРИКА - 3.10.2015

  Полека но сигурно доаѓа крајот на OPEN AIR сеозната 2015, а за крај, или што би се рекло јаготката на шлагот Ви подготвуваме нешто навистина специјално... Затворањето на сезоната се поклопува со една од најлудите ноќи во градот убав - БЕЛА НОЌ!!! Поради тоа со особено задоволство Ви го...
 19. Tonchie

  Apocalyptica во СРЦ Кале - 17.10.2015

  Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека една од највозбудливите и најатрактивни атракции во концертната индустрија во светот APOCALYPTICA - доаѓа во Скопје. Во Скопје интензивниот, гласен и експлозивен бенд APOCALYPTICA доаѓа во склоп на огромната светска турнеја на која го...
 20. Tonchie

  ЗЕМЈОТРЕС 3: Фестивал на независна музика @МКЦ - 07.02.2015

  ЗЕМЈОТРЕС 3 Фестивал на независна музика сабота, 7 февруари 2015, почеток: 19:00 Младински Културен Центар Влез: 100 денари Земјотрес е музички фестивал на македонските независни дискографски куќи. Инициран од Направи Заедно, 69 Records и ПМГ Рекордингс, тоа е потполно отворен концепт, на кој...
На врв Bottom