Резултати од барањето

 1. -X- Manager

  А бре Македонче!

  Стартувам колумни за Македонија,за народот,состојбата во неа и традицијата која ја имаме. Ситуациите што ги имаме помеѓу народот,смешни,сериозни и загрлижливи. Еве ја мојата прва колумна која има политичка содржина и ја опишува политичката состојба и вистина во Република Македонија. Пада влада...
 2. -X- Manager

  Како до rooted HTC Wildfire 2.2.1 android.HBOOT 001

  ОВОЈ ТУТОРИЈАЛ Е НАМЕНЕТ САМО ЗА HTC Wildfire Здраво, конечно дојде денот кога може сите корисници на wildfire(buzz) со 2.2.1 android верзија(која досега не даваше да се пробие андроид системот).Одсега благодарение на Alpharev X е достапно со пробивање на самиот HBOOT(Засега не работи на HBOOT...
 3. -X- Manager

  DropBox - Споделувај, зачувувај он-лајн фајлови

  Здраво,налетав на ова ново нешто кое вреди да се проба..добро го имаат осмислено дечките од dropbox. Значи апликацијава е место да користите хамачи за виртуелни мрежи па да ставате на share нешто, овде ќе можете тоа да го направите за само неколку минути..Еве пробајте ја Линк ...
 4. -X- Manager

  HTC во Македонија?

  Здраво неодамна сум заинтересиран да земам HTC WildFire,па викам ајде да прашам некој да незнае кај продаваат освен во вип и оне .Контактирав вип па ми рекоа дека е кодиран само на вип мрежа..а маилот на оне е недостапен.Па дали ќе ми се исплати да земам од вип и некој да ми го декодира или од...
 5. -X- Manager

  MoneyBookers (официјална тема)

  Гледам дека нема ваква тема,па викам ај да отворам.Има некој искуство со moneybookers.Јас ја користам веќе 1 година страната,солидно све,нема големи проценти тие што зимаат,според мене е ексра. Туку ми треба и некои веб страни преку кои можам да купам нешто џиџи-миџи..и да вршат испорака до...
 6. -X- Manager

  Духот на мајкл џексон

  Не заборавајте да пуштите на цел глас и да уживате :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Пишете после дали сте ОКеј:)
 7. -X- Manager

  DJ X Manager Portfolio

  Значи не кујзна каков ДЈ сум ама правам многу добри миксови,кои се само направени преку компјутер.Сакам да знам што мислите околу ова што како...да објаснете што е добро што е лошо итн. Понекогаш во петок сабота или недела навечер ќе пуштам на кајгана радио да слушнете за какви миксови станува...
 8. -X- Manager

  Youtube со повеќе од 1 милијарда гледања на ден

  Ајде малце дискусија околу ова 1 милијарда на ден,тоа мислам дека ги преминува сите граници,што ако пресметаме би излегло отприлика 12илјади гледања во секунда. Нека си ја продолжат работата така и да дочекаме 100 милјарди гледања:) Ваш коментар?
 9. -X- Manager

  Лазо длгио и Мика Швалеро

  Обработен клип:)Струмички дијалект.. Коментирајте:)
 10. -X- Manager

  Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

  Значи има нова страна по име lockerz целта на страната е да собирате поени преку тоа што ги поканувате пријателите а тие се регистрираат...Вие добивате поени со тие поени можат да се купат кул работи како на пример ipod некои скинови за iphone.Ако сакате покана пишете ја овде или преку пп вашата...
 11. -X- Manager

  Dј Плеер

  Здраво заинтересиран сум каде можам да набавам DJ Плеер...Потребно ми е да има 2 миксети..и да е компатибилен со компјутер преку усб или друг вид порт
 12. -X- Manager

  Најдобар град на балканот

  Ајде да дискутираме... Според мене Или скопје или Белград..
 13. -X- Manager

  Среќен роденден Mainframe

  Ајде Голем да растеш:pos2:.Многу среќа во љубовта и да шеташ по цели денови со женска ти Еве ти една торта
 14. -X- Manager

  Кој град го мразите?

  Мислам дека нема таква тема..Па викам ај да отворам,нели се е ќар:) Јас немам некој град посебно али засега Гостивар
 15. -X- Manager

  Може малце помош?

  Значи имам две прашања,првото прашање ми е како до повисок ранк на мојата веб страна?И второто во последно време не ми отвара повеќе маќедонски страни,ги прашувам моите другари велат арно е бе се се си работи кај нас нормално кај мене пишува Серверот не е пронајден. Сканирав со касперски се нема...
 16. -X- Manager

  Некој добар хостинг со добри понуди..

  Сакам да најдам некој добар хостинг,(фрее) којшто подржува пхп има место трансфер.и со цпанел Терав секаде нема..нешто убаво:(
 17. -X- Manager

  Туторијал за бесплатен rapidshare.com

  Значи не е баш мој туторијал ама ајде на кратко ќе објаснам како да си направите бесплатен премиум акаунт на рапидшаре.ком епа вака ако имате "Collector Account" се е ок ама ако немате земете некој фајл уплоадирајте го (тоа го има на почетната страна на rapidshare.com) и ќр ве праша дали сакате...
 18. -X- Manager

  Free rapidshare.com premium account

  Здраво на сите ви претставувам да си земете ваш фрее рапидшхаре акаунт значи кликате тука и избирате за колку месеци сакате да имате акаунт на пример за 3 месеци треба да го дадете на 5 ваши другари вашиот линк и кога ќе насоберате 5 души и вашиот аццоунт ќе биде креиран... Фала однапед ако...
На врв Bottom