Резултати од барањето

 1. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Грујо 1.52 со стругани петици.
 2. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Јееее Бицо мори стана стручњак и тука па и убацуваш психолошки анализи. Браос браос.
 3. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Она говноно криминално нацистичко Жириновски цофнал а? Акооо му е на свињата, ајде да ги фати мајата сеа малце.
 4. SkimSkam

  Како си ги замислувате членовите на форумов?

  Слушај ми го зборот, си крцка гарант. Ова сеа мажот што го спомиња сака да ги елиминира аматерите и несериозните удварачи. Далеку е играта од готова.
 5. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Според мене тоа е клучното во целава ситуација. Рускиот народ треба да се запраша зашто е тоа така, али тоа е превише да се бара од нив, барем од мнозинството.
 6. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Неможе да остане руски цар до крај на живот со прозападна и развиена Украина. Ќе почнат прво пограничните да му се бунат на лошиот животен стандард у споредба со довчера умрените украински браќа. Капка по капка, бонаква на црвен плоштад. Нереално е земја со толку ресурси да има толку низок...
 7. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  За луд незнам, тоа постхумно ќе го анализираат кога ќе дојде време. Моја теорија е секогаш поврзана со пари и криминал. Така да он за мене не е ништо различити од сите ауторитарни криминалци кои се имааат дебело налапано од државни ресурси на сметка на народот. Нит има опозиција да се договори...
 8. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Ова со нуклеаркиве е маалски муабет на мерење ташаци. Да беше така едноставно, еве зашто корејциве не збичија една нуклеарка до сеа? Зашто Пакистан не натовари два автобуса војска да потепаат све ни светот, пошто имаат нуклеарки и ако осетат дека губат ќе ги фукнат негде. Значи не е така тоа...
 9. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Комуњарите и нивните ученици ВЕМЕРОТО. Не гледам нешто они да имаа различен курс во нивното 10 годишно стопанисување.
 10. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  И за нас и за сите. Најголемата грешка на ЕУ кај нас беше што ни ја продаде приказната, дека ете само уште името остана. На таа приказна се налепија ко сомови безкичмењаци без 2 дена работен стаж во реален сектор кои мислеа еее стварно ајде уште името и ќе почне мед и млеко а они ќе продужат...
 11. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Прифатен е тој факт одамна, незнам што е дискусијава. Нема кој со две чисти нема да се сложи со тоа.
 12. SkimSkam

  Европска Унија

  Ја незнам дали постои една белосветска битанга што оној кретенон Сорос не ја финансирал у студенски дани. Има чоекот њух за дебили изгледа. Орбан, Хорхе, Илче Димоски, Тоњо Милошоски...итн итн. Све прекалени десничари и традиционалисти.
 13. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Па не ја ни споредив…
 14. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Реално толкава земја, толку народ, толкаво производство, има шанси со rule of law општество исчистено од олигархија и корупција да живее подобро од 80% ЕУ. Истото важи за РФ и тоа пута 10. Али...лапал Емил ама лапал и Горан. И за пољаците се збореше дека ќе останат вазалски народ пошто нели...
 15. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Од руски куршум поготово.
 16. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Мфмф. Ај сеа пак, што СТЕ, антики или словени? Ќе дојде утре Путин ќе ве праша нема да знаете што сте. Ќе се избрукате ко и секогаш нели.
 17. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Лепи остај ти ова сеа светски војни кур се тресе и онака переш клозет у Германија а не у Русија. Дај додека не си помешал апоите, кажи дали сме ние антички македонци или словени? Како сме денес расположени? Александар бил педер или не? До кај сме сеа?
 18. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Денацификацијата на дело. 1. Со фотошоп му се ставени наци амблемиве 2. Ти да не беше таму да видиш 3. Од кај знаеш дека ова стварно се десило Take your pick несреќи.
 19. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  И сеа со рубљи ќе плаќаат или евра за гасот? Пешков шо вика?
 20. SkimSkam

  Пресвртница за Украина

  Кај објавиле овие земји дека ќе плаќаат во рубљи? Поготово Романија и Словачка?
На врв Bottom