Резултати од барањето

 1. 'taccy ॐ

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Некој да ми даде предлог за уље за VW Lupo 1.4 бензинец има над 200 000 Км. поминато.. До сега го возев со фул синтетичко и на сервис ми рекоа за над 200 000Км полусинтетичко да земам.
 2. 'taccy ॐ

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ако знае некој да ми предложи продавница за VW автоделови што располагаат со оргинал роба?
 3. 'taccy ॐ

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Ти благодарам Zeenka за советите и помошта, исто ми препорачаа и брокула имала многу моќни анти-канцер својства.
 4. 'taccy ॐ

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Не направивме биопсија, зошто ми беше скапо и затоа го опериравме само. Диме ми рече дека и немам потреба зошто ако е лошо ке покаже со време ке порасне пак многу повеќе и побрзо и би живеел 2 месеца највеќе..Сеа редовно го носам на контрола Не направивме биопсија тоа беше предлог на Диме и...
 5. 'taccy ॐ

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Пред 3 дена успешно е завршена операцијата проблемот е што не е 100% изваден туморот само 70% имаше пристап до него останатиот дел беше ризично да се вади заради синусите.. Е сеа има ризик зошто ако е од поопасниот вид може да му порасне пак за 1 месец многу побрзо и поголем ако не е таков ќе...
 6. 'taccy ॐ

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Никако не се откажувам Др.Диме е 7ми ветеринар што го посетувам и е единствен што ми рече дека може да се среди, а останатите кренаа раце. И јас се надевам и верувам во истото се до последен момент.. Ти благодарам па ќе ти пишам што како се случува .
 7. 'taccy ॐ

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Фала ви за советите и на тебе и на Пепа утре е закажано ренген снимањето и после тоа ке се прави биопсија, денес бевме во ветеринарен центар кај Диме, рече да ги види ренген снимките и зависи што ќе кажат резултатите од биопсијата највероватно ке може да го оперира... Ке ги споделам резултатите...
 8. 'taccy ॐ

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Има ли некој искуство со канцер кај кучињата ? Имам Доберман стар 3 години и се бориме против неговиот канцер на горната вилица.. Утре ке се изврши биопсија и ке се утврди за каков канцер станува збор и дали ке смее да се оперира и колку би била успешна операцијата... Малку ми е напорно деновиве...
 9. 'taccy ॐ

  Доберман

  Ова е мојот лепотан стар 3 години со кој заедно се бориме против неговиот канцер на горната вилица и се надевам дека се успешно ке заврши...
 10. 'taccy ॐ

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Prepoln ti e prasina ladilnikot i ti gree lapotopot zatoa i ti ukocuva. Moj sovet e da ne go koristis dodeka ne go iscistis kaj nekoj serviser ili nekoj sto razbira povekje.Ako slucajno nemas nekoj takov iskontaktiraj me. --- надополнето: 26 јануари 2014 во 22:34 --- Prepoln ti e prasina...
 11. 'taccy ॐ

  Доберман

 12. 'taccy ॐ

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  hiperaktiv bi bil presreken koga bi go imal istiov problem pa da si go resis na ist nacin.. ;)
 13. 'taccy ॐ

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  МИ ТРЕБА ПОМОШ ОКОЛУ ГРИЖА И ХРАНЕЊЕ НА КУТРИЊА СТАРИ 6 ДЕНА ГИ ОДЕЛИВ ОД МАЈКАТА ЗОШТО ПОЧНА ДА ГИ НАПАЃА И МИ ОСТАНА ЈАС ДА СЕ ГРИЖАМ ЗА НИВ,АКО ИМА НЕКОЈ СЛИЧНО ИСКУСТВО НЕКА СПОДЕЛИ МНОГУ БИ МИ ЗНАЧЕЛО :)
 14. 'taccy ॐ

  Продавам - Купувам

  Во најава кутриња мешавина од kangal и alabai(aziat) "кутрињата да не се злоупотребуваат за борби" повеќе инфо во пп ..
 15. 'taccy ॐ

  Купувам - продавам

  Prodavam BMW 325td 94ta godina, za zainteresiranite podetalno vo poraka.
 16. 'taccy ॐ

  Добра Trance/ D&B/ Techno/ House/ Electro трака v.2.0

 17. 'taccy ॐ

  Ветеринарно катче

  Кучката ми е скучна, денес и е 60ти ден, како да знам кој ден ке почне да се пораѓа дали има некои симптоми што треба да ги забележам ? не сум имал до сеа вакво искуство добро би ми дошло некој совет :)
 18. 'taccy ॐ

  Бодибилдинг суплементи

  http://www.napumpajse.com/shop/kreatini-i-stimulansi/jack3d-250-g.aspx
 19. 'taccy ॐ

  Бодибилдинг суплементи

  јек3д не е забранет и нема да ти прават проблем зошто од таму се увезува по легален канал 20$ 250г. паковање,кај нас го шиткаат 2100 денари.
 20. 'taccy ॐ

  Мачки (општи дискусии)

На врв Bottom