Резултати од барањето

 1. Кавадарчанец

  All Star натпревар во Кавадарци 2009

  Олстар-дуелот на најдоброто што во моментов го има македонската кошарка ќе се случи кон крајот на месецов, на спектаклот ќе бидат вклучени и многу други легенди од повеќе спортови, а целокупниот приход ќе биде дониран за помош на тие на кои им е неопходна. Во улога на главен организатор...
 2. Кавадарчанец

  Кавадаречки речник

  Гледам по темиве нема тема за Кавадаречки дијалект или речник па за тоа тиа шо знаат за кавадаречки речник нека навалат нека пишат еве јас ќе напишам нешто...:pos2: Кавадаречки речник :pos2: 1. Здраво колега,одамна не сме се виделе.....Кај си бе да те е..м 2. Паднав.....Се еба се срина. 3...
 3. Кавадарчанец

  Tиквешки Гроздобер

  Овде можете да пишете се во врска со Тиквешкиот гроздобер кој се одржува секоја година во Кавадарци од 6 до 8 септември.Има добра дружба различни манифестации,скари,домашна жта шо а викаме ни па бујрум еве од оваа сабота дојдете да се дружиме.
На врв Bottom