Резултати од барањето

 1. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Или работат 100% или не вршат работа. Ако не штитат целосно, тогаш зашто присилно, кој сака нека си носи и скафандер .... посебно па во затворени простории, подолго време каде седат, 0 помагаат, бидејќи аеросолното ширење, маска НЕ го спречува. Не е можно ти вакви контрадикторности да пишуваш...
 2. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Јасно де, твоите се наука и факти, јас тие што ги презентирав се кафански муабети, иако се од официјални институции и пред имињата имаат др. со долгогодишно искуство. Ако е поради што е нов, затоа има толку контрадикторности, тогаш не смееш мерки да носиш, кога 100% си сигурен дека тие мерки се...
 3. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  И пак ќе те прашам, зашто до толку се разликуваат научниците/докторите во научните студии, зашто на твоите да верувам, а не на оние другите мета анализи .... Кога ќе бидат согласни, како што се согласни за бактериите, тогаш секако ќе почитувам, а за сега кога сте контрадикторни исток - запад...
 4. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Се извинувам што ќе повторам информациите, но очигледно е дека темава не си ја прател, а кажа дека си ја :cautious: Ако за тебе тврдењето од Фаучи (ваљда знаеш кој е тој) е извадено од ракав, тогаш си слабо информиран, па да те просветлиме: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2002387 А...
 5. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Бидејќи е твитер и често пишува дотичниот, дај сподели што научи ти од него за маски, кога помагаат, колку помагаат, има научни мета-анализи каде што тврдат дека НЕ штитат, па зашто тебе да ти верувам, што научи од него за ПЦР тестовите, што може од пцр тестовите да се заклучи... Бидејќи си...
 6. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Па ти ако си толку многу информиран, не биди себичен, сподели некои научни информации, сподели некое научно истражување. Како ги делиш изворите на точни и погрешни, врз основа на што... СЗО, медиумите, Фаучи кажи ова е точен извор поради ова и ова, овој извор досега нема утка направено. Изгледа...
 7. B

  Македонска берза

  Едно 100 пати повика да пишуваме, но ќе може ли да споделиш ти што имаш напишано и до кои институции го имаш испратено, па кој сака ќе препрати жалбата до истите мејлови. Добро е што си освестен дека системот е целосно корумпиран, но корумпиран систем со пишување не се оправува, има време, ќе...
 8. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Фашистите кои бараат карантини, изолации, казни за луѓето, а никако и никогаш за вработените во системот, слободно нека се пријават за волонтери на ковид редари. Најсреќни ќе се, ќе имаат моќ да одлучуваат за туѓи животи, одговорност никаква, а оправдување ќе им е, слепо следеле наредби. Врска...
 9. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  После толку време, сеуште во игра се зборови како " is thought to be ", " may be", "If true" и слични, па Бетмен излегува дека истовремено е, и опасно смртоносен, и семоќен, и пи*кин дим :confused:. Затоа нелогични и неефикасни мерки, конфузија насекаде, па народ ќе си го сфати како лотарија да е.
 10. B

  Транспорт и шпедиција

  Па и без претплата можеше да објавиш барање за транспорт од-до, или да прочиташ која фирма нуди транспорт од - до. Е ако ти требаат други информации пиши конкретно што, па ваљда некој шпедитер/транспортер ќе прочита и одговори.
 11. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ти бе сеуште не најде колку тестови правеле пред собиранките на шќиптарите , а колку после нивните собиранки... Знаејќи дека ти фаќа лејката, значи си провокатор /манипулатор со одредена цел, слично ко Лет3 Илирот, ама тој ептен беше поткован. Фаличен е од друг аспект, ама бидејќи не е шќиптар...
 12. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  И што ти кажуваат тие податоци... :confused: Од каде знаеш/те колку луѓе воопшто го имаат Бетмен ... нели има голема бројка, која ништо не им е, не се ни свесни дека го имаат... Еве Фаучи (Фаличниот) што кажува, зашто на него не му веруваш :toe: : https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2002387
 13. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Не се плаши, нема вирус во линкот, ќе му требаат 5сек да се отвори, некоја проверка прави. За дотичниот и прашањето што е ГП :toe: , ама може да е скратеница од Government Post...
 14. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  @bijons на овој нешто не му е јасно, дај договорете се вие докторите, со симптоми или без симптоми ќе се смета човек за болен.... https://www.slobodenpecat.mk/d-r-bekarovski-pozitivniot-pczr-test-ne-mora-da-znachi-deka-imate-sars-kov-2/ Овие доктори, научници, изгледа не учеле од истите...
 15. B

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  Никој не трпи од што сака, туку од што мора, па така и Кинезите. Сметам дека глобализацијата е веќе остварена, заокружена, сите се во орото, па нема причина некој да се противи. Русија сме пишувале многу пати, да не се повторуваме, големи и потенцијал, ама и тие си во орото. Туку, Durham Report...
 16. B

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  Е што тоа би се поместило... поради кои причини!
 17. B

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  За ваков лапсуз, најлогично ми е дека преку "бубачка" му диктирале, па овој без мислење автоматски повторува што му кажуваат, а му се слушнало брест. :toe: Туку Трампчо изјави Кина ќе плати за Бетменот, па во 2021 можно е да видиме барање за оштета, ко за дизелгејт што си искешираа.
 18. B

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  Точно така, луѓето се системот, затоа НЕ треба да му се дозволи толкава моќ на системот/луѓето. Еве Борис Џонсон си покажа дека бил само театар за народ, најверојатно и Трамп каде и да е, ќе се докаже дека и тој ја имал истата улога (нели можно е и да грешам за Трамп), + сеуште го држи Фаличниот...
 19. B

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  Може да се направи, како што и претходно правеле, најавен е, а и веќе се започнати процеси за големиот ресет: https://www.weforum.org/great-reset/ Самите се свесни дека е неодржлив, но за да продолжат и во иден период да собираат кајмакот, прават театар, ги поставуваат основите за наредниот...
 20. B

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Јас прашав кои се тие паметни и балансирани одлуки, кои би дале резултат кои што го посакувате, за непаметните јасно е, нели јас одамна нив ги верглам дека се безкорисни. Ако стварно се работи за смртоносен вирус, тогаш единствена паметна и балансирана мерка е целосно затварање од 14-20 дена...
На врв Bottom