Резултати од барањето

 1. Fasty

  Што значи зборот семејство за вас?

  Искрено ..не сум некој фамилиарен тип. За мене она собирање на маса фамилиарен ручек полагање сметки држење на говор на таткото „главата на семејството“ .. не е тоа за мене бе..тоа е многу убаво и сјајно за да е вистинито...И што е сега?! рецимо керкава предходната вечер се издупила со некој и...
 2. Fasty

  Паралела: животот во Скопје и како Скопје изгледа во очите на тие што не живеат во него

  Како и секогаш-со мој мали коментари и забелешки во заграда!- Епа драги мој .. пратам што се случува во градов и моментално си слушам боб марли додека пишуем темава и сум и издепримиран и чил :cool:.Една Споредба Скопје со другиве градови.Мислам ..лично тврдам дека без 500 денари не се мрда од...
 3. Fasty

  Новинарство-Журналистика-генерлно

  БАРАМ АРГУМЕНТИ И ФАКТИ ...не јадење говна Како што веќе знаете драги мој па и не баш така драги . Во земјава состојбата на новинарството е трагична.На нашите мали екрани фантастични „скромни“ месец дена МРТВ сеуште ја емитува воената парада.Вработените во МРТВ сигурно си даваат сами себе...
 4. Fasty

  Поевтинување на меѓу градскиот сообраќај

  Молба до авторитетите да ја пласираат истава идеа до извршните органи. Зашто не се поевтинат меѓу градските карти за автобусите за учениците и студентите. Зашто не се направи еден систем стипендија да има да се добиваат катички за попуст по хотели и ресторани низ Македонија ако одреден ученик...
 5. Fasty

  Сентименталност

  Јас нема да кажам дека сум стритер и дека wow ѕвер сум.Напротив. Во екот на „лошите години“ сум и го осеќам тоа на сопствена кожа.Ама нема везе тоа ..во главно во темава ќе споделуваме ваши сентиментални искуства.Пр клупата на вашиот прв бакнеж,зградата кај што сте се заглавиле во лифт,покривот...
 6. Fasty

  Социологија - Помош

  Нудам помош по предметот Социологија вклучително и сите општествени науки како Етиката филозофијата и слично .. секако да не звучи како оглас помошта е од мене вака по коментарчиња на форумов нешто од нешто .. Повелете
 7. Fasty

  Флерт Места

  Овде барам предлози за најдобро место за флерт. Сепак во автобус навечер ги има најнај девојките но времето ти е ограничено..во смисол кога ќе се симне..Исто и во Библиотека е тапа..Во дискотека концерт негде е стандард но други романтични предлози за приоѓање ваши случки смешки феилови .. кого...
 8. Fasty

  Модниот пазар во Шутка

  Да се облекувам од шутка ..и ?!.. Пазете машко сум а ви кажувам.Модава во Скопје ни е диктирана од роми(цигани) кој како милува и како и да е „легален“ издразот.Кога ги гледаме по контењери бегаме од нив.А впрочем тие го држат модниот пазар во Скопје.Другарка ми кажуваше биле таму некој нејзини...
 9. Fasty

  Дека е пицата бе? -Е ДЕКА Е ДЕ!

  Сакам најсериозно да ви се пожалам.Една негативна реклама за ресторанот ЕГНАТИА. Се наоѓаат во Скопје-капиштец.И случајно најдов флаерче од нив негде по сандачиња.И гледам пица седвичи 100,120 знаеш ефтино ми фати око.+ „БЕЗПЛАТНА“ достава. Ден после тоа се јавуем викам.Пица викам бе пријателе...
 10. Fasty

  INDIGO-CHILD што е со членов ?!-САМО ЗА ЖЕНИ

  http://www.forum.kajgana.com/members/indigo-child.31326/#profile-post-358237 Сигурно ова е прва тема посветена на неа. Не ја знам многу на пат сум да ја запознаам. Еве линк од нејзинот профил. Овде барам образложување од сите жени и девојки. ШТО ПО ЃАВОЛИТЕ ВИ СМЕТА КАЈ НЕА! Да е основано (ми...
 11. Fasty

  Полигон„Борис Трајковски“

  Овде споделете искуства со овој полигон.Сте начекале ли кола која се клати од „срамотни работи“ таму :).Таму е добро место кога ти е досадно имаш безплатни трки со коли. Познавачите да пишат време и денови кога можат да се видат профи возачи како тренираат. Не за друго ми стана досадно да ги...
 12. Fasty

  Возење велосипед на магистрала

  Значи ги прашувам добрите познавачи на правото и законите. Сакам да возам Скопје-Охрид-Скопје на автопат со точак.Мислам дека за 12 часа или 2 дена ќе бидам во Охрид.Да не објаснувам детално сепак поседувам точак со кој се развива брзина од 60километра на час.Ме интересира колку и дали е...
 13. Fasty

  Извиднички одреди во Скопје и Македонија

  Летово бев на кошаркарски камп и таму запознав извидници од нашиот град .-Барам нешто такво многу години цела фамилија баравме но до сега никакви резултати- Овде сепак споделете искуства и информации за тоа каде во скопје колкави кој се условите во врска со извидничките одреди. Споделете...
 14. Fasty

  Продавање на карти за свирки-концерти (цела кампања)

  Би сакал кога би имал можност да можам да почнам да заработувам како ПР маркетинг менаџер со спроведување на кампања за продавање на карти за одредени музички настани.Не е тоа класично продавање.Мислам со себе да земам и мали дечиња и нивните родители да имаат гратис/кафе/сок во рандом кафич во...
 15. Fasty

  Фејк хуманитарци

  --Отварам трета тема една по друга и 10 ако треба ќе отворам.!-- На ова место да ги раскажете сите ваши сознанија за оние шминкери што се „хуманитарци“ ВО ГАЗОТ.Еве јас ќе посочам само еден пример.БИБА ДОДЕВА се прави џезерка со сила и ме спамира на фејзбук НОНСТОП а кај и беше да ми простите на...
 16. Fasty

  „Општеството“на кајгана форумчево

  Здраво повторно овде е фасти на најчитаниот форум во Македонија :-) . ФАСТИ ПРВИЧНО НАПРАВИ ПРОФИЛ ОВДЕ ЗА ДА НАЈДЕ ПРЕРАСКАЖАНИ ЛЕКТИРИ ЗА ВТОРА ГОДИНА па ај да помагате!! ..(за оние кој тврдеа нешто друго)..него ај да се префрлиме на „онлине опшеството“ Пријателчиња,дали е до времето...
 17. Fasty

  Tелекинеза и Телепатија ?што со неа??

  Барам луѓе(паметни)... со убав и разбирлив стил да објаснат што е телепатија а што телекинеза? Еве ги мојте сознанија.. телекинеза е движење на атомите со помош на мозокот. Пример да го направиш твојот телевизор во форма на буквата Ѕ ! тоа би било контрола на атом на пластика атом на стакло и се...
 18. Fasty

  Историјат за „камењарките“-кур*ите позади МРТВ

  Хахаха !:pos:Би било многу ЈАКО да се сними таков документарец. Ќе оди дирекно на BBC NEWS ХАХАХАХ. Искрено денеска поминував позади МРТВ :confused:(има ли будала што уште ја гледа таа тв,кога ја гледам ја гледам од сеир) .. Би било убаво да слушнам од некого приказна,како тоа тие почнале да се...
 19. Fasty

  Фејзбук запознавање што би попрво да направите??

  Значи пример.Ве аднува типац/типка .. пишувате 2-3часа дознавате дека сте од иста населба или ви се пружаат можности да се видите. Ќе се видите со него/неа или не ? Зашто?..Комуникацијата во живо е многу подобра одошто во живо. Тоа што ќе ви го раскаже на фб како романтичен филм за самиот...
 20. Fasty

  Стрип Покер-Покер на соблакање!

  Да или Не?! Ако е Да: тогаш честито на храброста(мадињата) :D Само со вашиот пол? Зашто? Кога и каде би играле? Сликање? Имате ли храброст да се соблечете пред спротивниот пол ? Колку често би играле? Со познати,или непознати-велат полесно е пред непознати зашто ? Ако имате ХРАБРОСТ тогаш да се...
На врв Bottom