Резултати од барањето

 1. smeXsa

  Струмица

  На старата чаршија близу топчето имаш продавница за инструменти.
 2. smeXsa

  Нов Македонски филм: До балчак - Приказна од дивиот исток

  Некој да има да го сподели филмот?
 3. smeXsa

  Counter-Strike: Global Offensive

  Пробај вака... оди во Steam Library - десен клик на CS:GO - Properties - Set Launch options и во празното место напиши -console
 4. smeXsa

  Вие и кафето

  Не сум сигурен дали го има во Македонија, сум барал во неколку маркети но немат.
 5. smeXsa

  iPhone 6 и iPhone 6 Plus

  Не сум сигурен дали го вреѓате iPhon-от или неговите корисници...
 6. smeXsa

  CS:GO Кајгана микс?

  Ако ви фали играч за следниот пат steam id: smeXsa ранк заглавен на DMG
 7. smeXsa

  Windows 7

  Читај во ПП :)
 8. smeXsa

  Windows 7

  Требаба да го активираш, ако имаш Windows 7 можеш Активатор / Лоадер да симнеш и решен проблем.
 9. smeXsa

  Свадба - да или не?

  Џинџири минџири, море си треба свадбичка. Порано колку што знам свадбената веселба е била подарок од родителите така да невестата и младоженецот уживале и ги кителе со злато и подароци... убаво е да се фатиш на орце, со најблиските... а тоа што викат дека се прави "цирукс" е тоа е тоа другари...
 10. smeXsa

  Windows 7

  Неможе, доколку сакаш 64 битен барај Windows 7 Pro или Ultimate
 11. smeXsa

  Евтини авионски карти

  Дали знае некој дали може картата да биде испчатена во црно - бело формат или мора во боја?
 12. smeXsa

  Ауфвидерзен Македонијо!

  Минималните плати немат толку големи давачки кон државата, дури ги олеснуваат да плаќат значително помалку здравствено осигурувње. Пензиското го правиш сам колку сакаш да ти се полни.
 13. smeXsa

  Ауфвидерзен Македонијо!

  Еве од мене малку пресметки: Приватна фирма за градинарство во Цирих - 3800 CHF Бруто плата, 3300 CHF за зимање (без бонуси и + работни часови) - Здравствено осигурување 200 CHF и Месечна карта за превоз 100 CHF - Станарина (комуналија, струја, кирија, телевизија, телефон, интернет) 1500 CHF =...
 14. smeXsa

  Хит на денот

  Ми фали времето кога береше Лалиња, трчаше на пољана среќна и напалена :3
 15. smeXsa

  Скриншот

  А ова што е?
 16. smeXsa

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Покрај печатењето на картите, одкога ќе ги чекираш онлајн повторно треба да го печатиш чекираниот документ? --- Пардон на глупото прашање, го видов објаснувањето на линкот - одкако ќе се чекира / пријавиш ти ја праќат картата. Благодарам :D
На врв Bottom