Резултати од барањето

 1. wot

  Среќен роденден Corvus!

  :X3:
 2. wot

  Потпишување и раскинување договори со операторите (општа дискусија, проблеми и решенија)

  Една општа тема за телекомуникациските оператори и проблемите пропатнo со потпишување договори и нивно неисполнување. Дали мислите проблемот е во нас со нечитање на договорите? Со кој сте имале најмногу проблеми со раскинување на договори? Дали знаете кај може да се обратите при непочитување...
 3. wot

  Kaјгана топ 250! (Пријавување)

  Си замина Ио и ние решивме да направиме Кајгана топ 250! Демократски! У принцип ќе му дојде како Кајгана Approved листа на филмови, која ќе биде формирана од предлозите и гласањето на самите членови. Џимеј го регрутиравме од прошла администрација, мотивација земавме од Златиквичиуасдун и како...
 4. wot

  Среќен роденден Блу Лејдибаг!

  :love::love::love: Mnogu te sakam! Zdrava i srekjna da mi si samo. :love::love::love: Proslavi so zestoko. :love::love:
 5. wot

  Denuvo DRM

  Да не преведувам, повеќето тука сме запознаени, но што е DRM: E сеа новaтa (Denuvo) е причилно успешен начин за заштита од пиратерија. Пример е последната Фифа 15, која е излезена пред точно два месеци - а уште не е кракната. Ретардираните од ЕА кои никогаш не се ни грижиле за потрошувачите...
 6. wot

  SREKEN RODENDEN ILUMIOUS

  USTE MNOGU GODINI DA NI BIDES ZDRAVA KAKO DREN PA I PARAFNUCI DA DOCEKAS DA SE SIRI MAKEDONSKATA LOZA ANTICKATA MAKEDONSKA KRV DA SE ZNAE DEKA POSTOIME A I KE POSTOIME BIDI SREJKNA I ISPOLNETA PA NEKA PUKNAT LOSITE OCI NIE TUKA VIDOVME NA NOVITE IPHONI DEKA TI E RODEN DEN AMA NEZNAEME TOA...
 7. wot

  Disney Nature

  E посебна гранка од Disney универзумот и е стриктно фокусирана на правење документарци. Оформена во 2008ма веќе зад себе има 8 проекти и изгледаат неверојатно, breath taking. Earth (2007) - Naratiran od James Earl Jones The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos (2008) - Mariella Frostrup...
 8. wot

  Manhattan

  Manhattan: or How I Learned to Start Worrying and Love the Bomb :)))))))) Мојот последен гилти плежр. Ми го врати чувството да чекам со нетрпение нова епизода секоја недела во овој сушен период, серии-wise. Имено, оваа нова квалитетна драма е втор проект на релативно нова и непозната...
 9. wot

  Среќен Роденден Божино

  Нека ти е среќен! Здраф и праф уште многу години! Да се заљубиш! И биди успешен! Те сакам.
 10. wot

  Kajgana Song Contest #19

  Најдобра песна од женски изведувач Која, како, зошто? Краен рок за пријавување: Четврток 23:59
 11. wot

  Extant

  Линк до IMDb Extinct :icon_lol: овај Extant е нова сајфај драма серија од CBS и (маркетингшки трик) Steven Spielberg и главна улога Хали Бери. Денес излезе пилотот (ваљда pre-air) и засега се планирани 13 епизоди. Приказната е бавна но доста мистериозна и тензична, паралелно се раскажуваат...
 12. wot

  Kajgana Song Contest #17

  Тема за натпреварување: Албум! Да изгласаме најдобар (пријавен) албум. Пријавувајте се со албуми кои за вас немаат ниту една лоша песна - најблиску до совршенство, албуми со концепти, кои заслужено уживаат во статусот култни, еt cetera, et cetera.. Гласање по евровизиски концепт. Пријавувањето...
 13. wot

  Аца Лукас

  ..или како што е повеќе милозвучно: Аца Лукас! E! можеби најпознатиот српски и балкански турбофолк ентертејнер, но сите знаеме дека е повеќе од тоа алудирајќи на спиритуален гуру, емоционален револуционер, боем. Затоа, да ве запознаам со неговата професионална биографија/дискографија. Во...
 14. wot

  Непопуларни филмски мислења

  Конечно тема во која никој нема да ве дира. 8) Oкеј, доста self-explanatory, пишувате мислења кои не се општо прифатени од поголемиот процент на публика, мислења за кои јавно би ве линчувале.. а во крајна рака, Вам ви е срам да признаете. Еве ви пример: Дискусијата ќе биде на минимално...
 15. wot

  Steam Living Room

  http://store.steampowered.com/livingroom/SteamOS/ SteamOS e Linux-based оперативен систем кој ја надoполнува веќе постоечката "Big Picture" oд Steam. E прв дел од трите најавени презентации од Steam и се очекува исто така да биде оперативен систем на долго очекуваната гласина SteamBox...
 16. wot

  Среќен роденден на King B! сестра и!

  Како што гласи насловот, денеска полни 15 години, се надеваме ќе растури на училиште :D И таа е македонка, како Гечевски, so don't hold back.
 17. wot

  Ваша листа на филмови од 2013 (working title)

  Значи вака, темава не е за бели, црни, првомајски, препарирани или билокакви бумбари. Teмата е стриктно за оцени. Темата е тефтер. Близначка на темата Сите наши рецензии. А колку што помалку рецензираме, корисно е да имаме една листа за новите филмови и нивни оцени. Затоа, да напоменам...
 18. wot

  Emmy Awards 2013

  Номинациите се: OUTSTANDING COMEDY SERIES The Big Bang Theory • CBS Girls • HBO Louie • FX Networks Modern Family • ABC 30 Rock • NBC Veep • HBO OUTSTANDING DRAMA SERIES Breaking Bad • AMC Downton Abbey • PBS Game Of Thrones • HBO Homeland • Showtime House Of Cards • Netflix Mad Men •...
 19. wot

  Mиксче

  In before, да напоменам дека имам wireless глушец поради кој би резултирал некаде последен на табела, како сте старите играчи и, како од многу митологии старите богови.. овај админи, за нека стара добра време, да се испукаме еден квалитетен микс, со оглед на тоа дека потешките денови според...
 20. wot

  Блокбастери 2013

  Традиционално, налет успехот на 2011 темаата и фејлот на 2012, блокбастери 2013. Или како што милуваме да ги нарекуваме, како самооправдување, филмови кои константно ги плукаме а обожаваме да ги гледаме, летни блокбастери. Лани погодивме, Хобитот delivered. Бетмен такоџе, Прометеј фејлна...
На врв Bottom