Резултати од барањето

 1. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  За жал денес таквите ретки ги има , на времето и татко ми беше таков механичар и повеќето го Мичо механичарот а сега е во пензија Sent from my iPhone using Tapatalk
 2. Pane-G

  Мали куќички за изнајмување

  Тешко да најдеш такво ,а и да има, скапо ќе ве чини, подобро изнајми си мотелче или пак во кола по можност караван или комбе (миниван)
 3. Pane-G

  Веганизам/Вегетаријанизам

  А знаете ли кои се први луѓе што станаат вегани а?? Адам и Ева дури и не јаделе зеленчуци ! :D
 4. Pane-G

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Во лукоил има Sent from my iPad using Tapatalk
 5. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  За што ќе ви е, џабе фрање пари за поцрнување и мислиш голема заштита ќе биде? Јок ,освен на лете , а сега е се ближи зима затоа нека почека тоа Sent from my iPad using Tapatalk
 6. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Точно така и јас го имам А4 Sent from my iPad using Tapatalk
 7. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Па имаш Џерси и еден друг не ми текнува како се викаше Sent from my iPhone using Tapatalk
 8. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Нема никаде во близина освен во Пинтија Sent from my iPhone using Tapatalk
 9. Pane-G

  V O L K S W A G E N

  Хм хм , да не си помешал дизните при монтирањето , треба дизните пред да се вади и истиот начин да се врати дури и цевчињата провери уште еднаш да не си пропуштил и исто така провери со компјутер Sent from my iPhone using Tapatalk
 10. Pane-G

  V O L K S W A G E N

  Да не си пореметил точка на палење ?? Sent from my iPad using Tapatalk
 11. Pane-G

  Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

  А бе ти бре Рамноземјашу, пак ќе кажам доказите и чудата ти се пред твој очи цел живот и целата планета си финкционира како што треба според природни закони дури и самиот БОГ си го почитува природните закони и покрај чудата што правеше бидејќи си усогласуват според природните закони
 12. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Сеедно кое сакате бидејќи двата имаат исти мотори и нема разлика туку само дизајнот и вкусот значи се е по вкусот Sent from my iPhone using Tapatalk
 13. Pane-G

  Љиљаци

  Лилјаците не се штетни на луѓето напротив добри запрашувачи се и лови инсекти и други штетници па дури и глувци ,единствено чаре од бетмен натрапници е да ставите комарници и решен проблем
 14. Pane-G

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Што му фали на Телефункен?! Тоа е бренд марка Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 15. Pane-G

  Актуелни случувања во светот, со осврти од геополитички аспект

  Вака ми делува Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 16. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Петролеј е двотактол истите тие што ставаат за тие мотори што немаат систем за подмачкување за масло односно за двотактни мотори подобро стави си Вуртх јас го ставив таков за ауди а4 1.9 тди 131 кс истото како пасатот што кажуваше и така издував по автопатот и после малку се подобри ама после...
 17. Pane-G

  Најекономично греење (затоплување)

  Дали ова се однесува на Мицубуши или на Тошиба ??? Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 18. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Сум пробал двете Сонакс и Вуртх , и не е кој знае што дали ќе помогне или подобрува нешто ,но сепак Вуртх е подобар од Сонаксот и да не се претерува со адитивот тоа е само џабе фрлање пари 1570863496 Кога последен пат си менувал филтер за гориво и дали редовно одржуваш сервисни интервали ? Ми...
 19. Pane-G

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  За каков адитив се работи ?? За масло ,за гориво или ???
 20. Pane-G

  Најекономично греење (затоплување)

  Суперррр, но да знаеш јас мислам дека овој модел ќе грее минимум 25/30м2 ,а 45м2 хм хм
На врв Bottom