Резултати од барањето

  1. AmstaffBen

    Американски Стафордширски Териер

    American Staffordshire Terrier Темава е отворена за дискусирање околу оваа раса и подоле имате некои информации за неа. 1/ИСТОРИЈА Американскиот стафордширски териер е моќно куче полно со енергија. Роден е на почетокот на 19-тиот век во Велика Британија со парење на булдози и териери со цел...
На врв Bottom