Резултати од барањето

 1. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Дека Покетино беше многу успешен...
 2. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Ми се сере кога ве читам како ги кривите Кронке за резултативе... Имаме тим за без проблем да сме топ 4, они нивното си го направија летово, дадоа пари. Што повеќе сакате од нив?
 3. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Ама кај си приметил дека ги прави истите потези? Јас бев задоволен од управата летово, ефикасно го исчистија ѓубрето од тимот. Мене ми влеваат надеж Раул,Еду и Винаи. Али ајде уствари, да не ќенкам, сега треба да се покажат.
 4. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Не знам дали имате приматено, ама управата е сменета и системот на управување со клубот. Го нема веќе Газидис и тој систем, не ве разбирам зошто упорно уште се зборува исто за управата. 1573336053 Заебано е што не поврзуваат со уште еден шпански тренер и не знам колку е паметно и не знам колку...
 5. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Тоа сакав да кажам, до примениот гол и не игравме толку лошо, имаше индивидуални грешки само. После голот требаше одма Пепе и Вилок да ги стави, ние продолживме со 5 во одбрана...
 6. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Абе и Венгер играше 5 позади :D Емери продолжува, не не донесе он тука. 1573328029
 7. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Let's not get carried away.
 8. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  o_O
 9. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Да бидеме реални, Тотенхем никогаш не ни биле голем клуб пред Покетино. А Челзи мењава/не мењава освојува титули секоја трета година и имаат веќе big club mentality кој им го донесе Роман.
 10. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Не е истата управа, и верувам на оваа сега.
 11. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Arsenal completed just one pass into the penalty area against Vitoria this evening - Nicolas Pepe’s free-kick assist for Shkodran Mustafi’s headed goal.
 12. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  хахахахаха Венгер
 13. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Абе каков Еди Хау, што толку за него се запнало. Поарно Љумберг недокажан, него Еди Хау
 14. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Да бе Арсен Венгер направи да бидеме млитави,стерилни во напад, летаргични во средина, Арсен Венгер си ги одбра трансфериве 140 милиони вредни, Арсен Венгер ја прави тактиката да се браниме против КП и Волвес дома.
 15. Gazpapir

  Film Club: (The Miracle Worker (1962))

  @grande-juve
 16. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Мислиш може да го зајакне менталитетот на овие мекуши од играчи, да ја подобри неорганизираноста во средината и одбраната?
 17. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Дај бе кажете ми подобар избор од Мурињо за ваков Арсенал. Веќе со денови прашувам :D
 18. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Има разлика од плукање по Арсенал и плукање по Венгер.
 19. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  И гледам сега Мурињо бил проблемот.
 20. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Брат, искрено, ме заболе за младинците. Нека се вратат Арсенал од мртвите, само тоа ми е битно.
На врв Bottom