Резултати од барањето

 1. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Со што сакаат нека играт, дали пензионери, пионери, кадери, баш ме брига, важно оваа сезона МОРА да влезиме 1 лига. За лани ако имаја изговори и Дрвото ако одеше на калкулации, за минатата сезона да играме со помлад тим за да произлези некој играч за во иднина, беше ок, ајде ќе речиш лани Струга...
 2. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Пискачо за овие беше Џозеп Марија Бартомеу. Кое ДНО дојдовме, срам е да помислиме, не пак да пишиме овде.... Радовиш дојде да не победва во Битола :facepalm: :tapp: Вардар Јуниор до прва историска победа над Пелистер :shook: Со Писето ваквите екипи, дома ги дешкавме со по 10+ разлика, а во...
 3. Пеце

  РК Еурофарм Работник

  Па тој му беше прв кикс, и тоа беше прво коло ако не се лажам во ЕХФ зимата ко играја... А и што да се очекува ? Татабања за Работник е 3 чекори напред, ги испердаши сите во групата и заврши пред Хановер и Нексе. Реално тешка група беше за Работник,кој и да беше тренер истото го очекуваше, ете...
 4. Пеце

  РК Еурофарм Работник

  Чирковиќ милион пати подобра опција, претходниот тренер, ама сам виде колку е саатот кај нив, со какви луѓе си има работа и си даде оставка, а без кикс ја водеше екипата, сега замина негде Романија води екипа Констанца мислам....
 5. Пеце

  РК Еурофарм Работник

  Немаат тренер и публика, незнам како уште го држат Аљуш, само марионета на теренот, сосема никаков ќар, многу порано требаше да е отпуштен, преголем залак е и СЕХА и ЛШ за него, со искусен тренер и поддршка од публиката, пример ќе го земам Пелистер да беше место нив, на оние порази со 1 гол шо...
 6. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Најслабата екипа од прва лига, најслабиот Работнички евер, ни ја дупна глата.... Очекував најмалку 1 гол да постигниме или максимум 2, ми се вртеја мисли да поминиме со гол во гости или пак евентуално преку продолженија.... Катастрофа, ваков Работнички да не прегази, а се бориме за 1 лига...
 7. Пеце

  РК Еурофарм Работник

  Броени му се денојте на Аљуш, сепак е неискусен за ЛШ, треба уште многу фурни леб да јади... За публиката незнам шо се фаќате стално, не ги гледам утакмиците на овие, ама гарантирам дека на Пелистер-Металург имаше повеќе од денес :icon_mrgr: Јасно е кој кого гледа во овој град, еве ги намалија...
 8. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  Со Куманово му беше must win ! Незнам како успеавме да изгубиме, повеќе од пола утакмица водеше Пелистер, последните 10 минути се изгубија, за со Еуроникел, моја лоша проценка, добра екипа скоцкале, Караколев и Соколов ги зеле, плус србин и двајца американци, највероватно дава пари таму...
 9. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Која база кој црни камења..... :facepalm: Овие моментални играчи ако бидат во иднина база на клубот, односно младински погон на играчи на кои во иднина можи да се рачуна, го обравме бостанот.... Да не летаме во облаци, битолски деца незнам шо, клубот НЕМА ИГРАЧИ ! Школата не постои, кои играчи...
 10. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  За првите 4 се согласвам и јас, па би требало да се во плеј оф.... ЕуроНикел (екс Фени) не ме зезај, не се ништо посебно, ептен пропаднаја, со вечниот Јане Петровски уште играат :pos: За Куманово, можи и најслабиот противник од сите во борба за плеј оф ! Сепак како шо кажав ќе покажи времето...
 11. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Абе незнам шо очекувавте, сигурно немаше да играме егал со Винтерхур, најпаметно ќе беше да се изиграја таму двете утакмици во еден ден и да си дојдеја утре, вака џабе трошкој само, мизеријата кажува само по тоа што ги пуштија скоро 2000км да одат до Винтерхур со автобус..... Плус тие прво место...
 12. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  Мислам после едно добри 10 години (последно спонзор Свислион), сега повторно имаме екипа која би играла плеј оф, топ екипа склопивме, само да видиме како ќе изгледа тоа на терен, па редно време е мислам и да се активира малце оваа тема :D
 13. Пеце

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Да не го форсираше Лазаров толку цимерчето во репрезентација, сега Митревски ќе беше во бундес лига, каква сезона има Митревски секоја чест :aplauz: Еве на 5-6 утакмици до сега е ТОП, во добра форма, фаќа зицери, пенали, дури невозможни топки брани и сега пак Кивата ќе брани пред него :bravobe...
 14. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Победа денес во Дебар кај Кораб, оваа утакмица мислам беше даена за услугата од минатата сезона, каде ние му пуштивме 3 бода лани на домашен терен, па се чекаше денот само кога ќе одиме во Дебар за да имаме 3 сигурни бода :D Исто и Тетекс борчи бодој, ама ојдоја тие курбан :LOL: Повторно сме на...
 15. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Сили сепак само за едно полувреме.... Ништо страшно, далеку поквалитетни и поскусни играчи имаат Охрид, тие имаат екипа која со сигурност би играла плеј оф, ние екипа за плеј аут, ништо не загрижва поразот, 20 минути играме над ниво, после тоа се беше под ниво. Добра екипа состави Охрид...
 16. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Имавме шанси, некогаш и среќа треба да се има, Боро пенал промаши, статива Бујче, статива Симјановски, ударот на Усни во прво по продорот од десно милиметри помина до статива, второто исто 3 на 2 контра Бујче доцнеше на втора статива, а се лутеше на Симјановски дека не бил тој поблиску до него...
 17. Пеце

  РК Еурофарм Работник

  Во Битола победија зелено-белите :aplauz:
 18. Пеце

  US Open 2019

  Ќе се разберите со Стекот за тенис жими баба :) Има уште за играње, ништо не е завршено, ама според моменталната ситуација се гледа кој е ГОАТ. А иначе многу битни ствари ни кажа од мајка му, тоа што го прави скромен е дека играл игри, одел на риболов и се плашел од грмење :tapp::facepalm: Ова...
 19. Пеце

  РК Еурофарм Работник

  @SaseMaliO Факт број 4, ептен боди очи и морам да те реплицирам, за другите точки не ни сакам да влезам во дискусија... За оваа точка шо напиша, можам уште одма да утврдам дека Еурофарм ги следиш од оваа сезона ! Ги погодија трансферите последните 2 сезони со играчи од типот на: Џукиќ, Граџан...
 20. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Табанге и Стоилевски ги вратија, Рајатоски ако не потпиши во Струга до крајот на неделата треба и тој да дојди, плус Апостоловски средниот бек беше на трибини со Киро Митревски кој е повреден , значи плус тие двајца, горе долу се склопи екипата, можи немаме екипа за плеј оф, ама после 4 место...
На врв Bottom