Резултати од барањето

 1. gjoko-mkd

  Фото натпревар #114 Тема:Птици

  Еве јас ќе отворам тема...по желба на Анчо :ROFLMAO: 11319 by gjoko-mkd on Кајгана форум
 2. gjoko-mkd

  Независност на Каталонија

  Два милиони луѓе маршираат за независност на Каталонија 12.09.2014 | 19:59 Извор: Точка Прочитано: 340 пати Испрати на пријател Зголеми го фонтот Намали го фонтот Според информациите од полициската управа на Барселона, околу 2 милиони Каталонци мирно демонстрирале во црвено-жолта облека со...
 3. gjoko-mkd

  Kосовец уби 52 лица во самоубиствен напад во Ирак

  ПРВ НАПАЃАЧ ОД ОВОЈ ТИП ОД KОСОВО KОСОВЕЦ УБИ 52 ЛИЦА ВО САМОУБИСТВЕН НАПАД ВО ИРАК Самоубиствениот напад што се случи деновиве во северниот дел на Багдад го извршил Блерим Демири од косовскиот град Урошевац, кој се смета за прв Kосовец што извршил самоубиствен напад. Веста ја потврдила...
 4. gjoko-mkd

  Американскиот амбасадор Пол Волерс ни порача промена на идентитетот

  Волерс директно зборуваше за прашањето за идентитетот 25/11/2013 20:44:00 Големина на текст: Американскиот амбасадор Пол Волерс за прв пат директно зборуваше за прашањето за идентитетот. Тој јасно покажа на судирот на менталитетите во Македонија околу начинот на самоопределување и...
На врв Bottom