Резултати од барањето

 1. N

  Фан Клуб: Барселона

  Многу примедби луѓе....Многу....Промашена стартна постава за Барса пред се ја изгуби битката на средината неможеа Гави и Педри против цврстата средина на Билбао,мислам дека требаше Чави да излезе со 4-4-2 Нико средина и Гави како крило вака народски кажано дуваше многу промаја поготово сите...
 2. N

  Фан Клуб: Барселона

  Работата е во дисбалансираниот ростер кој го сочинуваат доодени ветерани на кои времето им помина и страшни таленти на кои не можеш да очекуваш да ја водат играта.Во што е проблемот? Проблемот е во тоа што фалат играчи во фудбалска зрелост т.е готов продукт такви на некој начин беа/се Депај...
 3. N

  Фан Клуб: Барселона

  Народски кажано:Ги измеша брзините Чави Луѓе и тоа како....Поклонето прво полувреме со насреќа даениот нанесакање гол по грешка на Милитао Френки НЕВИДЛИВ,заправо незнам зошто Нико не беше стартер а и има толку мала минутажа.Зошто Феран 45-Минути само? Го поставуваш Абде десно против...
 4. N

  Фан Клуб: Барселона

  Дали ова со Умтити треба/би требало да се сфати како паничен потег на управата?
 5. N

  Фан Клуб: Барселона

  Уште од многу порано го правев муабетот дека Гави мора да работи на психичката подготвеност ваков смешно-наивен фаул во 89 минута а водиш 1:0 е недопустиво ама разбирам млад неискусен психата ги јадеше каде што буквално висеше голот на Тер штеген после излегувањето на Дембеле и Де јонг буквално...
 6. N

  Фан Клуб: Барселона

  Па некако Барса/управава се во трка со времето,пред се Кутињо е заминат на позајмица АМА ако гледаме долгорочно после позајмицата како ќе се изведи на лето ДА НЕ заврши во Барса туку да го продадат бидејќи ако разбрав добро нема обавезна клаузула за откуп.Се прават напори Де јонг и Демир да...
 7. N

  Фан Клуб: Барселона

  Незнам како да го сфатам трансферов на Мората (Ако дојде) нека ми објасни некој? Привремено решение/крпено решение на сезона две? Стандарден во ротациите втора постава-А ќе се земе 9-ка стартер да биде? По мене просечен преценет шпанец со НЕуспешни етапи и во Јувентус и во Челзи па и во...
 8. N

  Фан Клуб: Барселона

  Се сложувам и јас дека премногу е платен Феран иако е играч со само 21-Година а нема толку многу големо искуство во Европа па незнам како да го дефинирам како проект на иднината или како готов продукт или во случајот како со Френки готов продукт со можност за голем напредок? Иначе мое мислење е...
 9. N

  Фан Клуб: Барселона

  Заправо некогаш и незнам зошто се плука по Чави?Ваква формација онаква,овај играч таму овај ваму?Имаме дисбалансиран ростер доодени ветерани на кои одамна времето им помина,и страшни таленти од кој што неможеме да очекуваме од 17/18-Годишни деца да го движат тимот напред или во краен случај да...
 10. N

  Фан Клуб: Барселона

  На многу играчи треба да им се покаже вратата,а би рекол дека и Тер штеген и Де јонг не се недопирливи ако дојде доста висока сума.Тер штеген веќе втора сезона е во катастрофална форма,како што цел напад треба да се смени така и цела одбрана треба.Се остварија моите очекувања дека оваа Барса е...
 11. N

  Фан Клуб: Барселона

  Следам извесен период се зборува за Феран Торес да премини во Барселона за сума од 50-милиони,иако од минатите искуства знаеме дека за тие играчи за кои се зборувало Октомври-Ноември период најчесто на лето НЕ завршувале во Барса,така да незнам дали има доста вистина бидејќи и шпанските и...
 12. N

  Фан Клуб: Барселона

  Победа со доста примедби...Пред се можи Недосуден пенал за Виљареал во првиот дел Гави некако ми се гуши во оваа крило-средина улога неможеше да се справи со курпулентниот Фојт доста почетнички грешки на Гарсиа,Мингеза го редиш лев бек очи во очи со Чукуезе брз спринтер а Мингеза е бавен уште...
 13. N

  Фан Клуб: Барселона

  Многу......Ќе треба многу да се работи пред се на физичката подготвеност,на некои играчи уште на зима да им се покажи вратата ќе треба време да се изделкаат младиве а и ќе треба време Чави да ги иплементира своите идеи ама со овај навидум просечен тим тешко.Да се десеше таа НЕКОЈА СИ смена на...
 14. N

  Фан Клуб: Барселона

  Во врска со Алвес дилемата е која ќе биде неговата улога? После 60/70-та во игра Стартер пред 60-70-та стандарден во ротациите.Од друга страна за Алкантара се шушкаше Неспорно е тоа дека ќе се вклопи иако имам доста дилеми со 30-Години склон на повреди и те како може да имаме нов Дембеле или...
 15. N

  Фан Клуб: Барселона

  Не Чави абе Клоп и Гвардиола заедно да се тренери и нема да ја поправат работава.Гледам се крена еуфорија многу со доаѓањето на Чави,како готово со Чави пак ко во ерата на Пеп ќе игра Барса.Јас искрено не очекувам ништо посебно зошто треба да сфатиме дека тимов е просечен не би било лошо уште од...
 16. N

  Фан Клуб: Барселона

  Реално гледано:Да не се лажеме подобар избор немаше од Чави во оваа ситуација криза финансиска клубска,можи Лапорта требаше да ги повлече тие ТЕШКИ одлуки уште од Мај ама ете оштетата беше голем проблем што требаше да се исплати,плус да биде Чави на платен список секако со свој тим.Ова со Куман...
 17. N

  Фан Клуб: Барселона

  Како што потенцирав:Дали Куман ЌЕ ја преживее сезонава,а и до каде ќе оди трпеливоста на Лапорта (Или е приморан)?
 18. N

  Фан Клуб: Барселона

  Јас мислам дека главното прашање е:Дали Куман треба да ја/Или ќе ја преживее сезонава? Очигледно е дека пласман во Лш е најголемо достигнување сезонава неможиме да очекуваме повеќе?
 19. N

  Фан Клуб: Барселона

  Јас би рекол од денешна гледна точка клубот или нема консензус или е нешто друго во прашање.На некој начин имаме овербукинг на крилните позиции,клубот сака да донесе повторно крило/ла а играчиве во клубот одбиваат да си одат контрадикторно на тоа мора да замини некој за да се донесе...
 20. N

  Фан Клуб: Барселона

  Од натпревар во натпревар се повеќе и повеќе ме изненадува Енрике.Да се вратиме наназад:Луис Енрике просечен тренер на Селта виго секако со НЕуспешната етапа во Рома.Со Барса направи што направи АМА ми се чини дека Најмногу изненади со Шпанија,доста критикуван поради изоставувањето на Рамос и...
На врв Bottom