Резултати од барањето

 1. D

  Култот кон Работата

  Оваа тема Калехон е една од подобрите на форумот.Барем според мене. Ми се допаѓаат теми во кои им се плеснува во фаца вистината на луѓето. Работата која не сум ја сакал,а сум морал да ја работам отсекогаш ми била одбивна,а уште поодбивни газдите и колегите со кои сум работел(ја поседувале онаа...
 2. D

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Кој рече бе дека другиве вакцини чинат?Фајзер ги спомнав дека се најдоминантни во ситуацијава. Муабетот беше целокупно за фармацевстката индустрија.
 3. D

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Што мислевте вие,костимосаните психопати од Фајзер ви мислат добро па направија вакцини за да ве спасат? Колку наивен може да биде понекогаш човек. Па они успеаа дури и политичарите да ги изманипулираат,а камоли обичната раја. Сега дури се освестуваат народот дека се било една обична евтина...
 4. D

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Јамајка се приметуваш и во многу други теми дека те фаќа нетрпение кога некој има различно мислење од твоето. Не се правдај сега,едноставно таков си. Околу моите навреди да кажам нешто,значи сто пати беше кажано дека нема дефиниција за пристоен живот и упорно некои членови тука се држите за...
 5. D

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Не знам само како понекогаш толку прости,едноставни работи не можат да се сфатат,па луѓето предводени од својот буквализам водат его-борба како некои идиоти со IQ 76. Едно е да се сфати поентата на муабетот,друго е да се играат игри на зборови. Пристоен живот,што е тоа? Сигурно не одење во...
 6. D

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Луѓето се претерано инкорпорирани во системот и се што прават,прават за системот и во системот. Недостатокот на креативност и размислување со своја глава си го направија своето.Затоа повеќето постови на темава се материјалистички и од аспект на системот. Ви ја разбирам поентата на сите кои...
 7. D

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Ме фаќаш ептен по некоја логика...Ќе објаснам накратко,во ништо не сум заостанувал од другарите кои имаат автомобил.Повеќе виделе стресови,отколку арно.Човек да се ужасне на моменти кога ќе види каков непотребен товар си нанесуваат луѓето поради својата аздисаност. Превисоки трошоци,премногу...
 8. D

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Добра анализа направи за дел од проблематиката за потребата на автомобил во нашава држава. На повеќето луѓе што ги познавам што имаат автомобил,апсолутно не им е потребен,а трошоците превисоки.Баш имам правено споредба со такси,навистина многу поисплатливо е во повеќето случаеви. Фатил автомобил...
 9. D

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Се предавам. Кој рече дека не е потребен одмор?Ама за каков одмор правиме муабет во твојот случај и на Јамајка? Конзумеристички одмор.Тоа не е одмор.Тоа е пичкосување.Отишла цела фамилија во Турција на одмор да се утепа од трошење на глупости и да постира на ФБ милијарда слики ко демек еве ние...
 10. D

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Многу си компетитивен,полека малку. Те гледам и по другиве теми,не си жив ако не вратиш.Како одмазда против Бугарите на форумов почна и теми да отвораш за тоа колку е бедна Бугарија како земја. Ај малку размисли најпрво околу споредбата стан со автомобил да речеме.Размисли за момент.Дом за...
 11. D

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Тенка е разликата помеѓу пристоен финансиски живот и аздисување. Цифриве што се споменати во темава (2.000-2.500 евра)се научна фантастика и дефинитивно многу повеќе глумење лудило отколку пристоен живот. Убаво се трудеше Лихтенштајн да објасни некои работи само кој колку го сфати во вистинска...
 12. D

  Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

  Nisto se nema smeneto kaj lugjeto vo nacinot na razmisluvanje od pamti veka pa se do den denes. Ostanal istiot robovski mentalitet, zacinet so snobizam i narcisoidna racionalnost. Da veruvas deka bilo koj politicar,kapitalisticki despot ili doktor(so retki isklucoci)navistina se grizi za...
 13. D

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Sto se pretera,se pretera.Lugjevo od moevo opkruzuvanje pa i posiroko vekje voopsto ne se zamaraat za bolesta,a uporno ne teroriziraat po mediumive vakcini,vakcini,vakcini... I na najgolemoto tele bi mu stanalo jasno okolu sto se vrti celava igra. Brojki,brojki i samo brojki.Nikako razum.
 14. D

  Premier League - Season 2021/22

  Норич уште сега во 5 коло готови се,печени се за во Чемпионшип. Интересно ќе биде да се види кој ќе бидат другите две жртви кои ќе испаднат од лигата. Од ланските прволигаши,Њукасл,Барнли и Саутемптон ми се сомнителни оваа сезона. Брентфорд многу ентузијастички ја почнаа сезонава,дефинитивно...
 15. D

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ептен.До толку многу што ич око нема да ми трепне.
 16. D

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Другар знам дека Рон заслужува да биде шлапан како мало дете,ама џабе е.Џабе ти е и губење време и живци и се. Со таквите како него најубаво лади си го,оти дечково стварно си пати од недостаток на интелигенција.Згора на се се инаети како некој ретардиран заостанат дебил. Со опроштење,ама...
 17. D

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Еве јас не сум ниту Вмро,ниту класичен антиваксер,ниту теоретичар на заговор,па сепак ги гледам вакцините како непромислена работа за болест која не е до толку опасна како што се лае по медиумиве. Уствари вакцините се добро смислена работа,капиталистичка класика. Успеаа армијата на аналитичари...
 18. D

  Семејно насилство

  :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Ауууууу на што налетувам јас во животот човече. Ај прекини ќе те замолам. Па цело време ти правам муабет дека злоставувачот треба сурово да се казни,без разлика дали е маж или жена. Ме читаш ли воопшто како што треба или како слеп за стап се фаќаш само...
 19. D

  Семејно насилство

  Апла е село,ама како населба се води.
 20. D

  Семејно насилство

  Верувај,така ти се погодило. Да,да,Марионка од село Папунчево или Ивана од населба Превалец ќе ги седнеш и ќе ги вразумиш гледајќи јутјуб исповеди или слични срања.:D Брат нели гледате бе општествово колку ни е растроено и просто? Премногу теоретски зборувате,сосема поинаку е оноа што се...
На врв Bottom