Резултати од барањето

 1. R

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Здраво! Предложете телефон до 10 000 денари, може и на старо. Се мислам помеѓу RN 10, Huawei P40 lite и Samsung A22. Xiaomi и Samsung se so 4GB RAM и 128GB меморија, а Huawei со 6GB RAM и 128 GB меморија.
 2. R

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Мислев на тоа дека кога ќе уклучам да дува ладно, тоа не работи, а парното и да е исклучено дува топол воздух накај мене.
 3. R

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво! Се работи за Ford fiesta 1.3i, 1999 година. 1. Инструмент таблата не свети при давање контакт, почнува да свети кога ќе ги уклучам светлата, но и тогаш не свети доволно и прави прекини. На пример, при удар на дупка знае да прекине скроз и потоа пак да светне но недоволно. 2. Свирката...
 4. R

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ти благодарам за одговорот. А дали знаеш колку би коштало поправка?
 5. R

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво! Имам Ford Fiesta 1.3i 1999 година. Во сите брзини си е во ред, само во втора брзина испушта звук како "грчење". Дали некој имал слично искуство или знае до што може да биде, и колку би коштало да се поправи?
 6. R

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Имам Xiaomi Redmi 7 16GB 2GB RAM. Секогаш ми излегува storage space running out и телефонот кочи. Имам ставено мемориска картичка ама не можам да префрлам апликации, освен слики и видеа! Како може да се реши ова и дали има начин за префрлување на апликации на мемориската?
На врв Bottom