Резултати од барањето

 1. Г

  Драга Кајгана

  Не се понашајте ко секс и граѓанки. Малце е излитено, малце глупаво, малце неефективно, малце смешно, а и покрај сè ова, малце ми иде на нерви, па здравиот разум би диктирал дека е најдобро за сите да престанете. Еве, толку сум фин што ќе ви предложам друга серија за идиотско перење мозок, само...
 2. Г

  Одржан втор конгрес на магија во Скопје + писмо до јавноста

  Можда не ви обрнуваат внимание зашто магионичарски трикови се актуелни колку Мајами Вајс. А јас порадо би гледал Мајами Вајс него ова.
 3. Г

  Кога треба да се креира потомство?

  Од лаички социо-економски муабети, на лаички филозофски муабети. Ме интересира каква е таа „себичност“ на неоставање потомство? Себичност во однос на кого? Недетето? Партнерот? Општеството? ВМРО?
 4. Г

  Кој е најефтин факултет?

  Така така, помагајте на вакви преваранти, па кога ќе ни ја лупнат рампата пак, циганите пцујте ги.
 5. Г

  Почина Нил Армстронг

  Умре човеков, а уште не стигнавме до технологија што може да му ги измери мудата. Почивај во мир, голем човеку. А на вас, проста конспиративна рајо, само Олдрин ви е лекот.
 6. Г

  Зошто светот оди по ѓаволите ?

  За оние кои викаат „светот не е променет, луѓето се“, мислам дека со „светот“ се мислеше на луѓето. :coffee:
 7. Г

  Зошто светот оди по ѓаволите ?

  А као претходно имало култура, дисциплина и почит? Дајте бе еднаш барем елаборирајте ја квази носталгијата.
 8. Г

  Некролог во два дневни весници за помошникот Хитлер!

  Ама Латас е уредник! Сигурно ова е некоја порака од Латас, предупредување до Евреите. :O Хес бил повеќе будала него Нацист, get your shit straight.
 9. Г

  Дали би простиле неверство?

  Исто така и теоретски си слободна и индивидуална, и практично не си налетала на правото манипулативно копиле.
 10. Г

  Реинкарнација

  Типче со „уникатна индивидуа“ комплекс, што само го потврди со твојот следен пост. Типче кое е уплашено од животот и смртта до толку што решило да им се придружи на други исплашени типчиња во тешењето дека пак ќе има нешто (рај, пекол, реинкарнација, што и да е), ама ќе се држи до поставување...
 11. Г

  Парфеми

  Добро бе, јас сум единствен маж што никогаш не ставил Armani Code? I roll like this:
 12. Г

  Дали би простиле неверство?

  Така така, во себе барај си ја вината, па уште ако е доволно паметен да го насети тоа и да го изманипулира, гарантирано е дека ќе ја најдеш вината во себе. Па додека фраерот прави ршум наоколу, ти ќе го следиш како понизно, верно, несигурно во себе кученце, искрено верувајќи дека го заслужуваш...
 13. Г

  Колку вистина има во астрологијата/хороскопот?

  Охооо, христијанка што се занимава со пагански хокус покус. Ќе ти суди свети Перо, девојко. :(
 14. Г

  Колку вистина има во астрологијата/хороскопот?

  Еве еден професионален астролог, еден од вишите волшебници во кои се крстите.
 15. Г

  Сапиосексуалност

  Баби и жаби: нештосексуалност како термин се користи во оној, најопшт контекст - хетеро, хомо, би, а. Се друго се филии, фетиши, специфични преференци. Ако пак се преправаме дека „сапиосексуалност“ е валидна одредница, тогаш кои се паралелните? Мишкасексуалност? БМВсексуалност? Мачосексуалност...
 16. Г

  Зашто женските никогаш не признаваат кога се они виновни?

  Уау. 11 страници кошкање на волку апсурдна тема, забавен бил форумов. Добро, ја разбирам потребата од лечење фрустрации на двете страни, ама ако земете предвид дека темава е отворена од тинејџер во момент на фрустрација, би било разумно да си го преиспитате фем/шовинизмот.
 17. Г

  Од денес, нов лист во мојов живот!

  Искрено, не ми се верува дека те удостојувам со одговор само за да кажам дека не гледам темава да е во подфорумот хумор, а ќе се воздржам од конечен суд околу тоа дали студираш на конобарски или камионџиски.
 18. Г

  Самоанализа - Кој сум јас?

  Можеби затоа што описот беше доволно генерички и контрадикторен за секој да се пронајде во него, со по некоја додатна генерална карактеристика (не сакам журки, сакам дома). Знаеш, како хороскоп. На тема, нема да бидам реален. Што и да напишам во овие редови ќе биде самобендисано автофелацио...
 19. Г

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Да тргнеше дечково со автостоп до Петерсбург, ќе оладеше пред да стигне таму. Прошетај низ град бе, ќе се полигавиш по некоја друга убавица па ќе плаќаш карта за градски автобус место за авион. Биди малце економичен.
 20. Г

  Од денес, нов лист во мојов живот!

  Ех камелеони мои мили, да имавте толкава контрола врз вашиот живот, немаше да бидете волку мизерни. Нема такво нешто како вртење нов лист. Ничиј живот не е јасно и свесно сегментиран, било да се работи за карактер, односи или навики. Промените доаѓаат бавно, флуидно, блиското несакано минато се...
На врв Bottom