Резултати од барањето

 1. Filip Telford

  Dogme 95 / Scandinavian movies

  Dogme 95 е проект или движење (movement) креирано од данските филмски режисери Томас Винтерберг и Ларс фон Триер. Целта и идејата на Догмата е враќањето на традиционалните вредности на снимање, раскажување и глумење без користење на специјални ефекти и техники односно што помалце пост-продукција...
 2. Filip Telford

  Kajgana Song Contest #159 - ГЛАСАЊЕ

  Еве ја темата со предложените нумери. Горе у анкетата можете да гласате за 5 ПЕСНИ.
 3. Filip Telford

  Kajgana Song Contest #159 - Глумците пејат

  Дали ќе пејат во филм, на гостување во емисија, на некое друго шоу или јавен настап, дали нивна лична авторска песна, дали кавер, небитно. Битно да е нивен вокалот. Нека стои вака насловот, слободно можете и други селебритис да постирате. Нека пее се што не е пејач. Сергеј Трифуновиќ со...
 4. Filip Telford

  Serie A 2021/2022

  Шампионот Интер со 2 јаки продажби, евтини замени, нов тренер, раздрмана атмосфера и распаднат тим ќе се потруди да ја одбрани титулата и да не се посрамоти во Европа. Вицешампионот а воедно и есенски шампион Милан, со 2 првотимци и битни играчи заминати за 0, донесена 1 замена за истите...
 5. Filip Telford

  ЕУРО 2020 - Група А (Турција, Италија, Велс, Швајцарија)

  Групата А на Европското првенство ќе започне на 11ти јуни во Рим каде Турција на Олимпико ќе ја ``пречека`` Италија. Еве го распоредот на натпреварите: Во продолжение следат конечните списоци на повикани играчи на сите 4 екипи учесници во оваа А група, збор-два за нив, болдирани играчи на кои...
 6. Filip Telford

  After Life

  Зошто не сте отвориле тема за серијава? Кој си бе ти @Божино ? Битно го носиш Рики на аватар. Другото нема врска. After Life на Рики Џервејс е серија којашто отстапува од неговиот познат стил комедија, има комични моменти и тука ама не е тоа главниот акцент и поента на серијата. Јас не би ја...
На врв Bottom