Резултати од барањето

 1. santelli

  30 Day Movie Challenge

  Хммм... Никој не го гледал: https://www.imdb.com/title/tt1135503/
 2. santelli

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  https://www.loging.mk/152/189973/0/ShowProduct/Dalechinski_Upravuvach
 3. santelli

  Помош: Барам еден филм!

  https://www.imdb.com/title/tt0369317/
 4. santelli

  Охрид

  За вакви само кривична пријава...
 5. santelli

  Охрид

  Во нашата земја функцијата автоматски значи и подобар имунитет...
 6. santelli

  Охрид

  https://republika.mk/vesti/makedonija/pecakov-kje-gi-tuzi-buhova-i-dszi-za-kleveta-nesovesno-rabotenje-i-iznesuvanje-zashtiteni-podatoci-vo-javnost/ Нема лабаво...
 7. santelli

  Војната на патиштата

  Јадни тие родители, многу е трагична секоја ваква случка... Ама сепак мислам дека нема доволно информации за тоа што се десило. Никој не го оправдува дечкото ама има тон безобразни пешаци кои не ни дигаат глава од телефон кога преминуваат. Трагично е за девојката, трагично е и за дечково.
 8. santelli

  Lidl маркети и во Македонија

  Би требало да се забрзаат работиве..Канцеларијата до крајот на месецот брза да почне да функционира да можат да почнат со online комуникација со другите центри.
 9. santelli

  Сакам да знам!

  Имаат многу грешки во системот.. Ако се сомневаш во некои податоци оди и лично провери.
 10. santelli

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Да не глобализираме... Може и кутија чварки од Златиборац и ракивче...
 11. santelli

  Фото натпревар #249 - Тема: Недела

  Браво за @Shutmanga, преубава тема и убави фотографии...:cool:
 12. santelli

  Охрид

  https://www.ohridnews.com/3-vozachi-sankcionirani-za-voze-e-pod-de-stvo-na-alkohol-vo-ohrid/ Море Охриѓани нели ви е срам со вакви тажни бројки да искачате по вести? Уствари пешадија се враќаат од кафана изгледа..
 13. santelli

  Навивачки групи во Македонија!

  Скопјени вчера имаат изјава дека крстот е заеднички и дека се што ќе добијат ќе биде дадено во добротворни цели... Ова е за почит.
 14. santelli

  Охрид

  Па имам едно другарче си има традиција да скока секоја година... И не е единтвен. Не мислам дека со подеднаква желба скокаат за да го фатат крстот, повеќе си имаат некој нивен ритуал ама муабетот ми е дека има Скопјани кои скокаат традиционално...
 15. santelli

  Охрид

  Вчера тоа размислував.. Замисли во Охрид некоја година Скопјанец да го фати крстот...
 16. santelli

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  ДК ја изгледав серијата Ted Lasso и сеуште сум со некое убаво чувство на инспирираност... Англија и фудбал.. Какви будали се тоа... Покрај таква богата историја и минато, тивкиот натпревар со Франција не можев да не најдам балканска страст и наша „сировост“ во темпераментот. Искрено ме...
 17. santelli

  Ѓоковиќ против Австралија

  https://twitter.com/RafaelNadal/status/1476827204226990081/photo/1 На 20.12. објавил дека е позитивен... Не се 11 дена малце за да шета?
 18. santelli

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Смрта на Тозија нема врска со ковид. Се читате ли што пишувате? Нели ви е срам да се ситите за смрт на било кој? За разлика од многу други оставил некакво наследство и си ја сакал работата. Тешка мизерија се наоѓа тука...
 19. santelli

  Ѓоковиќ против Австралија

  Страшно логичен пост... Само нешто слабо се коментира... :cuc:
 20. santelli

  Ѓоковиќ против Австралија

  Нарочито за организаторите...
На врв Bottom