Резултати од барањето

 1. C R E S

  Појадок од 4 килограми за 26 минути

  Британецот Роберт Пинто изеде појадок од четири килограми за рекордни 26 минути за време на кулинарскиот натпреварот наречен „Детски појадок“. Ресторанот „Џестерс дајнер“ во Јармут нуди оброк вреден 15 фунти бесплатно за секој што може да го изеде за помалку од еден час. Опишан како „срцев удар...
 2. C R E S

  Косово оди на Светско првенство!?

  Постојат реални шанси во Бразил да настапи фудбалската репрезентација на Косово,на која ќе и биде дозволено учество на квалификациите на почетокот на 2012-објави Курир.Текстот почнува со реченицата:Се подготвува нова шлаканица за Србија. "Според информациите до кои дојде нашиот весник,на...
 3. C R E S

  Светот на Ferrari се отвара за три недели

  Тифозите, фановите и љубителите на Ferrari можат да ги спремаат куферите, бидејќи Италијанците го објавија датумот на отварањето на својот најголем тематски парк - Ferrari world во Абу Даби. На 27 Октомври, во 19 часот по тамошното локално време, Ferrari паркот ќе ги отвори ширум своите врати...
 4. C R E S

  Фан клуб : Фенербахче

  Мислам дека и овој Клуб Заслужува да има Фан клуб на форумов. Фенербахче Фенербахче е професионален спортски глуб со седиште во областа Кадиќој Турција.Игра на стадионот Sukru Saracoğlu во Кадиќој.Фенербахче е најуспешниот турски фудбалски клуб,со вкупно освоени 87 официални трофеи...
На врв Bottom