Резултати од барањето

 1. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Итно се бара Менаџер за Вардар, а останатите играчи да бидат 100% онлине наредната утакмица.... Јас би требало да продолжам како ГК
 2. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Значи 1 недела ке отидам на одмор, нема да пуштам ФИД и одма проблеми со тимот, Верувам дека тимот играл несериозно, и јасно ми е дека кога јас не сум на терен дисциплината е катастрофа, Па луге не играте за мене играте за ТИМОТ... Има ли некој сериозен менаџер што сака да го води тимот јас во...
 3. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Честитки до Ренова и Работнички хехехе, пак ке кажам лето е не се сите активни, а мислам дека швеѓанецот е ѕвер, али фали уште еден страничен дефанзивец и можам да кажам дека Вардар е пак Шампион!!! ( здравје ке влеземе и во Групи ЛШ.)
 4. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Иако си отиде Хамер и Никац од кај нас, па и Шпанецот SM мислам дека пак склопив добра екипа ( не е уште како што сакам ) ми фалат 2 играчи да ја склопам цела, али морам да признаам дека сезонава ке биде интересна малце е лошо што се игра во лето, па нема 100% активност, ама ДУХОТ ВО ВАРДАР (...
 5. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Treba prvo da ostenes bez klub pa posle toa ke mozes da go penzioniras! Bar taka bese do sea....
 6. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Ako ne se oprai Rabotava vo MKD ligava, Seriozno razmisluvam da stavam kraj na Managerskava kariera ( nemam vreme za vodenje stranski tim ) pa da si napravam i jas nekoe igraciste
 7. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Dokolku ima nekoj seriozen Manager, da ja prodolzi rabotata vo Fc Vardar neka mi javi, posto poradi nedostatok na vreme nema da mozam poseriozno da mu posvetam vreme na timov... Ako ima manager neka mi pise, ako nema ke si prodolzam jas
 8. Tise_MKD

  Footballidentity.com

 9. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Borec----Mighty, Bitka za 2 pozicija a mozebi i resavacki mec za titulata
 10. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Na prodazba imam GK, Argentinecot, ako ima nekoj zainteresiran da mu go prodadam, neke da sedi na klupa ( normalno ) a jas gi imam 3
 11. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Фк Вардар поблиску до Целта
 12. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  I uste edna rabota :) zaboraviv da go izbrisam kielini od private forum :) moze i imale pristap do nasiot tim ( iako ne veruvam deka bilo taka ) hehe kako i da e dobra utakmica, mnogu teska i cestitki do Ace :) bas mi e milo on sto ni brcna gol heheh
 13. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Posle ovaa pobeda mislam deka napravivme najgolem cekor kon borbata za titulata, znaejki deka Mighty nemaat izigrano ni protiv Borec ni protiv pirates, nie gi izigravme i dvete najteski utakmici...
 14. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Najdovme nekoe resenie pa ke go probame :P
 15. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Работиме на случајот
 16. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Sve sve, ali koga se krade igrac od makedonska liga togas tolku mi stanuva odvratna ligava.... ako saka nekoj da kupi daj kako covek da se dogovorime, ne zad grb... Prezadovolen sum od vardar, i od igracive moi ali najverovatno posle krajov na sezonava, mozno e da go napustam mestoto ako...
 17. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Dokolku ima nekoj Asistent Manager, moze da se prijavi vo Fc Vardar... Neka ne se plasi deka e asistent, ima dosta rabota :))
 18. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Иако е многу рано, Сепак мислам дека Мигхти оф Номадес, и Вардар се истакнаа како најголеми фаворити Борец оди надолу, Пиратес се во криза, дури во предност ги ставам Мигхти, пред Нас бидејќи ги изиграа сите дербиња во лигава, а ние само едно... ( со нив )
 19. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  UFIC Qualifying Round 2 - Match Day 3 - Saturday 9th April 2011 Inter v F.C. Borec 13:30:00 Баш ми е жал за борец, добија многу тежок противник иако сакам да поминат да го подигнат рејтингот на македонските клубови Garuda Parnu FC v Fc Vardar 17:45:00 Незнам по која логика се ставани...
 20. Tise_MKD

  Footballidentity.com

  Може да си направиш, само ке го пензионираш менаџерот... али јас би ти препорачал да си останеш како менаџер ако сакаш, друга опција ти е да го земеш акаунтот на Киелини, Стварно добар играч, 3 работа доколку си правиш играч, подобро за тебе да си направиш дефанзивец, НЕМА ТИМ ВО ФИД што...
На врв Bottom