Резултати од барањето

 1. Vuki-Viola-Fan

  Криптовалути - Генерална дискусија

  Не може... 1637767427 Да, ете освен ако не ги шитнеш за кеш нс некој. Ма да искрено ни тоа не знам како иде... 1637767769 Еве поискусни нека кажат каде може да се кипува и повлекува. Колку е провизија и дали банката во која сме би можелс да забрани тргување со крипто... Ако има некој добро...
 2. Vuki-Viola-Fan

  Криптовалути - Генерална дискусија

  Толку од Binance а? Мк не е веќе на листата. Чаре за повлекување пари? И каде да купуваме регуларно без вакви заебанции...?
 3. Vuki-Viola-Fan

  Криптовалути - Генерална дискусија

  Од десктоп или од моб апп? Не ја наоѓам од мобилен...
 4. Vuki-Viola-Fan

  Криптовалути - Генерална дискусија

  Jas vo sredata kupiv bas preku Shparkasse kartica i ne mi pravese nikakov problem. 1636135535 Н На Binance ја нема
 5. Vuki-Viola-Fan

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво. Имам Ford Focus 1.4 TNG, почна на мониторот да ми се појавува acceleration reduced, не се појавува секогаш но зачести....колата си работи ок, нема некакви промени. Дали некој знае што конкретно е ова или што може да биде? Поздрав
 6. Vuki-Viola-Fan

  Регистрирање на фирма?

  Здраво. Гледам дека има доста стручни лица тука, па да прашам и да замолам за одговор. Сакам да отворам фирма, поточно шанк во Спорт Лајф. Ме интерсира процедурата за отварање, трошоците и времетраење на целиот процес... Дали е задолжително да се пријави газдата? Дали управителот може да биде...
 7. Vuki-Viola-Fan

  Македонска берза

  Да мислам на ОКТА и Макпетрол, има многу проекти кои се поврзани баш со вакви нафтени активности во МК кои треба да се остварат во блиска иднина.... Банките се редовни топ профитери само што не им ги пратам билансите по квартали. Од искусен брокер еве споделувам дека ме советува да инвестирам...
 8. Vuki-Viola-Fan

  Македонска берза

  Јас сакам утре да одам во Фершпед Брокер да купам нешто акции. Не сум тргувала од 2006-07....еве пратам некои трендови и мислам дека ќе потрае зелени талас. Она што ме интересира е мислење, во кој сектор мислите дека е паметно да се инвестира? Банкарски, металургија, градежништво, нафтен...
 9. Vuki-Viola-Fan

  ATP тенис - општа дискусија

  Има ли бре нормален линк што не сецка и касни???
 10. Vuki-Viola-Fan

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  све е спакувано...
 11. Vuki-Viola-Fan

  Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

  Дечки музика за по невеста?
 12. Vuki-Viola-Fan

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Дечки музика за по невеста?
 13. Vuki-Viola-Fan

  Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

  Дали некој слушнал за теретана кај студентскиот Гоце во Тафталиџе...некаде кај куќите позади?? НЕ мислам на Стронг накај Ѓорги, туку баш кај Гоце, кај Форца во тој реон....
 14. Vuki-Viola-Fan

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Денес ПСЖ и Монако ми мутат памет. Прилично сигурен сум во : Наполи 2 Аталанта 1 Тотенхем 1 Порто 1 2-4 Рома 1 Сити ГГ3+
 15. Vuki-Viola-Fan

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Случајно некој да не продава или знае некој што продава делови (пластики) за Vespa Piaggio LX 50 ??? Од Македонија некој...
 16. Vuki-Viola-Fan

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Дечки кажете ми дали во WizzAir беше дозволено во рачниот багаж да се носи некаква храна? ЗНам дека течности е забрането, но не знам како беа условите за храна. Последен пат со нив летав пред 6-7 години...фала!
 17. Vuki-Viola-Fan

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Трите Белгиски клубови синиќа во ЛЕ искочија 7+!!! Како бе така местачи едни...ццццц:bravobe::bravobe::bravobe:
 18. Vuki-Viola-Fan

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Од мене Торино 1Xи2+ 1.75
 19. Vuki-Viola-Fan

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Дали е можно од филтерот за воздух (пред месец правев редовен сервис) да ми работи побучно колата? Иначе HDI 1.6 Пежо 207 е во прашање... Тој манјмунот не го намести добро филтерот за воздух. После на работа ми го наместија, па сега после 10 дена пак повторно буџи колава. Ај некој ако знае...
 20. Vuki-Viola-Fan

  Фан Клуб: Арсенал

  Денес Арсенал би требало да си тепа така? Повредени суспендирани нешто? (битни играчи)
На врв Bottom