Резултати од барањето

  1. IKO_MC

    Dr. Dre

    Andre Romelle Young познат како Dr. Dre е рапер,продуцент,ловец на талентии актер.После 2pac.Dr.Dre е еден од најголемите рапери на сите времиња,а воедно и еден меѓу првите пионери во гангста рапот.Иначе тој е сопственик на Aftermath продуцентска куќа. Дискографија: 1992- The Chronic 1999-...
  2. IKO_MC

    Vannila Ice

    Ме интересира што мислите за Vannila Ice,првиот бел рапер кој се пробива на сцената во доцните осумдесетти. Има издадено 9 албуми и според мене 90% од песните му се тапа. Ми се свиѓа само една песна Ice,Ice Baby.
На врв Bottom