Резултати од барањето

 1. Insomniac

  Ристо Шишков

  Мислам дека овој македонски херој заслужува свое место во историја. Не можев да најдам повеќе слики. Еве ја неговата поема: ”Земи ги.......очиве моиве две остри сабји нанижи си ги како два златни синџири околу твоите бели гради. Земи ја........устава од неа вода да пиеш јас ќе си одам в...
 2. Insomniac

  IT test

  Еве ви еден интересен тест, поготово за тие што сакаат да работат како IT менаџери.:smir: http://rapidshare.com/files/104283645/Japonski.rar.html
 3. Insomniac

  Татарите ни доаѓаат на гости...

  ...ајде да се покажиме како добри домаќини и да ги пречекаме како што треба. п.с. И Каракачанов ќе биди таму. http://vmro.bg/index.php
 4. Insomniac

  Канал 5 - дувло на србомани

  Не знаев дали да отворам нова тема или да најдам прикладно место ама мислам дека е подобро нова тема. Миленко(Дебелото србоманско копиле)Неделковски за гостин го имаше Зоран Вранишковски. Дали е негов избор или на канал 5 незнам, ама мислам дека на канал 5 треба да им се одземи лиценцата. Ако на...
 5. Insomniac

  Вевчани одбележува две децении од протестите

  Вевчани одбележува две децении од протестите Скопје /07/08/ 07:57 Вевчани денеска одбележува две децении од протестите на локалното населени кои власта ги растера со силни полициски сили и употреба на електрични пендреци. Денеска во Вевчани ќе биде организиран мирен собир под мотото “Дваесет...
 6. Insomniac

  Промоција

  Промовирана книгата „Илинденското востание 1903 во австралискиот печат“ на англиски јазик од Мартин Треневски Скопје, 31 јули (МИА) - Издавачката куќа „Македонска искра“ денеска во Домот на АРМ во Скопје ја промовира книгата „Илинденското востание 1903 во австралискиот печат“, од авторот Мартин...
 7. Insomniac

  Who's next?

  Што мислите драги форумџии кој би требало да му се придружи на Бучко? мислев да постирам анкета ама многу ги има.....
 8. Insomniac

  Македонските националисти испраќаат смртни закани

  Македонските националисти испраќаат смртни закани до лидерот на БНД -Красимир Каракачанов и директорот на софискиот историјски музеј Божидар Димитров. еве ви го оригиналот на англиски: MACEDONIAN NATIONALS SEND DEATH THREAT TO BULGARIAN POLITICIAN AND MUSEUM DIRECTOR 15:20 Thu 26 Jul 2007...
 9. Insomniac

  Ширден

  Дали знаете што се користи за Ширден, прилепчани не одговарајте, ќе во го дадам рецептот кога ќе си дојдам од одмор
 10. Insomniac

  Апокалипса

  Има три причини поради кои светот пропаѓа, ајде да видам кои. :baeh:
 11. Insomniac

  Овие се скроз луди

  Ватикан прогласи примат на Католичката црква Ватикан денеска издаде документ во кој католичката вера се означува како „единствена вистинска Христова црква“. Со ова истакнување на единственоста на приматот на Католичката црква, според црковните аналитичари, се оспорува...
 12. Insomniac

  Кој од комшиите "не сака” најмногу?

  ај да вe видам сега? јас ќе гласам последен.
 13. Insomniac

  Во бугарија има епидемија на:

  Еве ќе ви поставам една многу интересна анкета.
На врв Bottom