Резултати од барањето

 1. artweb

  Кражба на квадрати во станови

  Легендата вели некој некогаш имал 2,3 квадрати повеќе. :D
 2. artweb

  Прашања до Атеистите II

  Кај реков дека некој се замарал со мене? 1603141432 @artweb , ниту сум се замарал, ниту ќе се замарам со твојата верба. И да, ние ставаме звучници и ѕвона, и да, ние им викаме на нашите неистомисленици дека им следи казна ако не ги следат нашите правила на живот. ;) Ти можеби не, но повеќето...
 3. artweb

  Прашања до Атеистите II

  Атеисти, што толку се замарате дали некој е верник или не? Нели велите верата е приватна работа, зошто атеизмот не ви е приватна работа туку цело време го пропагирате? Напорни сте и досадни бетер јеховини сведоци.
 4. artweb

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Точно, автолидер се официјални застапници.
 5. artweb

  Скопје 2014 (Генерална дискусија)

  Бидна и булеварот.
 6. artweb

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Здраво, Подолго време планирам да направам тим и заедно, ортачки, да работиме на вебсајт кој ќе заработува од реклами. Јас сум веб девелопер со долгогодишно искуство и имам огромно искуство со се што е потребно за еден таков вебсајт. Потребни се само луѓе кои ќе спремаат содржини на англиски...
 7. artweb

  Прашања до Атеистите II

  Да, те сфаќам. Скроз со во право, но факт е дека многу луѓе атеисти не прават разлика помеѓу религија и црква. Имаат перцепција дека тоа лошто што го прави црквата е така затоа што религијата така налага, што е апсолутно не точно. Но, сепак за таквата искривена перцепција виновник е токму црквата.
 8. artweb

  Прашања до Атеистите II

  Тоа нема врска со религијата, тоа не е религија.
 9. artweb

  Гуми (пневматици)

  Сооднос квалитет-цена најдобар избор. Имам Goodrich и летни и змиски од 2013, супер се покажаа. Шарата им е како сега да се купени, само што се стари мора да ги сменам. Без да се мислам повторно Goodrich ќе земам. https://olimpiko.com.mk/p/2132/18565-r14-86t----bfgoodrich-g-force-winter
 10. artweb

  Искуство со Payoneer картичка?

  Здраво, Регистирав фирма и сега партие ќе треба да го повлекувам на сметка на фирмата за да можам да плаќам придонеси и даноци. Ако ги повлекувам парите од Payoneer во банка на сметка на фирма, дали би имало некаков проблем околу пијавувањето данок?
 11. artweb

  Фриленсер (Freelancer)

  Здраво на сите, Дали има некој искуство да сподели како може да се избегнат оние 30 долари по транскација за wire transfer од UpWork на сметка во банка. До сега користев Payoneer, но отворив фирма и ќе морам на сметка во банка, но некако 30 долари многу ми се да плаѓам секој месец на UpWork.
 12. artweb

  Фриленсер (Freelancer)

  Не се саќавам на деталите дека тоа го правев пред 3 години. Во ФЗО кај шалтерите ќе треба да пополниш обрасци и ќе ти направат пресметка колку треба да плаќаш според висината на платата што си ја примал година дена уназад. Не се сеќавам дали им носев некакв потврда за примањата од фирмата кај...
 13. artweb

  Фриленсер (Freelancer)

  Здравственото осигурување нема врска дали си вработен или невработен. И воошто да не фигурираш како вработен или не вработен пак ќе имаш здравствено осигурување.
 14. artweb

  Прашање за Христијанството III

  Кое свето писмо е напишано од црквата? 1572428271 Aпсолутно НЕ.
 15. artweb

  Фриленсер (Freelancer)

  Здраво, Во процес сум на регистирање фирма, некој да препорача банка, во смисла да има ниски провизии за девизни приливи од странство?
 16. artweb

  Колкава е платата во Македонија?

  Многу точно. Во 2016-та напуштив работа и не можев да се пријавам во биро како неврабтен бидејќи пред 15 години имав основано непрофитабилен спортски клуб. И така подолго време ме немаше во невработени, а фактички бев невработен. Измислија еден куп глупости само вештачки да ја намалат...
 17. artweb

  Исчезнати лица

  Уапсена е пред два дена, на 30.05.2019. Намерно ви се лаже или што е работата?
 18. artweb

  Исчезнати лица

  Уапсена е.
 19. artweb

  Исчезнати лица

  Пред време ја осудивте.
 20. artweb

  Одгледување на Лешник

  Баш би сакал да слушнам дали е исплатливо, неколку години веќе слушаме дека луѓе одгледуваат лешници, но уште не сум слушнал некој да продал, односно да земал пари од лешници. Неколку што сум ги прашал, викаат родот многу потфрил, туку што ги засадил итн.
На врв Bottom