Резултати од барањето

 1. Мацо_Д()

  Ideja za software

  Ако соработката е само во давање идеја, јас би сакал да видам некоја модуларна едукативна и функционална платформа за полесно креирање: апликации, презентации, веб сајтови...? Алатка за да ги избегнеме досадните работи на старт.
 2. Мацо_Д()

  Криптовалути - Генерална дискусија

  Помогнете да направиме вистинска криптовалута со монетарна вредност од Pi! Симнете ја апликацијата Pi Network за мобилен и рударете. Ова е единствениот претендент за крипто валута што се копа на смартфон и колку повеќе не има, подобри се шансите да направиме ефикасна мрежа за процесирање...
 3. Мацо_Д()

  проблем со лаптоп

  Биосот не е на HDD. USB стикот е покренат од BIOSот, а штом не може да ги прочита партициите провери дали хард дискот е препознаен од биосот и дали може да чита од него.
 4. Мацо_Д()

  Зошто луѓето се толку злобни?

  Ќе се обидам да го одговорам прашањето според Гностичките сфаќања и филозофија. Зошто луѓето се толку злобни? Прашањето како и сите одговори што следуваат подразбираме дека се однесуваат на живи луѓе или мртви луѓе додека биле живи, бидејки мртовците никому зло не мислат не па да прават;) Оттука...
 5. Мацо_Д()

  Pomos za vadenje pari od paypal

  Пробај со SKRILL. Одамна не сум го користел, но мислам дека имаше таква опција.
 6. Мацо_Д()

  Дали собира некој сликичи за Нинџа желки албум?

  Teenage Mutant Ninja Turtles беа актуелни пред 30 години, исто така и албумите и Ариел. Да не си задоцнил/а малку, а?
 7. Мацо_Д()

  Македонска берза

  Сакав да ги контактирам АД „Мода“ Св. Николе во врска со дивиденда, но неможев да ги добијам ни на тел. ни преку и-мејл. Се им е исклучено. Молам за помош, ако некој има иформации.
 8. Мацо_Д()

  Crowdfunding (Искуства)

  Јас дадов пари во неколку кампањи на Funderbeam. Профитот ми е малку над 0 моментално, сите знаеме каква е годинава 2020 нели. Оваа платформа соработува со МБ, имаше и еден македонец во тимот на хрватски Include. Ако сакате да дознаете повеќе за Funderbeam, еве...
 9. Мацо_Д()

  Аliexpress (официјална тема)

  Јас купувам од Аliexpress подолго време и сфатив дека има повеќе начини да добиеш попуст. Попусти на празници, купони за попуст, а во последно време се трудам да направам повеќе нарачки наеднаш од ист продавач(продавница) за да добијам попуст. Истото важи и за eBay.
 10. Мацо_Д()

  Креативно име за фирма

  ШТАМПАРИ ОТИСОК ПЕЧАТКОМЕРЦ ПРИНТИРИ МИНТИРИ
 11. Мацо_Д()

  Депресија, меланхолија... Тажен сум - ми се плаче!

  Серотонин и допамин се два хормони кои се лачат во мозокот и го даваат чувството на среќа и задоволство. Ако сте свесни за вашата депресивност, или сакате инстант расположение, можете да си помогнете со трихидроксидтриптофан, кој помага во лачење на серотонинот, и го даваат без рецепт.
 12. Мацо_Д()

  Верувате ли во судбина?

  Се разбира дека смртта е конечната и неизбежна дестинација на сите нас. Но дали тоа е наша судбина, дали правилно го користиме и разбираме зборот? Не е лошо да го побараме во етимолошки речник, за да го дознаеме неговото потекло и поточно значење. destiny (n.) mid-14c., "fate, over-ruling...
 13. Мацо_Д()

  Верувате ли во судбина?

  Ако универзумот е затворен систем, со строго определени физички закони, во него судбината е строго правило. Но ако на универзумот има влијанија однадвор, кои не можат да се предвидат, тогаш судбината не е строго дефинирана. Не верувам дека некој ја разбира доволно физиката, квантната физика и...
 14. Мацо_Д()

  Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

  TAJNE PODZEMNOG SVETA - ŠUPLJA ZEMLJA
 15. Мацо_Д()

  Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

  Goran Mitic Mita - Na nasoj Planeti zive najmanje dve Civilizacije - Intervju Novo 2019
 16. Мацо_Д()

  Ако во човекот има душа, тогаш каде се наоѓа таа?

  Ако сакате конкретен одговор на прашањето од темава, јас дојдов до еден конкретен заклучок. Според Гностичките учења душата е таа што го одржува телото во живот. Според науката основните животни функции, (fly or die) рефлекси и нагони се наоѓаат во рептилскиот (продолжен) мозок на луѓето. Оттука...
 17. Мацо_Д()

  Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

  What Archaeologists Discovered in This Cave Should
 18. Мацо_Д()

  Езотерија, Окултизам - А. Кроули, П. Дунов, Д. Фортуне ...

  А што е со македонската химна? Има ли окултизам и езотерија во неа?
 19. Мацо_Д()

  Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

  Одлично и ново видео: Inner Earth Civilizations Exist and I Can Prove It Agartha & Hollow Earth
 20. Мацо_Д()

  Намалување на работната недела- Неработен петок.

  Наскоро сите ќе бидеме технолошки вишок
На врв Bottom