Резултати од барањето

 1. YoucancallmeV

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  1. Читам демек сте изненадени дека испаѓа дека луѓето не живеат пристојно. Па нормално дека не живеат, затоа и се селат. 2. А коа ќе прочитам демек горе-долу исто ко странство, само да не дознаат каква оаза на живот сме, ко што е потопло од германија и скандинавија, само плави ќе ни се шетаат по...
 2. YoucancallmeV

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Точно така, и јас според повеќето постови стигам до заклучок дека луѓето се таму каде што заслужуваат, ни помалку ни повеќе.
 3. YoucancallmeV

  Култот кон Работата

  Лично искуство за луѓе кои ја воспеваат работата се луѓе кои немаат социјала па и коа идат на одмор работат итн, а за луѓе што седат прекувреме е криво школството што ги научило дека се треба да е тешко, и дека се мора да се заврши, па поштени и меки луѓе, слушаат секакви глупости и го губат...
 4. YoucancallmeV

  Концептот „Частење“

  ОК, има такви ликови што напињаат, можеби и затоа умира, но често такви ликови се гребатори, никад денар не дале на частење, или тие што се памти па врати, ама тука се криви екипите што дозволуваат тој муабет да пројде. Но за мене сме се разбрале, ја никогаш на никој му немам кажано ај да...
 5. YoucancallmeV

  Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

  Машка тетоважа на жена, негативен карактер, песимизам, ко пари да зимаат да се насмее, сметам голем дел од женската харизма дека е у насмевката.
 6. YoucancallmeV

  Концептот „Частење“

  Испаѓа дека у МК частењето како концепт е умрено, зашто луѓево гледаат аванта да си напраат или се игра на памти па врати. Штета, затоа што тоа беше нешто убаво што го имавме над западот, а и веќе слави нема, ко дете коа бев, славите што се ултимејт частење, беа чести и беше убаво, дружби...
 7. YoucancallmeV

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Доста реално, а и валидно е затоа што луѓе ги даваат податоците и сајтот вади средина, а не е владиното, ти јадеш компир ја месо, значи заедно јадеме мусака :D
 8. YoucancallmeV

  Концептот „Частење“

  Гледам се гледа на тоа што сум го пишал ко: памти па врати, а тоа не може да биде подалеку од вистината. Тука на некој начин воспоставувам критериуми. Јас од 20+ частенки, 5-6 сум имал повод, другите си се на мене, пари се, биле не биле, се праат. Мене повеќе ми е за тоа што го зборев што е за...
 9. YoucancallmeV

  Концептот „Частење“

  Јас по принцип частам многу често, обично и без некоја причина, а скоро и да не сум частен па затоа ме интересира вашето мислење на темата за овој концепт. Пример, во година и пол - две сум частел над 20 пати, што со што без причина, а коа ќе кажеш на некој да части СО ПРИЧИНА (што според мене...
 10. YoucancallmeV

  Фото хумор и интересни фотки!

 11. YoucancallmeV

  Нејзиното величество - ракијата

  Не сум пиел албанско раки, ама сум пиел турско и алкохол насекаде по муслимански држави, и едно универзално правило што си го стаив во глава за такви држави е не барај пиење, а јадење, обично храната им е одлична. Т.е. на непробано ти кажувам т'нка работата.
 12. YoucancallmeV

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Како беше онаа зезанција, ако веќе плачам, подобро да плачам во ферари неголи во југо. Он: Пак влагаме во филозофија, длабоко во себе несреќен празен викаш, ок, но дали сакаш да кажеш дека кога би го немал материјалното би бил исполнет, или пак би било исто? Ти имаш една убава утопистичка логика...
 13. YoucancallmeV

  На која песна сакате да имате секс?

  https://www.youtube.com/watch?v=Np_Y740aReI https://www.youtube.com/watch?v=4TYv2PhG89A
 14. YoucancallmeV

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Можеби и да е така, нели зависи од навики, зашто сепак збориме за пристоен живот не за преживување. Нејсе, поентата повеќе ми е дека стварно може и да би било така, да човекот не би имал нешто што се вика психологија да го јебе на секој чекор. Сега без техника си умрен, едно време не било така...
 15. YoucancallmeV

  Фото хумор и интересни фотки!

 16. YoucancallmeV

  Патот до осамостојувањето на младите vs живот во заедница

  Мислам дека малку се романтизира тоа живеење дома. Ја иам другари што се 30+ и живеат дома, па не можат да ги смислат нивните, ајде ова ајде она, што седиш, што стоиш, што искачаш итн. им се збори, и едвај чекаат да се иселат, што до некаде е и нормално зашто тие толкави суртуци а родителите...
 17. YoucancallmeV

  Македонски серии

  Дечки каде може да се гледа новата сезона на Преспав, а тоа да не е Gley.mk? Има некои торенти и/или извори, зашто чудно би ми било, има холивудски блокбастери, а Преспав да ја сузбиле пиратеријата.
 18. YoucancallmeV

  Охрид

  Друже се гледа дека Охрид ти е слабост, а и јасно е зашто, многу убав град, да се осмелам дури и да кажам најубав во МК. Но, тука продолжуваме дека е и врвот на туризмот, баш поради тоа, и сеа, реално, сите тие стереотипи и мрчења сметаш дека се неосновани, демек генерации веќе зборат едно те...
 19. YoucancallmeV

  Денов звучи како...

 20. YoucancallmeV

  Часовници

  Ако некој го има часовникот од линкот, нека каже искуство, како стои, уште поважно, како работи, дали му се функциите ко што е рекламиран или не, и воедно, ако не сте задоволни од него, дајте некоја алтернатива, но нека не е на Apple, зашто сум решил да имам пари и за храна до крај на месец...
На врв Bottom