Резултати од барањето

 1. Dimitar_84

  Фан Клуб: Ливерпул

  Баш вчера тоа го коментирав за Конате. Ако остане здрав да не се повредува ќе стане топ стопер,стабилен,доминантен и многу самоуверен за негови години и искуство.Истото го мислам и за Гркот.
 2. Dimitar_84

  Храна за кучиња

  Јас имам германски овчар 4 месеци, почнав пред месец и пол да му ја давам ND храната и има голем видлив напредок изглед на крзно,раст,уши.. Измет скоро и да нема. Буквално како друго куче. Претходно му давав некоја турска Рефлекс или слично и никаков напредок а за измет не ми се ни коментира...
 3. Dimitar_84

  Кочани

  Многу знаат што се.. Да претежно се муслимани но и православни и роми,цигани,карци се по потреба. Таа проблематична населба е населена од пред 10тина години.Последните години се населува олошот од други градови како Битола,Струмица,Кавадарци итн.. Старите маала каде има цигани како 14та Бригада...
 4. Dimitar_84

  Кочани

  Имало и пукање пред малку ми кажа човек што живее тамо и бил на лице место. Пукал некој со ловџиска пушка во воздух за да се смират циганите.
 5. Dimitar_84

  Кочани

  Тоа нема врска. Како и поголем дел од напишаното демек тензии помеѓу трајаново трло и усова чешма и двете места имаат проблем со циганите.Исто и тоа дека има тензија помеѓу ромското и македонско социјално загрозено население.
 6. Dimitar_84

  Кочани

  Вчера во сред бел ден е фатен ром од Кавадарци како влегува по дворови,добил добар ќотек.. Пред полициски од прилика, е фатен уште еден како краде и тој добил ќотек ама онака повеќе воспитно. И после нормално се собираат хиените во голем број и напаѓаат се што не е циган.Со камења фрлаат по...
 7. Dimitar_84

  Фан Клуб: Ливерпул

  Кога се враќа Жота,ако е здравје??
 8. Dimitar_84

  Фан Клуб: Ливерпул

  Не го заборавај и Куртис. Далеку од тоа што даде гол,ама дечкото е страшен и ќе биде уште подобар. Затоа симајте дресови од него додека се ефтини за 3-4год ќе вредат многу :)
 9. Dimitar_84

  Кактуси и сукуленти

  @Стев Како и претходно барам совет за овие видови. Кој со кој може во иста саксија,полевање,почва?? Благодарам однапред.
 10. Dimitar_84

  Салати

  1.Рукола,шери,Ева сардина цели парчиња,лук,сушен магданос,сол,црн пипер,лимон... 2.Шери домати,кисели краставички,лути чили пиперчиња,Ева сардина дробена,лук,кромид,свеж босилек и сушен магданос
 11. Dimitar_84

  Кактуси и сукуленти

  Фала на советот @Стев .. Само не разбрав како да го пресадам зелениот дел. Кога ќе го исечам , како да го чувам една недела?
 12. Dimitar_84

  Кактуси и сукуленти

  Не знам кој вид се, како се одгледуваат па ако може мала помош. На колку време се полеваат,дали е проблем што се во еден сад сите заедно,каква земја итн итн..
 13. Dimitar_84

  Premier League - Season 2019/2020

  Прашање и во каква форма ќе се вратат. Долга пауза,без колективен тренинг мислам дека исто му доаѓа...
 14. Dimitar_84

  UEFA Champions League [2019/20]

  Не не добар сум со диоптер. Прво викаш како е после првите натпревари.. И на крај за секој случај ќе ги чекаш повратните :)
 15. Dimitar_84

  UEFA Champions League [2019/20]

  Ај сега, после првите или после повратните? :) Процентите се кој поминува и според мене истите се освен на Ливерпул.
 16. Dimitar_84

  UEFA Champions League [2019/20]

  И ова ќе си стои евидентирано изгледа :) Некако упорно забораваш дека има уште по 90мин. играње. Од процентите може само Пул-Атлетико да е сменет процентот. За другите според мене си останува истиот.
 17. Dimitar_84

  La Liga Santander 2021/22

  Ок де.. Јас чисто коментирав онака,не да го бранам Ливерпул и слично.
 18. Dimitar_84

  La Liga Santander 2021/22

  Да жими све. И лани после јуве имав исто мислење. Каде ти виде да напишав дека го омаловажуваш?
 19. Dimitar_84

  La Liga Santander 2021/22

  Искрено и мене ме заболе за Атлетико.. ама како напиша,да роварат по крила кога ќе биле изморени пул,како да они немаат измени итн.. До сега мислев дека на барса фановите се крекачи,после ланската ЛШ, ама мислам дека ги надминавте.
 20. Dimitar_84

  La Liga Santander 2021/22

  а пул нема да имаат измени??
На врв Bottom