Резултати од барањето

 1. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Ти за инат збориш бе? Тоа врз Манџо е картон црвен и тука нема сомнеж. Кулубали исто праи фаул а последен е. Ако е така ондак и црвениот на Лацио не е црвен минатата со Фиорентина. Ај што не се фатиш за тоа ? Еве да речеме ги помагаат Лацио да идат у ЛШ и тоа на терет на Интер. Што не кажеш...
 2. Мајло

  Serie A 2017/2018

  А шо ако е лицемер или гомно? Го менува фактот дека е еден од најдобрите голмани што некад бранеле? И за Тоти исто...што ако го ркнал Поулсен или го зашутирал Балотели,кога имаше најдобра петица и најдобар лоб удар? И двајцата се легенди во светскиот фудбал.Не бараме чесни сестри тука.Изглеа...
 3. Мајло

  UEFA Champions League 2017/18

  Побучни во радоста се фановиве на Милан и Интер отколку на Реал на темава. Голот на Роналдо донесе огромна радост во Милано. Ко навивач на Јувентус,тоа беше фаул. Фаул кој може да се свири а и немора. Тука се работи за судиското убедување и тоа е тоа. Глеам петливе рипаат за реакцијата на...
 4. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Дека Бонучи сакаше да си оди тоа е точно го пуштија.Дека подобро за Бонучи и за Јуве ќе беше да остане и тоа е точно,а точно е и дека Јувентус изгуби со заминувањето. Тоа што вие си фантазирате е секое лето кога Јуве ќе го напушти некој добар играч,одма се дешава катаклизма во Јувентус според...
 5. Мајло

  Фан Клуб: Интер

  Џони многу е поразлично кога некој шпиц пали и гаси у некој да речеме среден по квалитет тим во Италија или слаб тим. Има милион играчи кои газат во мали тимови,а кога ќе отидат во некој поголем тим каде што притисокот е х50 имаат невиден флоп у играта и слично.Земи ги играчите како...
 6. Мајло

  Фан Клуб: Јувентус

  Јувентус излезе како ''победник'' на утакмицава.Реално нерешено покрај ваква доминација на средина на терен и општо 80тина минути треба да се задоволни што иаме шанси на Вембли.Тотенхем е тој што треба да жали за тоа што покрај таква доминација имаа горе доле шанси за гол колку што имаше и...
 7. Мајло

  UEFA Champions League 2017/18

  Јас не ги правдам,само ти кажувам дека сум задоволен од резултатот у прво полувреме со оглед на играта што ја прикажува.
 8. Мајло

  UEFA Champions League 2017/18

  И на таа немоќ води у прво. Добро е,Јуве утна пенал и прими гол, живна малку темава.
 9. Мајло

  Фан Клуб: Интер

  Не пишувам у други фан бази никад али сега морав! Дали си сериозен за СМС дека е превара од играч? Не ме заебавај дечко,се што си пишал некако едвај проаѓало,али да кажеш дека СМС е превара од играч треба да немаш никакво елементарно познавање на фудбалот. У кој дел гледаш дека СМС е превара...
 10. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Можда у твои очи синоним за криминал допинг и местење. Една работа за која што се фаќате е местењето,кое е докажано на суд и јуве одлежа суспензија за тоа. Друга работа е тоа што кога некој фан на Јувентус негира за местењето и дека цел тој судски процес е наводна штела за да се бутне Јувентус...
 11. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Не дека не го прослави,туку одби да шутира што е крајна непрофесионалност од страна на играч што зема плата од тој тим.
 12. Мајло

  Фан Клуб: Јувентус

  Се надевам дека Алегри разбира фудбал и не би оставил играч ко Де Шиљо да биде клучен во неговата тактика,како што лани беше Алвеш. Инаку мора да бидат двајца крилни играчи у таа 4-3-3 тактика.Ако не е така не ја гледам поентата во купување на две крила летово и непродавање на ниедно...
 13. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Читај прво што пишувам па после пишувај. Не реков никаде дека нема да има импакт туку напротив.Ќе има влијание ради искуството,стабилноста во соблекувалната и неговите лидерски способности.Муабетот ми беше тоа дека играч на таа позиција неможе да има огромно влијание во играта на тимот,односно...
 14. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Не верувам дека бонучи би го направил тоа на теренот.Бонучи би можел да направи,уствари всади некои подруг менталитет победнички би рекол во играчите на Милан.Значи нема збор дека бонучи и те како ќе ја зацврсти одбраната на Милан,која според мое мислење и без него би била добра за калчо...
 15. Мајло

  Serie A 2017/2018

  Влијанието и импактот се битни. Прило на Јувентус му донесе скудето после сезона која ја завршија на 7 место.Дали Бонучи ќе успее да го направи тоа со Милан?Бонучи сигурно нема,пошто ако реално гледаме Милан би имал според мене ОК одбрана и без Бонучи.Овој од Виљареал и Ромањоли.Ако Милан успее...
 16. Мајло

  Game of Thrones

  Да да ми текнува на црњата,ама не ми е јасно како дојдоа позади ѕидот? Нели има ѕид? Или има некое скришно патче? Имаа и коњаница и све,како тоа коњите ги пребациле ? Тоа не ми е јасно.
 17. Мајло

  Game of Thrones

  Другари, Едно не ми е јасно,или не се сеќавам. Станис Баратион во некоја од предходните сезони се избаци позади ѕидот со војска,платеници мислам дека беа. Дали беше така и ако беше така како стигна до таму?
 18. Мајло

  PayPal (официјална тема)

  Океј јас сакам да нарачам од ebay,за патики иначе станува збор.Е сега скоро се е израчунато таму и патиките беа 50фунти,со се шипинг пишуваше дека ќе чинат 8-9 фунти плус,ме интересира дали само тоа се доплаќа?
 19. Мајло

  PayPal (официјална тема)

  Уопшто не ми е јасно.Дали преку е бау или амазон може да се нарача и да ми стигне директно на врата,а ако може колкава ќе биде провизија и шипинг(грубо израчунато)
 20. Мајло

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Добри летни црвени патики? Спринфилд има добри ама нема број за мене.Ми требаат за летово некои убави платнени.
На врв Bottom