Резултати од барањето

 1. H

  Harlem Shake

  Од тука почна се: и...
 2. H

  Почина актерката Британи Марфи

  На 32 години од срцев удар. http://ok.co.uk/celebnews/view/17204/Brittany-Murphy-reportedly-dead-at-32/
 3. H

  Македонско вино, вечно!

  Најновиот спот од серијата спотови за промоција на Македонија можете да го погледнете овде: http://forum.com.mk/_video/gallery Според мене е одлично направено, особено музиката која е на Кирил Џајковски, едноставно дава нова димензија на спотот.
 4. H

  Одговори.МК

  http://odgovori.mk/ Што е odgovori.mk? Odgovori.mk е веб страна каде можеш да поставиш прашање, да одговориш и да водиш дискусија за прашањата и одговорите со останатите членови. Ако си веќе регистриран и најавен, спремен си да ни се придружиш. http://odgovori.mk/vodic
 5. H

  Alfa Tsentr

  Отидете овде http://174.133.240.117/ и потоа во search box-от напишете alfa tsentr.
 6. H

  Политичар во 10 чекори

  Комбинирајте било која фраза од првата колона со било која фраза од втората, третата и четвртата...потоа, можете да зборувате колку сакате.
 7. H

  Lamebook

  http://www.lamebook.com/ Најкул страна ever! :) Кој има вакви работи од македонски facebook lamers нека постира.
 8. H

  Don't even reply!

  http://dontevenreply.com/ Еден од најсмешните сајтови евр! Тип реплицира на рандом луѓе преку email-ови со банални и смешни текстови.
 9. H

  Markus Schulz & Blake Jarrell @ Summer Club Colosseum 27.08.2009

  Повторно во Македонија во најдобриот клуб Колосеум доаѓа Markus Schulz, но овој пат со талентот од САД Blake Jarrell. Очекувајте одлична прогресив/транс журка!
 10. H

  Име си е име

  Наскоро ќе се објави филмот за Македонија под наслов „Име си е име“ (A name is a name) на уметниците Сигурјон Еинрасон (Sigurjon Einarsson) и Мортен Харкет (Morten Harket). Филмот за нацијата која е во заложништво поради своето име, според авторите веројатно нема да ја промени позицијата...
 11. H

  Непослушноста ќе ја возвиши Македонија!

  Текстов е стар неколку месеци, кој не го прочитал нека седне и нека размисли малку. Го посветувам на сите безкичмењаци, партиски војници, ЕУ аспиранти, Титови пионери... линк Доколку високосвесните дејци на македонската кауза биле до крај послушни, нашата историја ќе беше покуса за...
 12. H

  Eric Prydz @ Club Colosseum, 2 јули 2009

  Повторно во Македонија, Eric Prydz aka Pryda! More info soon.
 13. H

  Wolfram Alpha - убиец на Google

  Овој search engine кој според многумина ќе го надмине и Google ќе биде стартуван некаде месецов (мај). Погледнете го видеото и видете за што станува збор. http://www.wolframalpha.com/screencast/introducingwolframalpha.html http://www.wolframalpha.com/index.html...
 14. H

  Bob Sinclar @ Ohrid City Stadium - 30.07.09

  Прв потврден настап за летово од диџеите од хаус сцената. Thu 30th: Ohrid City Stadium, Ohrid (Macedonia) http://www.bobsinclar.com/news
 15. H

  МАКЕДОНИЈА И ЦЕРН ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА СОРАБОТКА

  Свесни сме сите што претставува ЦЕРН, свесни сме дека за неколку месеци ќе го изведат најголемиот експеримент во историјата, свесни сме каква технологија е во прашање... ЕВРОПСКАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ЗА НУКЛЕАРНИ ИСТРАЖУВАЊА - ЦЕРН МАКЕДОНИЈА И ЦЕРН ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА СОРАБОТКА Македонската Влада...
 16. H

  Видео приказ на интернет препукувања :)

  http://www.collegehumor.com/video:1907543 HQ :pos2::pos2:
 17. H

  Заложничка ситуација се одвива во Њу Јорк, со неколкумина мртви до сега.

  http://www.latimes.com/news/nationworld/nation/la-na-binghamton-shooting-hostage4-2009apr04,0,4181574.story http://news.yahoo.com/s/ap/20090403/ap_on_re_us/hostage_shooting BINGHAMTON, N.Y. – Gov. David Paterson confirms people were killed in a shooting at an immigration services center in New...
 18. H

  Филм за протераните од Егејска Македонија?

  http://freepdfhosting.com/87b62b46f6.pdf Би требало да биде режиран од Пеце Динго, македонец. http://www.pecedingo.com/ А сценариото од Ал Реинерт кој има добиено оскар за сценарио на филмот Аполо 13 (со Том Хенкс, Бил Паксон, Кевин Бејкон, Гери Синис, Ед Харис итн..)...
 19. H

  What's In The Box?

  Еден 23 годишен студент од Нијмеген, Холандија направи краток филм со тематика слична на 28 days later, Resident Evil и сл. Неколку Холивудски фаци веќе се заинтересираа за креаторот на филмчево што и не ме чуди... изгледа професионално.
 20. H

  Желка силува патика.

  :sekss: Мислам дека желкава заслужува сопствен топик, наместо да биде сместена во дневен сеир.:pos2: Прва порно ѕвезда од својот вид.
На врв Bottom