Резултати од барањето

 1. fluvialflow

  Ресторани во Скопје

  Том Кха со морски плодови им е неверојатно, другото не е нешо посебно, класичен кинески фазон.
 2. fluvialflow

  Денов звучи како...

 3. fluvialflow

  Ѓоковиќ против Австралија

  На една страна тежок Србенда, на другата судија со перика. Звучи познато...
 4. fluvialflow

  Протести во Казахстан

  Друже не е Твитер ова, слободно пиши си Израел или Евреи, пошо сигурен сум дека 90% тука се чудат шо кур е со заградите.
 5. fluvialflow

  Ѓоковиќ против Австралија

  Па никој не вика ни ВучиЌ, МилошевиЌ итн. итн, само таква е официјалната транскрипција.
 6. fluvialflow

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  I am yours now So now I don't ever have to leave
 7. fluvialflow

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Минатава недела, ничим изазван освен можеби од за мене традиционалната предновогодишна досада, се одлучив да изберам 7 филмови од 2021 кои ми се чинеа интересни а до сеа ги немав гледано, и да ги вртам еден на ден. Така да на апсолутно ничие барање, еве ги моите кратки критики подолу. Nobody -...
 8. fluvialflow

  Македонска крвава свадба

  Ау каква легенда си ти човече... Очекуеш форумов да ти го среди целото школување?
 9. fluvialflow

  Денов звучи како...

 10. fluvialflow

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Малце ко да го промашиле Шкуп географски ама нема везе, тоа ти се вика Кембриџ Мала Речица метод.
 11. fluvialflow

  Последен гледан филм со кратка рецензија

  Inherent Vice (2014) Добар почеток и одлична глума од страна на Фениксот но при крај сите нишки се испреплетуваат ко црева и целиот филм губи смисла. Ја разбирам дека книгата е од Пинчон што у превод значи дека приказната по дифолт ќе биде сложена ама ако не знаеш како да ја адаптираш, не се...
 12. fluvialflow

  Денов звучи како...

 13. fluvialflow

  Забрана на пластични кеси, од 1 декември биоразградливи кеси по цена од 15 денари

  Првпат у живот да се осеќам среќно шо живеам на другата страна на Вардар - зш знам дека кур ќе важи одредбава тука :D
 14. fluvialflow

  Мигрантите низ Македонија

  Малку ги имаш испомешано брзините, судењето на Темпларите од страна на францускиот крал ти е класичен пример за местенка, каде што сите тие исповести за нивното дегенско однесување (бацување на газови, газење врз крстови, идолопоклонство, масовни оргии) биле изнудени со долги месеци тортура и...
 15. fluvialflow

  Саем на книгата

  Единствен проблем е што не ја ажурираат страната као што треба, бев денес и пола и појше од книгите шо ги имав намерачено ги имаа веќе распродадено, а сепак на страната дава дека ги имаат на лагер.
 16. fluvialflow

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Го заборави најдоброто: со наочари :pos: :pos::pos: Ваљда да глеа подобро под анестезија :icon_lol:
 17. fluvialflow

  Енергетска криза во Европа

  Не бе не овие намерачиле да нè истребат...
 18. fluvialflow

  Денов звучи како...

 19. fluvialflow

  Македонски филмови

  Да не знае некој каде можат да се најдат анимираните дела на Боро Пејчинов?
 20. fluvialflow

  Новости во науката/технологијата

  Еден чекор поблиску до Jurrasic Park :)
На врв Bottom