Резултати од барањето

 1. bagata

  Оризопроизводителство во Македонија

  Оризот е втора по значење житна култура (после пченицата) и со него се исхранува голем број од населението во светот. Потекнува од азискиот континент,а во Македонија се пренесува со доаѓањето на турците.Најголем дел од површините се сеат во кочанскиот регион (над 3500 хектари годишно),но мислам...
 2. bagata

  Kriminal.mk-Browser game

  Криминален свет е игра која се базира врз пребарувач. Се игра во светови и најважни се парите, моќта и славата. Ограбувај, убивај и раководи го твојот бизнис на секој легален и нелегален начин за да станеш најстрашен криминалец во оваа страшна реалност. Одбери корисничко име и почни ја...
 3. bagata

  Трки со кучиња - софтвер за во кладилница

  Барав на гугл но не успеав да најдам ништо во врска со овој софтвер којшто се користи во мк кладилницитe.Ако некој знае од каде на нет може да се купи и довнлоадира нека го сподели тоа. Исто така споделете информации за софтвер за електронски рулет и други бет софтвери ПС. Ако темава не е за...
 4. bagata

  Заработка со кратење на линкови

  Многу едноставно ѓи кратите вашите линкови ѓи постирате некаде и зимате пари од 1000 отварања се зимаат 2$ ,минимална исплата е 5 $ За да се регистрираш клик подоле : http://adf.ly/?id=112213 Ако сакате да ми помогнете и да се регистрирате под мој реферал .Фала Однапред
На врв Bottom