Резултати од барањето

 1. Disconnect

  Дежурна Ординација! #2

  Катетер може да смени само уролог или евентуално некој друг доктор или медицинско лице (ретко) доколку има искуство. По претпоставка дека си од Охрид (како што пратам) најдобро да побараш прво инфо од итна помош да ти помогнат како да го решиш проблемот. Ако не можат тие да ги замолиш барем да...
 2. Disconnect

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Во Маврово едната група се Македонци од Гостивар меѓу кои и кошаркарски репрезентативец (неофицијално), другите се Косовари. По еден од двете групи завршил со тешки повреди.
 3. Disconnect

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга. Прва или втора година средно, не се сеќавам поточно. Час по македонски јазик. Писмена работа. Тема: Новата Година. После некој ден исто час по македонски јазик, ги земаме оценетите писмени и нормално се чита пред цел клас најдобрата и некоја послаба или необична. Од необичните...
 4. Disconnect

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Ако сакаш да не плаќаш данок преселисе во западна Македонија и уживај во даночниот рај.;) Е сега животот ќе ти биде во ризик ако ти треба заштита од државата ама и онака таа не те заштитува ( физички) кај и да живееш така да бујрум.:)
 5. Disconnect

  Македонска берза

  Јас сум од неуките:D , ако имаш некоја генијална идеа за бизнис ајде да пробаме, само не барај појќе од 160к еура.
 6. Disconnect

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга. "Зошто толку многу размислуваме за иднината кога можеби и нема да бидеме дел од неа" Ова го прочитав пред некој ден во коментарите кога почина младиот српски кошаркар и сега секој ден ми одѕвонува во глава. Колку реално кажано. Живот.
 7. Disconnect

  Фото натпревар #241 - Тема: Знамиња - ГЛАСАЊЕ

  Што е бре ова? Натпревар за најдобра фотографија или некролози за тажна вест?:(
 8. Disconnect

  Забрана на пластични кеси, од 1 декември биоразградливи кеси по цена од 15 денари

  Кошница, најлесен материјал, како Црвенкапа ќе бидеш кога ќе идеш од пазар.
 9. Disconnect

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга. Значи све е превара. Идам саботата вечерта кај 19 часот низ град по друга обврска, поминувам покрај продавницата на Спорт-М гледам отворена со луѓе внатре и ај реков ќе зирнам што има пошто имав намера да купам патики периодов. Влегувам, разгледувам и слушам како им вика продавачкава на...
 10. Disconnect

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Арбен Таравари пред малку на профил Добра ноќ ни посакува :cool:
 11. Disconnect

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга. Не знам дали стварно некои мислат дека треба да им се верува во лажгите? Денојве вадевме лекарско за возачка за една особа и меѓудругото одиме на очно. Додека он беше внатре кај докторката јас чекав надвор и иде еден тип исто за лекарско и разменуваме по некој збор додека чекаме (типов...
 12. Disconnect

  Пиво

 13. Disconnect

  Заедничко живеење

  Ако е дел од проблемот и сестрата, слободно кажи, на форумов има многу заинтересирани.
 14. Disconnect

  Автобуска несреќа во Бугарија

  И овие пред нас влегоа во ЕУ и ни ставија вето...треба да си се утепаме.
 15. Disconnect

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Од корона никој ама од срцев удар фудбалери не зна им се број.
 16. Disconnect

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Предлог добра марка предни дискови од искуство, не од кажано или прочитано?
На врв Bottom