Резултати од барањето

 1. filip007

  Гуми (пневматици)

  Edno prasanje do vas.Imam Toyota Auris 2007.Ima 17 ki bandazi i mi izgleda dobra voznjata so niv.Nekoi mi velat deka se golemi i deka mozele da napravat belja na pretnicata, lagerite i deka amortizacijata bila pogolema.Inaku se vo preporacanata lista za ovaa kola mada na prvo mesto e 16 ka x 6.5...
 2. filip007

  Toyota CLUB

  2007 e
 3. filip007

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Sto moze da bide, odvreme navreme pri voznja na otvoren pat od auspuhot mi izleguva dosta cad koe trae minuta dve i se smiruva posle.Inaku se raboti za Toyota Auris 2007.
 4. filip007

  Toyota CLUB

  Sto moze da bide, odvreme navreme pri voznja na otvoren pat od auspluhot mi izleguva dosta cad koe trae minuta dve i se smiruva?Inaku se raboti za Totota Auris.
 5. filip007

  Toyota CLUB

  Sto bi izbrale:Toyota Auris 1.4 D2007 ili istata 2.2 D 2008?
 6. filip007

  Дали Исус Христос ќе дојде по втор пат?

  Затоа е тој за да прави збунка. Исус бил најголем слуга при неговото прво доаѓање така што и душата своја си ја положил за секој кој поверува да не погине туку да има вечен живот.Но тоа не значи дека не бил и Цар т.е.цар над царевите и Господар над господарите. Затоа ги прашува своите...
 7. filip007

  Дали Исус Христос ќе дојде по втор пат?

  Па ти цитирав текст од Евангелиетоа по Матеја каде што самиот Исус Христос ја опишува сцената на чинот на самото доаѓање по втор пат.Знаците не ги спомнав.Тие се опишани непосредно пред тоа.Ако мислиш на " знакот на Синот Човечки" кој ќе се јави на небото, тој се јавува при самото Христовото...
 8. filip007

  Дали Исус Христос ќе дојде по втор пат?

  Ако со ред ја прочиташ темава мисламногу ќе добиеш одговори на твоите прашања...Но еве сепак...Во библијата има повеќе описи за начинот на Второто Христовото доаѓање.И самиот Исус во евангелијата дава неколку описи како ќе биде тоа: Тогаш ќе се јави на небото знакот на Синот Човечки и ќе се...
 9. filip007

  Opel Club Macedonia

  Fala ti.Ne mi kaza samo sto mislis za 1.3 cdti motor so lance?
 10. filip007

  Opel Club Macedonia

  Кога би биле на мое место што би купиле:astra h 1.7 cdti 1.7 gtc 1.3 cdti 1.9 cdti Ili nekoj od benziskite modeli I zosto?
 11. filip007

  Дали Исус Христос ќе дојде по втор пат?

  Taka e. 1635366570 Izjavata vazi za site generacii.Spored pismoto vtoroto doaganje na Isusa Hrista ke go vidat ne samo zivite koi vo toj moment ke ziveat na zemjata tuku i mrtvite pravedni koi ke voskresnat od svoite grobovi i ke go vidat vtoroto hristovo doaganje.
 12. filip007

  Дали Исус Христос ќе дојде по втор пат?

  И кога го рече тоа, се вознесе пред нивните очи, и еден облак Го зеде од пред нивните погледи. И кога гледаа кон небото, додека Тој се вознесуваше, ете двајца мажи во бела облека застанаа покрај нив и им рекоа: „Мажи, Галилејци, зошто стоите и гледате во небото? Овој Исус, Кој од вас се вознесе...
 13. filip007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Cestitki do site sto dobija ukazi.Vi posakivam pobrzo da dojdete i do pasos.
 14. filip007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ne treba nisto samo pasos Bg i da ti e registrirana kolata i da imas dozvola za vozenje koha ne mora da e bugarska.i zelen karton normalno ako ti e za tuka da ja vozis posto ke se racuna deka ha vozis vo druga drzava.
 15. filip007

  Совети околу мотоцикли

  Дали можам од Бугарија да земам мотор и да го пренесам овде за да го возам, Инаку имам бг пасош.
 16. filip007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Na 19. Noemvri go podignav drzavjanstvoto, Posle tri meseci tocno stigna vo Sredec, Preku posrednik izvadiv maticen broj, Se slikav na 24.mart vo Bitola, Pasosot go zedov na 30.april. Pozdrav do site.
 17. filip007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  На велики петок.Можда има некое значење.Поздрав до сите!
На врв Bottom