Резултати од барањето

 1. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Тоа беше до пред некоја година, сега становите со парно се побарани од тие без а и има и закон каде што секоја ново изградена зграда која може да се приклучи на парно греење дека мора да се приклучи. Дозволувањето на индивидуални станови да се исклучуваат од парно, дека вакцините со кои се...
 2. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Што везе има ЈП Радиодифузија со МРТВ, или ви се јавија од амбасада дека треба конечно да се стави последниот клинец во МТВ и да комплетно да се укине. Зошто што ќе и се на Македонија национални институции, кога ги имаме Астра, Никоб и БрзКеш. А ЈП Радиодифузија се сомневам дека имаат воопшто...
 3. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Премногу се фетишизира таа "чистост" на Хрватска кога во пракса реално нема никаков поголем учинок за Хрватската состојба. Индустријата им пропадна исто како кај нас, во кредити се заглавени до гуша исто како и кај нас. Околните држави им ги искупија сите профитабилни бизниси. Народот им бега по...
 4. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Братов ако нема повеќе грб и неговите услуги не им се повеќе потребни на Американците има да тресне како лубеница на бетон. Го имам слушано и уште некој пат и генерално секогаш оставал впечаток како на видеово. Харизма, држење и чисто остава впечаток како 18-20 годишна шмизла со илузии за...
 5. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  А на што се базира тоа дека он добил понуда за амасадорско место во САД освен неговото тврдење за истото, нека извади еве пишан документ или кореспонденција каде му била дадена понудата и јас ќе гласам за него на следните избори? Дека он исто така тврди и дека бил планиран за премиер после Заев...
 6. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Братот е потврден врбуван соработник на ЦИА според документите од Викиликс. Познат предавник уште од 2001 кога работел како Советник на претседателот. Се што има во животот го има зошто е предавник, кодош и соработник на странски служби. Човек со негов капацитет би требал реално да работи како...
 7. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  На Заев што и да му понудеа ќе потпишеше тоа му е најмал проблем. Неговиот главен проблем е што првин веќе никој не му даваше ништо за потпишување и заради тоа немаше веќе како да се извади а да не работи ( во 2 месеца 100 луѓе му изгореа живи) и он си се повлече дека е неспособен. Он не стана...
 8. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Нема што опозицијата да биде претпазлива. СДС има некој 32-3 пратеника директно нивни и уште 10-11 им имаат коалиционите партнери. Плус нели имаат и мнозинство во влада се фалеа, значи ДУИ и Османи може да го дуваат самите по себе. СДС се на власт, и нека пазат што прават. Можат уште утре да им...
 9. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Не е како да е првпат, кога ќе поминеш 30 години каде власта си го брише гзот со желбите на народот се создава ваква ситуација каде што никој не излегува за ништо зошто имаат 30 годишно искуство дека нема никакво влијание. Единственото влијание е ако отиде некој и му стави неколку десетици...
 10. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Мислам дека имаат уште во старт донесено закон дека воени лица не смеат да држат политичка функција одреден број на години после прекинување на служба. Па така ако сакаш да поставиш стручно лице за министер за одбрана ќе треба да бараш пензиониран офицер + Н години. Што реално е доста тешко. Или...
 11. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Видете ги само дечкиве што ги собрале ( одвај 37) да се потпишат на некакво писмо за подобрување на односите со Бугарија. Граѓанин, ИТ Пионер :facepalm: ( вака некој да си ја претстави професијата до сега немам слушнато), пејач, диспечер и тренер по одбојка. И секако онаа несреќана Катерина...
 12. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Тоа што донеле нашите судови некаква пресуда значи ама баш ништо. Знам тројца активисти против кои се води кривична постапка за напад врз службено лице, каде што има повеќе очевидци и видеа како изјавата која ја потпишале полицајците е комплетна лага. И пак ги влечкаат по судови за тоа.Да не...
 13. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Абе Кичеец предизвика сообраќајка пијан во која умре човек и му дадоа 6 МЕСЕЦИ УСЛОВНА КАЗНА. Иако веќе треба да е во затвор. Мијалков е осуден на 20 години затвор, али Апелација не сака да донесе пресуда година дена по жалба за да биде префрлен во затвор. Да не ни почнам од лично искуство. Да...
 14. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Не само тоа туку комуњарската стока си има и цела приказна како типот брзо го грабнал своето мало бебе за да го скрие да не го искасаат пчелите и почнал да трча накај својот дом. Притоа пчелите го каснале барем 2-3 пати и он бил подуен и морал да отиде во болница да побара медицинска помош. Но...
 15. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Добро сега во некој региони они ќе преживеат тоа е неминовно. Али генерално огромен дел ќе останат без работа, не за нешто друго туку зошто и од ДПНЕ имаат многу гладни усти за хранење. Некој од подолните инстанци може и да преживеат барем уште една година за ете да не плачат овие реваншизам али...
 16. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Осуден е на 20 години од пред колку 5-6 месеци. Апелација одбива да даде конечно мислење за осудата да биде правосилна. А во исто време му поништува притвор иако е ризик дека ќе избега, зошто ВЕЌЕ ЕДНАШ ИМАШЕ ИЗБЕГАНО. Како е тоа легално, да може Апелационен да одолговлекува правосилност на...
 17. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Нека ги даде останатите имиња по Чаир и Сарај кој се дел од истата листа преименувања и ќе ти стане јасно. Призрени Имер, Шкупи Јашар Беј, Шуку Халим али тие не ги кажува дека не му се дел од агендата. Патем иронично е СДС да се бори за преименување на улица во Ленинова. Нивните дедовци и...
 18. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Да ама отворени листи ќе направи комплетен хаос. Гласачките ливчиња ќе бидат повеќе како гласачки тетратки, огромен број и вака слабо се снаоѓаат, кога ќе треба и да заокружат и кандидати од партијата за која гласале ќе настане хаос. Ќе завршат изборите со едно 20-30% неважечки ливчиња и милион...
 19. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  И што ако ете тој еден чесен судија го добие предметот кога се друго околу него не чини. Ќе му го земат предметот, обвинителот намерно ќе го саботира предметот, ќе му се закануваат додека полицијата седи на страна и не превзема ништо. Што е он, Исус ќе умре за да не спаси од нашите гревови? Не...
 20. B

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Прво типот не е претставник официјален на СДС ниту ќе биде претставен така на дебатата. Второ типот е анонимус и комплетно ирелевантен зошто е само поставен на функцијата колку да има јавно лице. Не е он Хари Костов, или Свето Пивара или Мите Лимунада или Чифлиганец или син му на Ѕинго или...
На врв Bottom