Кајгана форум

Хоуп
Хоуп
Тебе нема шанси, не беше ни навреда, онака ко жалење нешто, како и да е. Добар беше филмов, еве и ти многу имаш гледано ама озбилно до толку па чиста 10ка? Не ти беше делот со старата помошничка и мажот и делот со контактирањето преку сијалицата безвеза?
Gazpapir
Gazpapir
Глеј, ако бараме такви замерки во било кој филм ќе најдеме. Сега баш гледав на 35 филма сум им дал 10-ка и на пола од нив би нашол некоја таква дупка во приказната што не би ми се поклопила, али целокупно гледано тоа се занемарува. Паразит ми имаше се што треба да има една приказна по мој вкус, обожавам ролеркостер од емоции, а филмот ми го овозможи тоа.
  • Ми се допаѓа
Reactions: Хоуп
Gazpapir
Gazpapir
За да се додаде на тоа и да оформи 10-ка, камерата е прекрасна ( не е нешто ново за корејски филмови), глумата ми е прекрасна(не е нешто ново за корејски филмови), твистот е прекрасен ( не е нешто ново за корејски филмови), на крај краева и емоциите не е нешто ново за корејски филмови, ама така се чуствував, се чуствував ко да сум изгледал нешто перфектно и така и го оценив. На крајот, се е вкус.
  • Ми се допаѓа
Reactions: Хоуп
Gazpapir
Gazpapir
Има и еден проблем што го имам јас, практикувам да не ги оценувам филмовите со 10-ки од едно гледање оти сум под импресии, се попалувам и го оценувам. Сите 10-ки што ми се, ми се гледани повеќе од 5 пати :D Така да, ќе го гледам за брзо уште еднаш па ќе видам дали ќе му падне за едно скалило или не, ќе те известам.
  • Ми се допаѓа
Reactions: Хоуп
Gazpapir
Gazpapir
Well...easily 10 out of 10 or 5 out of 5 how the hell you want it.
Flawless. Masterpiece. Emotional. Beautifully Directed. Incredible Acting. Drama. Tension. Funny. Unique. Powerful. Satire. Twists. EVERYTHING, fucking EVERYTHING!

Али сепак многу тешко ќе му падне оценката. Се погоре што сум пишал на Летер се тоа би го мислел и по втор пат.
  • Ми се допаѓа
Reactions: Хоуп
Хоуп
Хоуп
Да така е, само тоа ептен ми беше мене јапонско :D
Ej а имаш ти некоја листа нешто од сите корејски што ги имаш гледано да споредиме со моите да украдам нешто или да ти предложам? Мислам ти мојата листа ја знаеш.
Gazpapir
Gazpapir
Мојата листа е Korean Movies <3 од Летер :D
Нема ништо гледано настрана што е од таа листа. Guide си ми.
  • Љубов
Reactions: Хоуп
Хоуп
Хоуп
Ептен ти восхитен браво. Забавен беше да, носталгија ми разбуди мене огромна, посебно па Song Kang-Ho човеков ептен го сакам, многу го бидува, душата на филмот е. И ликовите како му ги гаѓаат, секаде нешто ваков стил е.
Gazpapir
Gazpapir
Нешто што видов немаш на листата е Lady Vengeance и Sympathy for Mr.Vengeance али верувам ги имаш гледано, како и сите што би ги нашол што ги немаш на листата, а ги имам гледано.
Хоуп
Хоуп
Јас тие така што ги сакам мислам дека не се оценети од тебе... Во право си за вкус и не е само вкус, мн работи влијаат. Возот за Бусан пример мене ми делува ко тебе овој. А ќе речеш што филм е, хорор, зомби ова она. Ама многу го сакам. И The Wailing
Хоуп
Хоуп
Без ред е муабетов хахаха
  • Ми се допаѓа
Reactions: Gazpapir
Gazpapir
Gazpapir
Епа кога направив Летер пред некој месец, некои филмови не сакав да ги оценувам без да ги прегледам за да не им даде неправедна оценка. Многу филмови немам оценето.
  • Ми се допаѓа
Reactions: Хоуп
Хоуп
Хоуп
Да сега тоа гледав. А што оцени имаш за тие два?
Gazpapir
Gazpapir
Единствени корејски што ги имам оценето мислам се:
Memories of Murder - 10
Parasite - 10
SIlenced - 8
Oldboy - 9
I saw the devil - 8
The Good the bad and the weird - 7
New World - 7
Gazpapir
Gazpapir
Од сеќавање би ги оценил
The wailing - 8
Sympathy for Mr.Vengeance - 6
The chaser - 8
The Handmaiden - 7
Хоуп
Хоуп
Да знам те проверив, ама овие моиве што те прашувам гледани ти се мислам само немаат оцена, или? Затоа те прашав да ми кажеш.

Ааа еве ми одговор хахаха
  • Ми се допаѓа
Reactions: Gazpapir
Gazpapir
Gazpapir
Другото не се дрзнувам да оценувам. Треба секако да правам маратон корејски пак, дали прегледување дали нови. Тогаш ќе се оцени. :D
Хоуп
Хоуп
А возот?
Gazpapir
Gazpapir
Loading му е оценката. :D И за тоа ќе бидеш известана, за брзо ќе е корејскиот маратон.
Gazpapir
Gazpapir
Тебе ти е 8-ца, ко и скоро сите корејски :D
На врв Bottom