Erich Zann
Поени од реакции
31.817

Профил пораки Теми и мислења За мене

  • ti se sviga love?
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Ми го имаше Enter the void шмекот на моменти. Додуша овој првиов некако ептен по на кеф ми е, или ми легна тогаш во моментот. Ама не жалам што го изгледав и Love. Добар си е :)
    Е така бе модератор, ова е веќе аватар, не тие глупостите што ги ставаш
    Апсолутна гушка за изборов <3
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    R
    Red John
    Uste nikot da si go sredi
    Erich Zann
    Erich Zann
    Здравје боже (атеисти сте вие ама шо ве матам) ако сум трезен и во можност за нова година, че и го вратам турвиор со кирлица ито ко патриот!
    A
    Andrew
    aw
    Only Fools and Horses, наскоро на Телма!

    yay yay yay yay yay yay yay yay yay ^_^
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Њхен? :D Баш пред сат време ми текна онака рандом да ги репризирам (со претпоставка дека ми се заборавени) па си реков ај пред нова година, онака зима ау домашна атмосфра. Ама че ги гледам ко е ваква работава. Ако има датум пиши ко че има исто x)
    Corvus
    Corvus
    Ne kazhaa, najavija samo, da doznaam i odma ti kazhuvam :3
    Коловрт
    Коловрт
    Специјално за серијата им се правени. Се појавуваат овие тројцава како статисти нешто, не знам дали се глумци или музичари. Ако се музичари мислев да не ги знаеш. Не ќе да е Гиш вмешан тука, оваа ми изгледа негде ’81-2 снимена, он тогаш полуматурант бил уште. :D
    Erich Zann
    Erich Zann
    Е тогаш дефинитивно не е :D Мислев 90-ти да не е. Вака абер немам навистина. Можам да се подраспрашам по тоа фејсбукот утре ќе го постирам и ќе се прам на будала кој пеј шо пеј, мож ќе се јави некој од постарит :D
    Коловрт
    Коловрт
    Тој едниот бил Петар Арсовски бе. :D Глумци се овие другите, уште пејачот само да го најдиме. Ако разбереш нешто пиши, ама пиши тука, со фејсбукот сум on a break. :D
    M
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    M
    Moon Child
    Seriously, what wrong with this people? I used to hate on this band, just for fun (to annoy my friends, actually) then just a little time ago I listen to some of their songs, and they are in fact pretty catchy. I can't understand what problem people have with this band. It seems that you have to dislike this music to be a true metalhead, but in my opinion, whatever who truly hates on any band is not a metalhead.
    M
    Moon Child
    Just hear what you like and that's all, it's all music, this isn't some Justin Bieber Autotuned shit or canned musicians from Disney. Even if you dislike it, this is metal
    Erich Zann
    Erich Zann
    Да, таа ера беше на Токиото, Туте Монсун една песна ми текнува ептен ја потеа. Инаку бендов само другарчево го слушаше. Тогаш нешто металкор успат пост панкојте мои чепкавме. Unearth, Trivium бидејќи имаат остри чисти дисторзии нели.
    Беа еднаш The National против Editors.
    Да го клајме Koловртон во наш тим, шо викаШ :D
    Абе ваљда ти ќе знаеш ова. Кој беше еден бенд знам, на почетокот кога се формирале, еден од членовите уствари го создал бендот и ги викнал сите останати членови кои пред тоа меѓусебно не се знаеле, за после тоа тие да го исфрлат него, а они си продолжиле да си свират и станале славни? :D
    Erich Zann
    Erich Zann
    Моментално ми идат на памет два вакви бенда со оваа приказна. Stone Temple Pilots(како што опиша ти) и Trivium (метал бенд) каде е малку поинаку, пејачот го викаат во веќе постоечки бенд, станува најфаца, и еден по еден ги одебува ги сменува а името го задржува :D
    RickyLFC9
    RickyLFC9
    Ќе да е првото ваљда :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Ја ислушав да :D Добар е. Слушам ваква музика, ама повеќе авторска сакам. Пример Ludovico Einaudi ми е огромен цар, цариште да речам.
    Erich брате што си зел, дај пола :D Или нешто стигнало во градов а не кажуваш...
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    InStealth
    InStealth
    ааааааааа I feel you ;) Полагам за точно 4 сата, врска неам, ама ме теши фактот што не сум сама и не ми е само МЕНЕ досадно.
    Erich Zann
    Erich Zann
    Jaс онаму на кај 3 полагам една глупост глупососана шо врска нема со право, ама ете ко претпоследен предмет од 5-та шо се мора морасе, мора се, сеедно.
    Крши нога.
    InStealth
    InStealth
    Ајде ајде правниче не туку се жалиш :) Седни и откачи ги.Со лесно и тебе ;)
    Izvini za komentarot na novate ti tema, ne mozev da oddoleam. :))))))))))
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Нема гајле бе, тро ме задума оти ко да држи вода :D Пробав да го турам некаде во наведените или да го приближам, али сфатив дека мојт и ко самостоен да си оди.
    Еј мило ми е што не отиде all depre on me за тоа како отишол подфорумот јабана :D Искрено се мислев дали да ја отварам темава, пошто ти го прочитав постот у ДК и сфаќам како е кога си го цениш тоа во кое се разбираш и некој ко мене ти го квари тоа, па мило ми е што не ти предизвикав негативна реакција и немаше некои пасивно-агресивни коментари :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Не скраја да е, подфорумот не е на татко ми ебаго :D Подфорумот е музика и таму секој има еднакво право во склоп со областа да отвора теми, па да си се собираат фановите околу темата и да дискутираат. А постот ми беше за роќерската багра шо ми недостасува. Јас немам ништо против да си оди турбофолкот низ теми, само ете ме спука носталгија за одредени ликови x)
    RickyLFC9
    RickyLFC9
    Па еве ако ти значи нешто, и покрај тоа што мојата филозофија одбива да се согласи на слушање музика со конкретна вредност, сепак ако некогаш се најдам во ситуација кај што ми треба вистински музички совет, ќе те прашам тебе :D
    Delot za Rade, me ostavi nachisto, ama na-chis-to!
    10 minuti go preprochituvav, vrv!
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom