Erich Zann
Поени од реакции
31.817

Профил пораки Теми и мислења За мене

  • Radiohead-I might be wrong.........оти е прејака песна, зато.
    Напукај се ти уште сега со апови, витамини, чаеви и заеби јa треската, нема да те стигне. :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Пробав, моментално чинам ако заспијам ќе се испотам, што би требало да е ок, пошто ми иди таква топлина. Се наоружав и чекам сега x)
    blue ladybug
    blue ladybug
    Е па тоа е добро. Пресоблечи се само, оти така испотен џабе си пиел се и свашта. :)
    indie rock хипстерана и ти се допаѓа...wow im shocked :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Не бе настрана непознатоста, ептен лесен и мелодичен бенд е. Едно време само вакво цепев, па пред скоро ми се присака, ама не можев да си најдам ко шо сакам. Овој баш ми легна, виолинче, акустика, убајни. Плус indie шибам најчесто во винамп ови 2-3 години наназад :D
    C
    Фалати за дојавата за журката. Сите беа камен така да не чуствувај вина :P
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    C
    Celsius
    Аха, јас не мислев дека толку луѓе ќе има, и се заебав, не резервирав...
    Erich Zann
    Erich Zann
    и јас се изненадив. По некоја случајност резервиравме маса претходно, но и н бше така битна реално :D
    C
    Celsius
    Во право си. Шом си сконцентриран на масата пропушташ од забавата.
    Ги имаш гледано новите со Форест Витакер како хост? Не се како старите со Стерлинг, ама не се ниту лоши.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Слабо......од Стерлинг ги имав гледано, сега надополнувам бидејќи 156 се на број. Можи да се видат, еве разгледувам.
    Среќна Нова Турви! Keep cool!
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Фала Злате. Здравје, љубов, среќа и благодет да ве следи во новава со сопругата и дечиња како што е редот.
    W
    Среќна нова турвиор !!!
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Фала Werther. Здрави, живи и весели во новава.
    За арно за убо нека е.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Eве и кај мене бичи. Ептен ми е чуден, али убавини ми прави на душава :D
    Некоја чудна музика која варира од опуштеност ванземска, па се до берење јаболка да речеме на залез во некој од македонскиве градови.....
    Мило ми е што ти се допаднал. Биди поздравен, и понатаму продолжуваме со добрата музика.
    Не знам дали си ја слушнал оваа верзија http://www.youtube.com/watch?v=mPSJhZboylQ една од ретките во живо, морав да ја споделам со тебе. :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Kaко да ја имам слушнато еднаш ги вртев тие неофицијалните, но не е лошо да се потсетам пак :) Фала во секој случај, закон верзија.
    W
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Абе на ронденде бев кај од женскава сестра е вчера и од таму се вклучив, избезумив ко си дојдов да вратам, незгодно ми беше да се заседнувам таму :D

    Инаку братов го знам од претходно, ептен интересен стил има изградено. Наликува на Buckethead во одредени делчиња, но ептен мелодично и интересно во секој случај
    (сизвинувам шо каснам)
    W
    Werther
    Хах, нема гајле, нема потреба од извинување :D .

    Ако имаш некој парче што прави на акустична гитара, праќај. :))
    Erich Zann
    Erich Zann
    Акустичари кога рече ми текна на Paco De Lucia, Fernando Sor, Al Di Meola, Segovia, Sabicas, Montoya,Vicente Amigo, а како најстрашно трио ти е ова http://www.youtube.com/watch?v=9cadbYIzhqQ
    Interpol ги памтам од пред 5-6 години, тогаш беа актуелни со албумот Our Love to Admire, ги вртеа тие два-три спота по телевизиите. Си го стокмив за утре. Морам да сменам нешто, од некни без престан го слушам само Trouble Will Find Me, многу убаво ми легна.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Коловрт
    Коловрт
    Букмаркс и оставам за утре. Нов ден - нова нафака - нова група. Но прво ќе видам колку ќе ме завлечат Interpol. Фениксот после нив. Сакам да го продолжувам впечатокот од секоја нова музика што е можно подолго.
    Фала на препораката во секој случај. :)
    Erich Zann
    Erich Zann
    По мое од Интерпол најдобар албум без конкуренција првиот, потоа идат останатите. Така тој отскокува најмногу. :)
    Коловрт
    Коловрт
    Твоето мислење е забележано и му давам голема тежина. :)
    Ќе споделам впечатоци и тука негде сигурно.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom