Mico
Поени од реакции
0

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • gospodine vasite stavovi ne se podudaraat so stavovite na Makedoncite.

    Ve molime malku da oladite i da otidete na poseta vo vasata kuka vo Sozopol,blizu turskata granica.

    Vprocem,kade i da otidete osven Pirinska,isto vi e kako da ste vo Turcija...t.e. ke se sretnete so turci koi zboruvaat Makedonski jazik,isto kako vas.
    благодарам на васето исцрпно исказување.ке ви писам повторно кога ке ми треба размислување од друг.фала
    мичо јас како шо веќе напишав во еден мој пост кажав дека предлогот за името не е добаР нарочито точката 9. во неа и се даво право на Гејлада да не оспорува уште колку шо сака. Значит за нас не е добра никаква придавка. прочитај ја точка 9 и ќе видиш дека Гејлада можи да не стопира за било кое име кое ќе соджи Македонија.На пример македонски народ Македонски јазик, итн. Единствено решение кое би одговарло на двете страни е двојаната формула. така да Гејлада можи да не нарекува како шо сака ама пред светот сме македонци. Зошто нацијата и нејзиниот јазик се дефинира според неговата географска одредница. Така да ниедна придавка не е добра зошто со тосе менвит идентитетот. Поздрав и без неразумни постови
    господине ве молам немој да ширите бугарштина на македонски форуми.вие очигледно не се разбирате во историја и немате никакво познавање на македонизмот па ве молам не тресите глупости и не не замарајте и ја одлетај
    Мичо уствари кој кур фактор ти се замараш со мене и со МАКЕДОНИЈА. Па ти човек си веќе во европска унија и нато. Зато уживај си таму во Бугарија и немој да се замраш со нас овде. Зошто ко шо гледам многу се нервираш и мојт инфаркт да те удрит
    ЕЈ ДА ТЕ ПОТСЕТАМ РАЗГОВАРАШ СО МАКЕДОНЕЦ А НЕ СО БУГАРИН. Твојте ставови и илузии мојш да му ги продаваш на некој шо не разбират ништо а не мене. Како прво вие бугарите немате никаква историја освен Аспарух па зато сакате да се гордејте со нашата. За ова ми е стварно жал за вас и ве сожалувам. И немат да паднам на вашите провокации зошто се крајно безмислени и неподржани. Како второ незнам шо му е на Балканов, зарем толку се плашите од нас? Се плашите да не се врати старата слава па сите да клечите пред нас. Изгледа то ќе е. Зошто стварно не гледам некоја друга причина, немаме ни нафта ни дијамнти. И ак ми вратиш некојпат обиди се да бидиш реален и да правиш таков муабет зошто ова шо го пишиш е научна фантастика
    господине вие немате право на мислење со сликава.ако него го следите и обожавате вие сте тешко педерче кое требит да се уклучит на бугарски форуми а не на МАКЕДОНСКИ.и во право Деспот без минато немаш иднина па сеа вие видете. а и сигурно го продавате гзот за гратис гушкање
    и едно прашање до тебе. Ме интересират твоето милење. шо би било спрема тебе исправно во оваа ситуација. Како би можела Македонија да просперира. Ајде да си размениме мислења
    Фала на почитувањето. Иначе јас не сум повеќе патриот отколку шо е секој граѓанин. Секој граѓанин шо си ја сакат државава.Незнам шо си ти ама сигурно во ова група на граѓани не спагаш ти. тоа го заклучив по сликава шо ја имаш ставено на аватар. Но без разлика секој имат право на свое милење. А иначе без минато немаш идинина. Незнам колку ти е то јасно. Како мојш да продолжиш напред и да просперираш ако не се знајш сам кој си и шо си. Проблемот не е кај мене туку во таквите ко тебе. Тие не кочет. Би го продале газот за пари и така си го губиш сопственото достоинство. Ак ак го исзгубиш достоинството секој ќе те еби ко шо сака. Зато сме ние на вакво дереџе,заради некој како тебе а не ко мене
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom