Коментари на објава на профил од The_Red1

1. Sledge Hammer
    Sledge Hammer
    2 Група, ајде ако најдеш прашања пиши ми, исто и јас ако најдам ќе ти пишам и ќе ти ги пратам.
    30 август 2011
  2. The_Red1
    The_Red1
    Нема проблем :) Јас ги имам тие од Зоки ама не се паѓаа ич :(
    30 август 2011
  3. Sledge Hammer
    Sledge Hammer
    Во Мај кога беше испитот зарем баш до толку не се паднаа прашањата од Зоки и Либро ? Јас тогаш не полагав, сега првпат полагам по овој предмет. Што отприлика тебе ти се паднаа во Мај прашања ? Имаше ли на пример повеќе понудени одговори слични едни со други и разлика е само во еден збор и да се заокружи точниот одговор, вакво нешто имаше ли ти на испитот ?
    30 август 2011
  4. The_Red1
    The_Red1
    imase mnogu trosmisleni odgovori.... bas za toa kako sto vikas, po eden zbor razlicen :) najmnogu imase za otstapuvanja...okolu 20-30 mi se padnaa :)
    30 август 2011
  5. Sledge Hammer
    Sledge Hammer
    А од практикумот по граѓанско за испит дали епотребно да се учи и ако треба што треба од практикумот за испит ?
    30 август 2011
  6. The_Red1
    The_Red1
    jas sum vo faza na citanje kaj nego :) do pola sum stignat...ima nekoi raboti interesni i lesno se pamtat ama nekoi se upm :@
    30 август 2011
  7. Sledge Hammer
    Sledge Hammer
    И сега цел ли практикум треба да се учи за испит ? И колку прашања од оние 70 на испитот имаше ти од практикумот ?
    Извини што премногу можеби прашувам, фала за одговорите.
    30 август 2011
  8. The_Red1
    The_Red1
    Ne znam tocno kolku imase......ama koga ke vidis deka pogolem del se povtoruvaat vo praktikumot, mozes i da ne go ucis :) Inace cel treba :D
    30 август 2011
  9. Sledge Hammer
    Sledge Hammer
    Фала многу
    30 август 2011
  10. The_Red1
    The_Red1
    Nisto :)
    30 август 2011
  11. Sledge Hammer
    Sledge Hammer
    Ништо изгледа колега со прашањава за Граѓанско, јас не најдов од никого, а дали има некој навистина прашања не знам, можеби е тоа само шпекулација.
    А за застапништво , застареност и преклузивност имаше ли во Мај доста многу прашања на испитот колега ?
    2 септември 2011
  12. The_Red1
    The_Red1
    Tesko se naogjaat prasanja po gragjansko....i jas prasuvav. Inace za zastarenost i prekluzivnost imase po nekoe prasanje...za dvete mozebi 3-4 mi se padnaa.
    2 септември 2011