fenomen
Поени од реакции
51

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Кажи што е финтава со etoro знам дека е симулација ама не знам какви се активности можеш да обавуваш.
    Поздрав.
    fenomen
    fenomen
    Не е само симулација. Отвараш и реален рачун, со реални пари и тргуваш. Јас на пр. вложувам преку VISA Internet na STB- Sk. Е сега , сеуште немам пробано да повлекувам, но нема никаков проблем бидејќи преку онлајн чатот ми рекоја дека на истиот начин и се повлекуваат парите.
    etoro, затоа што цела година ги следам и се стабилни
    THE_CHOSEN_ONE
    THE_CHOSEN_ONE
    Значи освен виртуелно тргување можеш и да вршиш реално тргување со вистински пари, така?
    Што тргуваш какви акции купуваш, дај објасни што е Форекс пошто нон-стоп го сретнувам на нет.
    Поздрав.
    fenomen
    fenomen
    Кратко кажано, форекс е кратенка од тргување со валути. Додека еторо, фхлидер ти се фирми , кои посредуваат помеѓу нас- инвеститорите и берзанското работење- брокерите. На пр: на fxlider.com имаш за тргување покрај валутни парови и стоки, акции и метали (злато, сребро), Додека на еторо немаш стоки ( соја, шеќер, итн.). Отвори демо рачун на еторо. Проучиго малку и потоа носи одлука за вложување.
    гледам си пишал дека ја следиш цената на златото па како познавач да те прашам од 2006 до денеска колку е качено златото ?
    јас не сум јасен??!!! маааааа дај не зезај - има нешто герцко во тебе , чим застануваш во нивна одбрана
    секој може да разбере дека најголем мразач на геј(рц)ите сум- само збунката кај тебе незнам од кај дошла???
    Ти ги споив мислењата во едно, а линковите избришав, бидејќи во правилникот на форумот можеш да прочиташ дека за да се рекламираш на форумот, мора да платиш, или да поставиш линк на истото место до кајгана. Поздрав.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom